Yüksek Mahkeme Roe v. Wade’i Devraldıktan Sonra Yıldızlar Tepki Verdi


Jamie McCarthy/Getty Images, Frazer Harrison/Getty Images, Presley Ann/Getty Images

Jennifer Lopez: “Tanımadığım bir Amerika’da yaşıyoruz. Bu ülkedeki kadın haklarının ve yanınızdayım.”

Yeşil Gün‘s Billie Joe Armstrong: şarkıcı dedi Glastonbury Festivali’nde sahnede İngiltere’de, “F–k America. Ben f–kng vatandaşlığımdan feragat ediyorum. Ben f–kral buraya geliyorum. Dünyada o sefil f-kralına geri dönemeyecek kadar çok f–kral aptal var. -bir ülke için kral bahane.”

Lea Thompson: “SİLAHLARIN KIZLARIMDAN DAHA ÇOK HAKKI VAR.”

Padma Lakshmi: “İnsanlar yine de kürtaj olacak. Bu prosedürler sadece Roe v. Wade bozuldu diye durmayacak. Bu sadece güvenli, yasal kürtajların gerçekleşmesini önleyecektir. Parası, zamanı ve kaynakları olan insanlar yine de kürtaj için yollar bulacaklar. Ama toplumumuzun en savunmasız olanları?Çoğunlukla BIPOC olan bu bireyler hangi seçeneklerle baş başa kalıyor? Bu, bir halk sağlığı krizinin katalizörü. birey, zamanı geldiğinde kendi şartlarına göre hareket edebilmelidir. Bu özgürlük ve haysiyet, hepimizin korumak için savaşması gereken bir şeydir.”

glennon doyle: “Şu anda korkan her insana afiyet olsun. Ben de korkuyorum. Şimdi korkmak ve hassaslaşmakta sorun yok. Yakında öfke geri döner ve kanlı cehennem gibi savaşırız. Önce acı, sonra anne f– yükselen kral.”

Ali ve AJ: “Bir Amerikalı olmak için üzücü bir gün, Roe vs. Wade ve NYC silah yasalarının yıkılması arasında.”
Kaynak : https://www.eonline.com/news/1335672/padma-lakshmi-sophia-bush-and-more-stars-react-after-supreme-court-overturns-roe-v-wade?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir