Walmart, Juneteenth Dondurmasını Serbest Bıraktığı İçin Özür Diledi


Bu dondurmanın üzerinde çok fazla çığlık var.

Walmart‘nin Büyük Değer serisi kısa süre önce bir haziran onuncu-tüketicilerin hoşuna gitmeyen temalı dondurma. “Celebration Edition: Juneteenth Ice Cream” markalı ürün, Pan-Afrika renkleriyle dekore edilmiş ve etikette girdaplı kırmızı kadife ve cheesecake olarak tanımlanıyordu. Donmuş çölün etiketinde “Afrikalı-Amerikalı kültürü, kurtuluşu ve kalıcı umudu paylaşın ve kutlayın” yazıyordu.

Çevrimiçi tepkileri takip etme—bir twitter kullanıcısı ile söyleyerek, “Kimse biraz Juneteenth dondurması istemedi. Tek bir kişi değil.”—Perakende mağazası E! Tatlı ikram için özür dileyen haberler. (Sonuçta, bir kullanıcı olarak çarptıbu nedenle “farklı bakış açılarını işe almak önemlidir.”)

Walmart, “Juneteenth tatili bir özgürlük ve bağımsızlık kutlamasına işaret ediyor” dedi. “Ancak, birkaç öğenin bazı müşterilerimiz için endişe yarattığına dair geri bildirim aldık ve içtenlikle özür dileriz. Ürün yelpazemizi gözden geçiriyoruz ve öğeleri uygun şekilde kaldıracağız.”

Eleştirilerin ortasında, bazıları alışveriş yapanları bunun yerine Siyahların sahip olduğu şirketlerden satın almaya teşvik etmek için viral anı kullanıyor.
Kaynak : https://www.eonline.com/news/1332223/walmart-issues-apology-amid-backlash-over-juneteenth-ice-cream?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir