Yeni Albümün Arkasındaki Anlam – Hollywood Life


Elektronik besteci, “Günün sonunda, bu gerçekten kendi içinizdeki en iyiyi görmeye çalışmak ve o güzel günlerden birini yaşamakla ilgili.” Bayonne anlatır HollywoodYaşamı yeni albümündeki parçalardan birini tartışırken. Bugün “o güzel günlerden biri” olacak, çünkü Bayonne (örn. Roger Satıcıları) yeni albümünü çıkardı. Geçici Süre 2019’un devamı olan “canlı döngü harikası” olarak adlandırılan bestecinin üçüncü uzun metrajlı çalışmasıdır. Sert Önlemler.

Geçici Süre içinde kaybolmak için bir rekor. Katmanlı prodüksiyon, karmaşık düzenleme içinde yeni bir sesi ortaya çıkaran her yeni oyunla tekrar tekrar dinlemek için yalvarıyor. Roger’ın vokalleri, ses değil rüya üreten bir enstrüman gibi örülmüştür. Geçici Süre Roger’ın sizi keşfetmeye davet eden bir ses dünyası yarattığını görüyor ve keşif gezisine çıkmaktan mutlu olacaksınız.

Pop müziğin ne olabileceği üzerine genişleyen bu kayıt, Roger’ın hayatındaki karanlık bir dönemden geliyor. “2019’un başlarında babama kanser teşhisi kondu,” diyor serbest bırakılmasına eşlik eden bir açıklamada. Geçici Zaman. “Bu kayıt, büyük ölçüde onun azalan sağlığının yanı sıra benim kendi akıl sağlığım ve içsel benliğimle hesaplaşan bir aile olarak içinden geçtiğimiz duygusal yolculuğu araştırıyor. Kayıt sürecinin büyük bir kısmında derin bir depresyon halindeydim.”

Kaydın yayınlanmasıyla birlikte, Roger verir HL parça parça dökümü Geçici Süre. Bayonne şehrinize geldiğinde onu görmek için zaman ayırın: Roger, 30 Mayıs’ta Phoenix, Arizona’da bir manşet turuna başlar (tüm tarihleri ​​ve bilet detaylarını burada bulabilirsiniz.)

“Doğru Olmalı”

“Hem bir ayrılık şarkısı hem de kendini keşfetme meditasyonu. İşe yaramayacağı belli olduğunda bir süredir biriyle çıkıyordum. Güzel emo, biliyorum. Ocak 2019’da bir yazma/kayıt inzivası için Batı Teksas’a gittiğimde bunun çoğu üzerinde çalıştığımı özellikle hatırlıyorum. Bu parça, sadece sekans olarak değil, kronoloji olarak da bu kaydın yolculuğunun başlangıcı gibi geliyor. Sanki bir kitabın önsözü gibi.”

“Doğru şey”

“Durgunluk/Kaygı/Kararsızlık. “Right Thing” sahneyi müzikal ve kavramsal olarak belirliyor, başka bir hipnotik yolculuktansa dark pop’a yöneliyor. Durgunluk ve sabırsızlık duygularını keşfederek “Geçici Zaman” önermesine yardımcı olur. 30’lu yaşlarımın ortalarına yaklaşırken hayat, müzik ve gelecek hakkında endişeliydim. Yaratıcı olarak nereye gitmek istediğimi aşırı derecede düşünüyordum, bu da diğer şeylerin yanı sıra depresyon durumuna düşmeme neden oldu. Pistin belirsizlik ve güvensizlikle çok ilgisi var. “Doğru şeyi yapıp yapmadığımı söyleyemem.” Bu parça aynı zamanda ailemin babamın yer aldığı eski VHS kasetlerinden incelikli kayıtları da içeriyor. Benim için gerçekten anlamlı, özellikle de artık öldüğüne göre. Son favori anılarımdan biri, onu şarkıya nasıl dahil ettiğimi ona göstermemdi. Eğlendi.”

“Zaman mı”

“’Zamanı mı’, filmlerde ifade edilen duyguların bir tür iç gözlemsel devamı. Doğru şey, sadece farklı bir açıdan – dili ve müzikal hissi ile sakin olduğu kadar endişeli değil. Daha çok bir sınava benziyor – neredeyse olumlu ama daha içerikli ve kontrollü. Bu, daha çok “dalışa” hazır olduğumu hissettiriyor – değişime hazırım ve gerçekten değişiklik yapmaya hazırım.

“Kelimeler”

“Birçok yönden, ‘Words’ benim için rekorun zirvesi. Bunu müzikalite ve sonik yaratıcılık açısından kastediyorum. Anlam her yerde bir nevi, ama kesinlikle bir tür Kısım A/Kısım B kalitesi var çünkü daha uzun ve duygusal olarak daha yoğun bir zaman diliminde yazılmış. İlk yarı, hayatım boyunca belirli ilişkilerin bir tür tefekkürü. İkinci yarı, plağın konseptinden daha fazlasını çekiyor – kişisel gelişim/keşif.”

“Solo”

“Bu şarkı çoğunlukla bir partnerle birlikte olmakla ilgili, her iki taraf da bunun muhtemelen uzun vadeli olmayacağını biliyor, ancak ikisi de birlikte zaman geçirmek zorunda. Çoğunlukla kişisel, romantik bir şarkı türüdür. ‘Solo’, eğer mantıklıysa, her iki kişiye de yapılan bir çağrıdır. Bu parçayı gerçekten bu günlerde deşifre etmek benim için zor. Kaydı bir arada tutan bir tür müzikal ve duygusal yapıştırıcı.

“Mükemmel”

“Bu şarkı çeneni dik tutmakla ilgili. Sanırım geçmişte eğilimli olduğum karamsarlıkla yazmaktan biraz yoruldum. Bu sözleri yazarken iyi bir ruh halindeydim – gelecek için can atıyordum – V2’de biraz hiciv yapıyorum, çünkü muhtemelen şarkılarımda aşırı pozitif olmakta zorlanıyorum lol. “Böyle mükemmel bir hayat hayal edemiyorum.” Günün sonunda, bu gerçekten kendi içindeki en iyiyi görmeye çalışmakla ve o güzel günlerden birini yaşamakla ilgili.”

“FK”

“Bence bu şarkı çoğunlukla hayattaki büyük, kaçınılmaz değişikliklerle ilgili. İlk mısra, o zamanlar oda arkadaşlarım olduğu ve kolayca kayıt yapamadığım için stüdyomun gün içinde çalıştırılmasıyla ilgili. Bu iş akışıma yardımcı olurken, kaygı ve depresyona yardımcı olmadım. Şarkının geri kalanı, bu endişe duygularını ve değişim ihtiyacını araştırıyor. Ayrıca, Aaron’un pedal çeliği eklemesiyle birlikte Jon Joseph’in bazı ekstra prodüksiyonlara yardım etmesinin şarkıyı kurtardığını hissediyorum.

“Sakinleş”

“Bu, kayıttaki en eski şarkı. başlayarak uzun bir süre boyunca yazdım ve kaydettim. Sert Önlemler günler. Sözlerin çoğu, 2019’un başlarında babama kanser teşhisi konduğunda geldi. O zamanlar partnerim ve ben birlikte yaşıyorduk ama ayrıldık ve bir süreliğine babam ve ailemle birlikte olmak için Houston’a taşındım. . Şimdiye kadar hayatımın en zor dönemlerinden biriydi. Şarkı sözleri biraz rahatsız edici. Olan her şeyin üstüne çok zor bir ayrılıktı. Bu gerçekten sıkıntılı bir dönemde eski sevgilimle aramda geçen bir konuşma. İlişkimize devam etme konusunda ileri geri gidip geldik ve sanırım bu şarkı yanıp sönen büyük bir DUR işareti gibi. Neyse ki hala iyi arkadaşız ama bu ikimiz için de çok zor bir zamandı.”

“Tabitha”

“Bu parça benim için çok kişisel. Hala lirik içerik hakkında rahatça konuşmanın bir yolunu bulamadım. Bir aile birimi içindeki iç mücadelelerle ilgili olduğunu söyleyebilirim. Bu parçayla saatlerce üretimden bahsedebilsem de bu benim için zor olabilir. Son derece teknik ve şüphesiz Danny ve benim için çalışmak için en göz korkutan pistti. O kadar çok şey oluyor ki Los Angeles’taki stüdyosunda miksaj yapmak birkaç tam günümüzü aldı. Ayrıca ‘Tabitha’ isminin şarkının içeriği ile hiçbir ilgisi yoktur. Pro Tools oturumunu ilk başlattığımda rastgele adlandırdığım bir fikirdi.”

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2023/05/26/bayonne-temporary-time-songs-interview/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir