‘Yılan Kraliçe’ ‘Anti-Kahraman’ Catherine De Medici ve Daha Fazlası Üzerine EP’ler – Hollywood Life


Samantha Morton


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: STARZ

Fransız tarihinin en uzun süre hizmet veren hükümdarlarından biri olmasına rağmen, bir televizyon programı şimdiye kadar hiçbir zaman Catherine de Medici’yi merkeze almadı. Yılan Kraliçe 11 Eylül’de STARZ’da prömiyer yapacak ve Catherine’in gerekli olan her yolla inanılmaz bir şekilde iktidara yükselişini takip edecek. HollywoodYaşam yönetici yapımcılarla ÖZEL konuştu Justin Haythe ve Erwin Stoff Catherine’in hikayesinin neden onların ilgisini çektiğini.

Samantha Morton
‘Yılan Kraliçe’de Samantha Morton ve Ludivine Sagnier. (YILDIZ)

Justin, gösterinin basın şenliği sırasında “Bana göre, daha önce kadın olan bir anti-kahraman görmemiş gibi hissediyorum” dedi. “Televizyonda ve filmde harika anti-kahramanlarımız var ve bir tane düşünemedim. [that was a woman]. Bana inanılmaz modern geldi. Sahneleme şekli imajını yönetme şekli, bu zorluklarla başa çıkma şekli, etrafındaki tüm erkeklerden daha iyi olmak zorunda oluşu. Bütün bunlar ilişkilendirilebilir hissettirdi. Ne olursa olsun her seferinde aynı insanların giderek daha fazla kazandığı, bizimkiyle bir şekilde bağdaştırılabilir hissettiren bu saçma dünyada yaşadı. Onun gibi bir karakterle daha önce hiç karşılaşmamıştım ve kötü adam olarak değerlendirdiğimiz tarihten bir kötü adam yapmak ve onlara mahkemedeki günlerini, bize dönüp şöyle deme fırsatı vermek istemiştim: ‘Hey, benim yaptığımı yapardın çünkü bütün iyi insanlar çoktan öldü.’ Bu gerçekten eşsiz ve eğlenceli bir fırsat gibi görünüyordu.”

Erwin ekledi, “Bana göre, onun durumu bana 80’lerde bu işe ilk başladığımda kadınların durumunu çok hatırlattı. Daha iyi olmalılar. Daha akıllı olmalılar ve bunu her zaman bir erkeğin arkasında yapmak zorundaydılar çünkü kimse onlara bunu yapma gücünü gerçekten vermezdi.”

Yapımcılar ayrıca, hayatı ağzına kadar TV için yapılmış malzemelerle dolu olan Catherine de Medici hakkında hiçbir zaman özel bir gösteri olmadığını düşündüklerini de tartıştılar. “Tarif etme şekli çekici değil, kraliyete aykırı ve çocuk sahibi olamıyor, çeyizini ödemiyor. En alttan başlıyor ve bence tüm bunlar bakanın gözünde” dedi Justin. “Güzel kabul edilen insanlarla o dönemin tablolarına bakıyorsunuz ve bizce gözümüze göre vay vay, tamam, günün güzellik standardı buydu. Bu işler keyfidir. Bu şeyler subjektiftir. Ama aşkta şanssız olarak kabul edildi. Bütün bunlar bir düzeyde, genellikle çerçevelediğimiz şeyler değil.”

Devam etti, “Gösteriye bakışımız, bu onun daha akıllı olması gerektiği anlamına geliyordu, bu da daha fazla zulüm yapabilmesi gerektiği anlamına geliyordu. Komik olmalıydı, ya da daha esprili olmalıydı. Burada, zorluklarla karşılaştığınızda, hafife alındığınızda, aslında zafere ulaşmak için gereken şeylere sahip olduğunuz bir dilek gerçekleştirme vardır. Hikaye bu. Ve bence bu yüzden insanlar daha önce buna ulaşmamıştı.”

Catherine de Medici’nin rolü iki aktris tarafından oynanacak: Liv Tepesi ve Samantha Morton. Justin, Catherine’in hikayesini daha genç bir kızken başlatmanın “gerekli” olduğunu vurguladı.

Liv Tepesi
Liv Hill, genç Catherine de Medici rolünde. (YILDIZ)

“Süreç, hikayeyi tasarlamaktı, tamam, Catherine hakkındaki hikayeyi nasıl anlatacağız, bence hayatından atılıp bırakıldığında ne kadar genç olduğunu ve ardından evliliğini bitirmek zorunda kaldığında ne kadar genç olduğunu anlatmanın önemli olduğunu düşünüyorum. amcası da dahil olmak üzere bir izleyici kitlesi. İki gencim var. Bu her gencin en kötü kabusu, değil mi? Gerçekten gençti. Bunu söylemek zorundaydınız, ama aynı zamanda Catherine’in ne kadar süre hükmettiğini, kaç çocuğu olduğunu, kaç tane zorluğun üstesinden geldiğini, kaç kraldan daha uzun yaşadığını da söylemek zorundaydınız, bu yüzden onu iki oyuncunun oynaması gerekiyordu,” diye açıkladı Justin.

Ekranı birlikte paylaşmamalarına rağmen Justin, Samantha ve Liv’in aynı karakterdeki performanslarıyla “harika bir kimyaya” sahip olduklarını söyledi. Justin, “Liv’in çok genç biri için olağanüstü bir duruşu var ve bence Samantha’nın da benzer bir duruşu ve gücü var” dedi. HollywoodYaşam. Yılan Kraliçe Pazar günleri STARZ’da yayınlanacak.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/09/09/the-serpent-queen-catherine-de-medici-show-interview/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir