Yaralanmalardan Sonra Yaptığı Her Şey – Hollywood Life


Brendan Fraser


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Rob Latour/Shutterstock

  • Brendan Fraser en iyi oyuncu olarak bilinir.
  • Yıllar boyunca çok sayıda yaralanma oyunculuk kariyerini etkiledi.
  • Brendan, ‘The Whale’daki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülü’nü kazandı.

Brandan Fraser, 54, 1990’ların başında film endüstrisinde çalışmaya başladığından beri başarılı bir oyunculuk kariyerine adım attı. Aksiyon dolu özelliklerde kalıcı izlenimler bırakmasına rağmen, Mumya, ne yazık ki yedi yıl boyunca birden fazla ameliyat geçirmesine neden olan çok sayıda yara aldı. Ameliyatlar kariyerini bir şekilde etkiledi ve mesleğine ne kadar bağlı olduğunu kanıtladı.

Brendan’ın yaraları çılgınca ilk filmini çekerken başladı. İt dalaşı1991’de. GQ ona fazladan 50 dolar ödendi ve bir langırt makinesine atılmasını içeren bir dublör için Screen Actors Guild kartını aldı ve bu, kaburgasının zedelenmesine yol açtı. Bu yaralanmayı, popüler üçlemeyi çekerken aldığı en ciddi yaralanmalardan bazıları takip etti. Mumyabir milyar doların üzerinde kazandı.

Brendan Fraser
Brendan kırmızı halı etkinliğinde. (Rob Latour/Shutterstock)

Brendan’ın geçirdiği tüm ameliyatlar ve bunlara neden olan yaralanmalar hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diz protezi

İlki üzerinde çalıştıktan sonra Mumya filmler, dedi Brendan Haftalık eğlence çekimler sırasında bir sahne için “tamamen boğulduğunu” ve “korkutucuydu”. Olay, bir ilmik içeren bir hapishane sahnesi sırasındaydı. “Bilincimi geri kazandım ve EMT’lerden biri adımı söylüyordu” diye hatırladı. Üçlemenin ikinci iki bölümünü çekmeye devam etti ve “bant ve buzla bir araya getirildi.” GQ’ya mevcut yaralanmaları yönetmek ve vücudunu korumak için “kendime her gün bir dış iskelet inşa ettiğini” söyledi.

Brendan Fraser
Brendan, yaralarının çoğunu aldığı film olan ‘Mumya’ üçlemesinden bir sahnede. (Rob Latour/Shutterstock)

Koruma girişimlerine rağmen, Brendan kısa bir süre sonra birçok ameliyatına başlamak zorunda kaldı. Bunlardan biri, büyük olasılıkla dizindeki büyük hasarın neden olduğu kısmi diz proteziydi. Diz protezi ameliyatı “yaralı veya yıpranmış diz eklemlerinin parçalarını değiştirir”. Mayo Kliniği. “Ameliyat ağrıyı hafifletmeye ve dizin daha iyi çalışmasına yardımcı olabilir. Ameliyat sırasında zarar gören kemik ve kıkırdak yerine metal ve plastikten yapılmış parçalar konuluyor.”

laminektomi

Brendan’ın yaptığı bir başka ameliyat da sırt sorunlarının neden olduğu bir laminektomiydi. Bir laminektomi, “omurganın artriti ile ilişkili kemik mahmuzlarını ve dokuları çıkararak alan yaratan” bir ameliyattır. Mayo Kliniği. “Genellikle omurganın küçük kemiklerinin (omurlar) arka kısmından (lamina) küçük bir parçanın çıkarılmasını içerir.” Bir laminektomi “omurilik veya sinirler üzerindeki baskıyı azaltmak için omurilik kanalını genişletir ve genellikle bir dekompresyon ameliyatının parçası olarak yapılır.”

Omurilik üzerindeki baskı çoğunlukla “omurilik kanalındaki aşırı kemik büyümesi ve laminektomiden kaynaklanır”, genellikle yalnızca ilaç, fizik tedavi veya enjeksiyon gibi daha konservatif tedaviler semptomları hafifletemediğinde kullanılır. Semptomlar şiddetliyse veya çok daha kötüye gidiyorsa laminektomi de önerilebilir.”

İlk ameliyatı olduktan sonra, ilk seferinde işe yaramadığı için 2022’de tekrar olması gerektiği bildirildi.

Ses Kordu Ameliyatı

Brendan ayrıca ses tellerini onarmak için ses teli ameliyatı olmak zorunda kaldı. Bu ameliyatı olmasına neyin sebep olduğu veya kendi deneyiminin ardındaki ayrıntılar tam olarak net olmasa da, ses tellerinin gerilmesi veya büyüme ve / veya enfeksiyona maruz kalması durumunda bazen ses teli ameliyatı gerekebilir. Haberler Medikal.

Brendan Fraser
Hatta Brendan bir noktada ses teli ameliyatı olmak zorunda kaldı. (Rob Latour/Shutterstock)

Tüm yaralanmaları ve bunları düzeltmek için gereken ameliyatları geçirdikten sonra, Brendan oyunculuğa ara verdi. Gündemden uzaklaşmaya karar vermesinin tek nedeni bu olmasa da, önemli bir nedendi. “İşe gitmek – o hastanelere girip çıkmak arasında, bu her zaman mümkün olmuyordu” dedi. GQ 2018 yılında. Üzerine bir yara bandı koymam gerekiyordu’, ama daha çok içinde dolaştığım şeyin gerçekliğinin bir açıklaması.

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/brendan-fraser-surgeries-5050768/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir