Vico Ortiz On ‘Bayrağımız Ölüm Demektir’ 2. Sezonu İçin Yenilendi


Tüm gülümsemeler ve neşe zaman Vico Ortiz görüntülü aramaya katılır. “Gerçeküstü, yalan olmayacak. Şu anda beden dışı bir deneyim yaşıyormuşum gibi hissediyorum” diyorlar. HollywoodYaşam. Bu bir şans anı – HBO Max’in çıkış yapan yıldızı Vico Bayrağımız Ölüm demektirile konuşmak gerekiyordu HL Gurur Ayı ve The Sound of Pride serisine katkıları hakkında. Ancak sohbetten otuz dakika önce HBO Max sonunda şunu duyurdu: OFMD gösterişli komedinin hayranlarını ve ekrandaki olumlu LGBTQ+ temsilini memnun eden ikinci bir sezon alacaktı.

“Hala biraz öyleyim, neler oluyor? Çok heyecanlıyım ve sadece dalgayı sürüyorum, ama teşekkür ederim,” diyor Vico iyi haberi kutladıktan sonra. “Bugün açıklanacağını umuyordum. ‘İkinci bir sezon alırsak’ demekten bıktım, ki bunu söyleyen çok fazla röportaj değildi, ama… çünkü bir süreliğine, genellikle bilmiyordum.”

Vico, The Revenge’in mürettebatının tekrar denize açılacağı haberini veriyor. HollywoodYaşam “çok heyecanlı ve bir o kadar da rahatlamışlar. Tüm bunlarla birçok duyguyu keşfediyordum çünkü bir şey olup olmayacağını bilmiyordum. Gösterinin bu kadar çok insana getirdiği şeyin sevinci için ikimiz de yer tutuyordum. Aynı zamanda, geri dönmeme potansiyeline üzülmem için bana yer açmak, çok ilginç ve manevra yapması zor bir şeydi.”

Vico Ortiz On 'Bayrağımız Ölüm Demektir' 2. Sezonu İçin Yenilendi
Val Vega

Vico’nun tanımladığı şey, hayranlarının hissettiği duyguların aynısı. OFMD Mart ayında sona eren ilk sezondan bu yana geçti. özellik Rhys Darby, Taika Waititi, Nathan Foad, Matthew Maher, Samson Kayo, Samba Schutte, Ewen Bremner, Con O’Neill, Nat Faxon, ve Kristian Nairn, gösteri sadık bir hayran kitlesi geliştirdi. Ana kadroda üç queer ilişkiyi temsil ettiği için de övgü aldı: Stede Bonney (Darby) ve Blackbeard (Waititi), Lucius (Foad) ve Black Pete (Maher), Ortiz gibi Oluwande (Kayo) ve Vico’nun Jim. , ikili değildir. Üç ay boyunca hayranlar şovun başka bir kıyı görmeyeceğinden korktular, bu da cesaret kırıcı olurdu çünkü Vico’nun dediği gibi işler iyiye gitmeye başlamıştı.

Vico, “Karakteri herkesle tanıdığım ve herkesin aynı anda karakterlerini tanıdığı büyük bir ana akım şovda ilk kez bulunuyorum” diyor. “Hepimiz kendimize, birbirimize ve içinde bulunduğumuz dünyaya karşı kim olduğumuzu keşfediyoruz. Ve, ‘oh, bir sezon yetmez’ gibi. Artık meyve sularını aldığımıza ve kendimizi daha iyi anladığımıza göre diğer dinamikleri keşfetmeye devam etmek istiyorum.”

@vico_ortiz

Bunun dönüşü yok 🖤💀 #ofmd #izzyofmd #jimofmd

♬ Lanet Zaman Hakkında – Lizzo

Vico’nun ikinci sezonda keşfetmek istediği bir ilişki var ve son zamanlarda Ortiz’in TikTok’unu izleyenler için sürpriz değil. “Evet, gördü – Con O’Neill benim Izzy kostümümü gördü,” dedi Vico gülerek. Blackbeard’ın gerçek ortağı olan Israel Hands’e dayanan İngiliz aktörün karakteri, Vico için özel bir hayranlık uyandırdı.

“Birbirimizle hayran sanatını paylaşıyorduk. Izzy cosplayini yaptığımda gerçekten parlak mavi saçlarım vardı” diyorlar. “İkinci sezon için saçımı maviye ihtiyacım var mı?’ dedi. Gerçekten, şimdi mavi saçlı Izzy ya da çekici bir Izzy ile ya da Jim’in ikinci sezonda Izzy’nin gardırobunu karıştırıp sonra dışarı çıktığı hikayesi olan Izzy arasındaki bu hayran sanatı şakasından keyif alıyoruz. Yani böyle şeyler.”

gardırop açık Bayrağımız Ölüm demektir sadece kostümden daha büyük bir öneme sahiptir. Stede, Karasakal’a beşinci bölümde “güzel şeyleri iyi giydiğini” söylemesi, genellikle aşklarının anı olarak kabul edilir. Ek olarak, Karasakal ve Stede kıyafet değiştirdiğinde, daha fazla yakınlık hissi uyandırır. Borsa bir sahneyi çağırıyor William Shakespeare’in Antonius ve Kleopatra Kleopatra, kılıcını takarken Mark Antony’ye “lastiklerimi ve mantolarımı koyduğunda”.

“İlginç olan şey, Vico olarak Izzy’ye kafayı takmış olmam, değil mi?” onlar söylüyor. “Giysime kafayı taktım ve sonra Con’u, onun uyumuyla izlerken, ‘Bunu giymek istiyorum’ dedim. Bunu giymek isterim.’ Sonra dedim ki, Ya Vico olarak hayalimi Jim aracılığıyla ortaya koyarsam? Aslında bu dinamiği keşfetmek gibi mi? Duvarlarını çok farklı şekillerde ifade eden çok dikkatli iki insanımız var.”

“Peki şimdi ikisi de aynı alanda olduğuna göre ne olacak?” Vico’ya sorar. Sonunda OFMD’ler ilk sezon, Edward Teach – diğer adıyla Karasakal – kendisinin acımasız, gaddar versiyonu Kraken (ve Karasakal’ın sağ kolu olarak Izzy’nin bayıldığı versiyonu) olarak kişiliğini benimsedi. Karasakal, ekibin çoğunu mahsur bıraktı, ve Stede’nin gemisi The Revenge’i kendisininmiş gibi aldı. Karasakal, Izzy ve Ivan’la birlikte sadece Jim’in gemide kalmasına izin verildi (Guz Khan) ve Fang (David Fane).

Vico Ortiz On 'Bayrağımız Ölüm Demektir' 2. Sezonu İçin Yenilendi
(Val Vega)

Vico, “İlk sezonda Izzy ve Jim arasında hiçbir etkileşim yok” diyor. “Şimdi Jim, Karasakal’ın veya Kraken’in gemisinde mahsur kaldı. Yani, bu nasıl görünecek? Ve her ikisinin de yeteneklerine hayran olması için böyle bir potansiyel dinamik var çünkü ikisi de inanılmaz dövüşçüler. [They’re] ikisi de her iki gemideki en yetenekli insanlar.”

“Yani şimdi aynı alandalar ve sanki kim daha iyi? Birbirimizi nasıl aşabiliriz? Ve sonra bu süreçte, gerçekten bağlantı kurun ve ‘hey, sana saygı duyuyorum. Ve aslında kendi tuhaf yollarımızda iyi geçiniyor olabiliriz. Aslında düşündüğümüzden daha fazla ortak noktamız var gibi. Ve aslında bu şekilde birbirimizi açabiliyoruz” diye ekliyor Vico. “Yani bunun için çok üzgünüm. Ve sonra Vico olarak, evet, eğer bir gün Izzy’nin kıyafetlerini giyebilirsem, buna bayılırım.”

olabilecek belirli bir giysi parçası vardır. olumsuzluk 2. sezonda dönüş: Jim’in sakalı. “Sakal” teriminin LGBTQ+ topluluğu içinde bir geçmişi var, ancak Jim için oldukça gerçek. Dizinin başında Jim, sahte yüz kılları ve takma bir burunla kılık değiştirmiştir. Eski kadın düşmanı batıl inanç, kadın sunum yapan insanların/kadınların bir gemiye kötü şans getirdiğiydi, ancak Jim için sakal, babalarını öldüren yağmacılardan intikam almalarına yardımcı olmanın bir yoluydu.

Sakal 2. sezonda geri dönebilir mi? “Dün bundan bahsediyordum. Jim’in cinsiyet akışkanlığı, ifadeleri ve diğer şeyler hakkında ne düşünüyorum – Jim’in rahibe manastırından ayrılana kadar cinsiyet hakkında gerçekten hiç düşünmediğini düşünüyorum çünkü cinsiyetleri ‘suikastçı’ idi” diyor Vico. “’Doğumda atanan bıçaklar.’ ‘Cinsiyet nedir? cinsellik nedir? Bu şeylerden herhangi biri nedir? Bir ölüm makinesi olarak yetiştirildin.’ Jim rahibe manastırını gerçek dünyaya bıraktığında, “ah, insanlar benim hakkımda ne algıladıklarına bağlı olarak bana farklı davranıyorlar” diye fark etmeye başlıyorlar.

Vico Ortiz On 'Bayrağımız Ölüm Demektir' 2. Sezonu İçin Yenilendi
(Val Vega)

“Sonra, bu ifadeyi bir sunumda çılgınca daha fazla kabul gören veya daha fazla erişime sahip olan bir şeyle değiştirdikten sonra, ‘Ben hala aynı kişiyim’ gibi görmeye başlıyorlar” diye devam ediyor Vico. “’Kim olduğumu değiştirmiyorum. Sadece görünüşümü değiştiriyorum. Ve şimdi buna dayalı olarak belirli şeylere daha fazla erişim elde ediyorum.’”

“Jim’in intikamdaki arkıyla ilgili güzel olan şey, sakalın kesildiği anda, dördüncü bölümde sorular ve benzeri şeyler olmasına rağmen, ekibin Jim’e aynı şekilde davranması ve bu onlar için ‘bu sanki, oh, gibi bir şey. hey, vay.’ Bu yüzden sakalın tekrar çıkıp çıkmayacağını araştırmak ilginç olurdu. [for season two]”diyor Vico, “yazarların ikinci sezon için ne yazdıklarına dair hiçbir fikirleri olmadığını” da sözlerine ekledi.

İlk sezona yazılan en iyi anlardan biri, The Revenge ekibinin Jim’i sakalı ve burnu olmadan gördüğü zaman geldi ve…hiçbir şey değişmedi. Mürettebatın Jim’in ikili olmayan yönelimiyle boğuştuğu “okul sonrası özel” bir an yoktur. Jim sadece Jim’dir.

Vico, “The Revenge’in onları kucaklaması gerçekten çok güzel” diyor. “[Jim] fark eder, ‘Ah, sakallı olup olmamamın bir önemi yok. Bu insanlar bana her zaman olduğum gibi davranıyorlar.’ Ve benzer şekilde, Jim sakal açıkken veya kapalıyken farklı davranmıyor. Bu kişinin kim olduğu konusunda çok kasıtlıydım? Bu kişi, erkeklik ve kadınlığın ne olduğuna dair toplumsal beklentileri göz ardı ederek nasıl davranıyor? Ve değişen tek şey insanların onları nasıl algıladığıdır. Bu yüzden sakalın nasıl olduğunu keşfetmek ilginç olurdu – eğer geri gelirse, Niye Jim onu ​​geri getirir miydi? Veya bununla hangi erişimi elde etmek isterler ya da erişim istemezler, bu her neyse? Yani evet, bu büyüleyici olurdu.”

Sakal, 2. Sezon yayınlanmadan önce geri gelebilir – Comic-Con’da, Onur Yürüyüşü’nde ve Cadılar Bayramı’nda. Sakallı ve sakalsız Jim, sezonun yeni cosplay kıyafeti ve diğer harika kıyafetler. OFMD. Jim gibi giyinen insanlar hakkında ne düşündükleri sorulduğunda, Vico’nun gülümsemesi daha parlak olamaz.

“Bayıldım!” onlar söylüyor. “Bu çok harika. Gerçekten etkilendim. İnsanlar çok kısa bir süre içinde inanılmaz kıyafetler hazırlıyorlar. Bayıldım – aşk BT! Burunlu, sakallı, onsuz tüm varyasyonlarını da görüyorum. İnsanlar bıçak çevirmeyi de öğreniyorlar. Ben de ‘bu çok uyuşturucu’ dedim. Bundan sonra müthiş bir queer taburuna sahip olacağız.”

Our Flag Means Death’in ilk sezonu şimdi HBO Max’te yayınlanıyor.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/06/02/vico-ortiz-our-flag-means-death-season-2-interview/

Yorum yapın

SMM Panel