‘Women Talking’ Yönetmeni Oscar’ları Küçümsedi – Hollywood Life


'Women Talking' Yönetmeni Oscar'ları Küçümsedi – Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

Görsel Kredisi: Shutterstock

  • Sarah Polley (d. 8 Ocak 1979), Kanadalı film yapımcısı ve eski aktris.
  • O eski bir çocuk oyuncu.
  • 2023’te, diğer tüm kadın yönetmenlerle birlikte 95. Akademi Ödülleri tarafından küçümsendi.

95. Akademi Ödülleri 24 Ocak Salı günü adaylarını açıkladığında, En İyi Film kategorisinde bazı beklenen adaylar yer aldı (Fabelman’lar, Inisherin’in Banshees’i), bazı büyük bütçeli sürprizler (Top Gun: Maverick, Avatar: The Way of Water) ve bazı bağımsız sevgililer (Üzüntü Üçgeni, Tár). Hoş sürprizlerden biri de Konuşan Kadınlar, Sarah Polley’in adaptasyonu Miriam Towes’un aynı adlı roman. Ne yazık ki, o kadar şaşırtıcı olmayan şey, Sarah’nın yapmadı En İyi Yönetmen adaylığı elde edin.

En İyi Film dalında beş film aday gösterilmesine rağmen, yalnızca beş filmin En İyi Yönetmen adaylığına izin verildi ve bu da altı kişinin aday gösterilmesiyle sonuçlandı: Steven Spielberg (masalcılar), Martin McDonagh (Inisherin’in Banshees’i), Todd Alanı (Katran), Ruben Östlund (Üzüntü Üçgeni), Daniel Kwan ve Daniel Schiert (Her Şey Her Yerde Aynı Anda). Polley, En İyi Uyarlama Senaryo adaylığını aldı. Gibi Indiewire’lar Kate Erbland “Yılın en çok övülen filmlerinden bazılarını yapan diğer kadın yönetmenler … adaylık sabahı dışarıda bırakıldı. Kadın Kral dümenci Gina Prince-Bythewood, ilk kez uzun metrajlı film yapımcısı Charlotte Wells (kimin Güneş’ten sonra eleştirmen grupları ve diğer küçük kuruluşlar arasında favori olduğunu kanıtladı), dedi müdür Maria Schraderve Kadar dümenci Chinonye Chukwu

Bu yıl sadece erkekleri aday gösteren Oscar’lar, Akademi’nin galibiyet serisini kırıyor. 2022’de Jane Campion En İyi Yönetmen ödülünü kazandı Köpeğin Gücü. Oscar’ların 94 yıllık tarihinde ilk kez kadınlar arka arkaya En İyi Yönetmen ödülünü aldı. Chloé Zhao 2021’de ödülü almak için göçebe. Yalnızca yedi kadın toplam sekiz kez aday gösterildi. İNSANLARve Sarah o küçük kulübe adını ekleyemiyor.

13 Mart töreni öncesinde, Sarah hakkında bilmeniz gerekenler burada.

'Women Talking' Yönetmeni Oscar'ları Küçümsedi – Hollywood Life
(Sahne)

Sarah Polley Kanadalı Bir Film Yapımcısıdır.

Toronto, Ontario, Kanada’da doğup büyüyen Sarah Polley, Sarah kariyerine kamera önünde başladı. A Monty Piton süper hayran, Monty Python’s tarafından yönetilen bir film için seçmelere katılmasına izin vermesi için ailesini ikna etti. Terry Gilliam. Sally Salt rolünü üstlendi. Baron Munchausen’in Maceraları. Bu noktada, zaten bir avuç film ve televizyon rolü üstlenmişti.

En büyük televizyon rollerinden biri başroldü. ramona, Beverly Clearly kitaplarının 1988 uyarlaması. Diğer önemli televizyon çalışması, 1990’larda Sara Stanley’i canlandırdığı zamandı. Avonlea’ya Giden Yol20. yüzyılın başlarında doğu Kanada’da geçen bir dönem parçası.

Film rolleri arasında 2004’ler yer alıyor. Ölülerin Şafağı, 2009’lar ekleme, 1998’ler Guinevere1999’lar varoluşve son filmi, 2010’lar Tetiklemek.

2000’lerin Başında Sessizce Kariyerini Değiştirdi

2000’lerin başında, Sarah oyunculuktan yazmaya ve yönetmenliğe geçti. 2006 yılında ilk uzun metrajlı film yönetmenliğini yaptı. Ondan uzakta, ona En İyi Yönetmen dalında Kanada Ekran Ödülü’nü kazandırdı. Ayrıca En İyi Uyarlama Senaryo dalında ilk Akademi Ödülü adaylığını elde etti. Oradan kısa filmlerin, uzun metrajlı filmlerin ve televizyon bölümlerinin yönetmeni, yazarı ve yapımcısı olarak çok çalıştı. Uzun metrajlı film özgeçmişi şunları içerir: Bu Valsi Anlat, the Anlattığımız Hikayeler belgesel ve Konuşan Kadınlar.

Hikayesi Konuşan Kadınlar “Bana o kadar çok soru yöneltti ki açmak istedim” dedi bağımsız tel, “ama aynı zamanda, üretken bir şekilde çalışmayan bir dünyayı nasıl analiz edeceğiniz, işe yarayabilecek bir dünyayı nasıl hayal edeceğiniz hakkında söylemesi gereken şeyler açısından çocuklarım için dünyada istediğim bir filmdi. ve gidip onu yaratmak için liderliği nasıl ele alacağınız. Başka türlü meşgul olduğum birkaç aya bedeldi.

Sarah evli David Sandomierski. Birlikte üç çocuğu var. Daha önce bir film editörü ile evliydi. David Wharnsby.

Harvey Weinstein İle Bir Deneyimi Vardı

2017’de Sarah, New York Times ile yaşadıklarını detaylandırıyor. harvey weinstein. “Bir gün, 19 yaşımdayken, bir Miramax filminin fotoğraf çekiminin ortasındaydım ki, aniden ayrılma zamanının geldiği söylendi. … ‘Burada işimiz bitti mi?’ Diye sordum. Cevap ‘hayır’ oldu. ‘Ama Harvey şimdi orada olmanı istiyor.’”

Sarah, Harvey’in kariyerine yardımcı olması için Sarah ile “çok yakın bir ilişki” geliştirmeyi umduğu bir olayı ayrıntılarıyla anlattı. “. Bu ima incelikli değildi,” dedi Sarah. Köşe yazısını, “cinselliklerini sömürmeleri için sürekli baskı gören ve ardından bunu yaptıkları için fahişeler olarak cezalandırılan kadınları” nasıl gördüğünü anlatmak için kullandı. Teknik işlerde çalışan kadın neredeyse yoktu ve onlar oradayken, ne yaptıklarını gerçekten bilip bilmediklerini görmek için sürekli olarak test ediliyorlardı. Bir insan denizinde kendini yalnız hissettin.”

“Kısa bir süre sonra kısa filmler yazmaya ve yönetmeye başladım” diye yazdı. “O zamana kadar bir oyuncu olarak bana ne kadar az saygı gösterildiğini bilmiyordum. Artık beni kucaklarına oturtmaya çalışan yönetmen yardımcıları, belirli bir giysiyle nasıl göründüğümü değerlendirmek için etrafta dikilen bir grup adam yoktu. Neyi söylemenin önemli olduğunu hissettiğime, bir kadının cinselliği bağlamsız merkezi bir odak noktası olmadan nasıl filme alınacağına karar verebilirdim. 20’li yaşlarımın ortalarında ilk uzun metrajlı filmimi yaptım, Ondan uzakta

'Women Talking' Yönetmeni Oscar'ları Küçümsedi – Hollywood Life
(Everett)

O Bir Kurtulan

Sarah’nın 2022 anılarında, Tehlikeye Doğru Koş, hayatını sahnede, ekranda ve filmde detaylandırdı. Otobiyografik denemeler koleksiyonu, müzisyen ve eski CBC kişiliği Jian Ghomeshi tarafından cinsel saldırıya uğradığı konusunda neden öne çıkmadığını anlattığı “Sessiz Kalan Kadın”ı içeriyor. Jian, üç kadının suçlamalarından kaynaklanan dört adet cinsel saldırı ile suçlandı. Yargıç daha sonra, Ghomeshi’nin suçunu makul bir şüphenin ötesinde kanıtlayacak kanıt eksikliği nedeniyle Gomeshi’nin suçsuz olduğuna karar verdi.

“Gerçeği belirlemek için bakılacak başka bir kanıt yok. Somut bir kanıt yok. DNA yok. ‘Sigara içen silah’ yok” diye yazdı yargıç, başına Gardiyan.

‘Brezilya’ DVD’nizi Atmanızı İstemiyor

Sarah, anılarında Terry Gilliam’ın nasıl güvenli olmayan bir ortam yarattığını ayrıntılarıyla anlattı. Munchausen, özellikle bir çocuk oyuncu için. IndieWire’a “Terry Gilliam filmlerini seviyorum” dedi. “Onu bir canavar olarak düşünmeyi reddediyorum. Bence o değil. Bence pek çok şeyi alt üst etti ve bunun sorumluluğunu üstlenmedi ve bu berbat. Ama aynı zamanda harika niteliklere sahipti ve güzel işler yaptı. Onunla sohbet etmek ve gördüklerine ilişkin bakış açısını duymakla ilgileniyormuşum gibi hissediyorum. Umarım benimkini dinlerdi.”

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/who-is-sarah-polley-5013516/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir