Yıldızlar Özgürlüğünü İstiyor – Hollywood Life


Yıldızlar Özgürlüğünü İstiyor – Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Rob Latour/Shutterstock / Alexander Zemlianichenko/AP/Shutterstoc

Phoenix Merkür yıldızı Brittney Griner 17 Şubat 2022’de Rusya’da gözaltına alındı. Rusya Federal Gümrük Servisi, Moskova yakınlarındaki Sheremetyevo havaalanında bagajında ​​Rusya’da yasaklanmış bir madde olan esrar yağı içeren g vape kartuşları bulduklarını iddia etti. Brittney, WNBA’nın sezon dışında uluslararası bir takımda oynamak için Rusya’daydı ve tutuklanması, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline başlamadan bir haftadan kısa bir süre önce gerçekleşti. Ailesi ve destekçileri, barışçıl ve hızlı bir çözüm umuduyla ilk başta dikkat çekmemek istese de, artık durum böyle değil ve pek çoğu yeni “Özgür Brittney” hareketine katıldı.

LeBron James, Lisa Rinna, ve Amy Schumer Amerika Birleşik Devletleri’ni Brittney’i serbest bırakmak için bir şeyler yapmaya çağıran ilk büyük ünlülerden bazılarıydı. İlk tutuklanmasından bu yana, Brittney’nin tutukluluğu birkaç kez uzatıldı ve Haziran ayındaki bir duruşma ülkede kalış süresine altı ay daha ekledi. Mayıs ayında ABD dışişleri bakanlığı Brittney’i “haksız yere gözaltına alındı” olarak sınıflandırdı, bu da Brittney’nin serbest bırakılmasını sağlamak için daha agresif bir şekilde çalışacağı anlamına geliyordu. ABD’nin esas rehine müzakerecisi olan Başkanlık Özel Rehine İşleri Elçisi Ofisi olayla ilgileniyor.

Yıldızlar Özgürlüğünü İstiyor – Hollywood Life
Rob Latour/Shutterstock / Alexander Zemlianichenko/AP/Shutterstoc

Griner, büyük çapta uyuşturucu taşımakla suçlandı (yine bagajında ​​vape kartuşları vardı) ve suçlu bulunursa on yıl hapis cezasıyla karşı karşıya. Bu korkunç kader, aşağıdaki yıldızların serbest bırakılması için desteklerini dile getirmelerinin nedenidir.

Lebron James

LeBron James, şirketi Uninterrupted adına 5 Haziran’da Brittney’e verdiği desteği tweetledi. “100 günden fazla bir süredir BG, bir Rus hapishanesinde insanlık dışı koşullarla karşı karşıya kaldı ve ailesi ve sevdikleriyle iletişimleri reddedildi. Ödüllü bir Olimpiyatçı ve seçkin bir küresel spor topluluğunun üyesi olarak, BG’nin tutuklanması, tüm sporların kutsallığına ve uluslararası seyahat eden tüm Amerikalılara saygıdan dolayı çözülmelidir” diye yazdı.

ABD Hükümeti’nin bu insan hakları sorununu derhal ele alması ve Brittney’i evine döndürmek için ne gerekiyorsa yapması zorunludur” dedi. Başkan Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in bugün harekete geçerek Brittney’i hızlı ve güvenli bir şekilde eve getirmesini talep etmek için bize katılın,” diye devam etti. Change.org dilekçesi “Güvenli Brittney Griner’ın ABD’ye Hızlı ve Güvenli Dönüşünü Sağlayın.”

Amy Schumer

Amy Schumer, Brittney’nin Haziran ayında yayınlanan fotoğraflarından bir ekran görüntüsü paylaştı. Fotoğraflarda gözleri faltaşı gibi açılmış bir Brittney’nin Rus polisi tarafından refakat edildiği görülüyordu. “Haydi millet gidelim. Bu tamam değil. #freebrittneygriner şimdi. Herkes iş başına. Biraz gürültü yapın,” diye yazdı Amy.

lisa rinna

Amy Schumer’ın #FreeBrittneyGriner’ı destekleyen 30 Haziran tarihli IG gönderisinde, gerçek ev kadınları yıldız lisa rinna WBNA yıldızının kurtarılmasına destek veren birçok kişiye sesini ekledi. “Evet!!!!!” Lisa’yı yazdı. “Onu oradan çıkarmalıyız, stat!!!!!!”

Cherelle Griner

Brittney’nin karısı, Cherelle Griner, Mayıs ayında bir röportaj sırasında sessizliğini bozdu. “Onu alabilecek bir kişi var, o da Başkanımız. [Joe Biden]” dedi ağlamaklı bir sohbette. “O güce sahip. Ben de ‘Neden kullanmıyoruz? Mesela, acilen kullan.’ Bunu yapmak için gücünü kullanmasını bekliyoruz.” ile ikinci bir röportajda Günaydın Amerika, Cherelle duygularını yineledi. “Bunu duymaya devam ediyorum, biliyorsun, gücü var. O siyasi bir piyon. Yani, eğer bir şey yapmanı istedikleri için onu tutuyorlarsa, o zaman ben de senin yapmanı istiyorum” dedi.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/free-brittney-griner-celebrity-supporters-4779952/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir