Üretken Caz Şarkıcısı Öldü – Hollywood Life


tony bennett


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Lev Radin/Shutterstock

Tony Bennett Alzheimer hastalığıyla savaştıktan sonra 96 ​​yaşında New York’ta ne yazık ki vefat etti. Eşi tarafından hayatta kaldı. Susan Karga ve dört çocuğu Antonia, Danny, JoannaVe Dae önceki evliliklerinden. Yayıncısı, 21 Temmuz’da ölüm haberini doğruladı. İlişkili basın.

Efsanevi şarkıcının ailesi, Şubat 2021’de kendisine 2016 yılında Alzheimer teşhisi konduğunu açıkladı. Hastalık, hafıza kaybı ve diğer zihinsel işlevlerle karakterizedir. Susan ve üvey çocukları, AARP Tony’nin savaşı hakkında, bakım gördüğü için şanslı olmasına rağmen hala tam olarak aynı olmadığını ortaya koyuyor. Susan, “Onun hakkında özlediğim çok şey var,” dedi. “Çünkü o artık eski Tony değil. Ama şarkı söylediğinde eski Tony oluyor.”

Etkileyici kariyeri 1940’larda başlayan Tony, ilk olarak efsanevi komedyen tarafından keşfedildi. Bob Umutve kendi başına bir efsane haline geldi. gibi eylemlerin hayatlarına dokunmak elton john, Amy Winehouse ve hatta Lady Gagabir bütün olarak müziğe katkıları nefes kesici.

1926’da Astoria, Queens’de doğan Tony, İkinci Dünya Savaşı’nda görev yaptı ve Avrupa’dayken askeri gruplarla performans sergilemeye başladı. New York’a döndükten sonra gece kulübü devresine girdi ve performans sergilemeye başladı ve anında bir sansasyon haline geldi (hepimiz için açık). sahne adı altında performans Joe BariBob Hope ona gerçek adını sordu — Anthony Dominik Benedetto. Ona Tony Bennett’in çok daha iyi olduğunu söyledi ve haklıydı.

tony bennett ve eşi susan crow
Tony Bennett ve eşi Susan Crow (Stephen Lovekin/Shutterstock)

Tony’nin kariyeri aşılmazdı. 2007 prime-time özel programıyla 17 Grammy ödülü ve yedi Emmy ödülü sahibi Tony Bennett: Bir Amerikan Klasiği, hangi nesil olursa olsun durdurulamaz bir güç olduğunu kanıtladı. İmza klasiği “Kalbimi San Francisco’da Bıraktım” ona tek başına bu Grammy ödüllerinden ikisini kazandırdı.

Daha da etkileyici bir başarı olan Tony, 50’ler, 60’lar, 70’ler, 80’ler, 90’lar ve bu yüzyılın ilk yirmi yılında listelerde yer alan birkaç sanatçıdan yalnızca biriydi. 2014 yılında Lady Gaga ile işbirliği yaparak yeni bir nesle ulaştı. Yanak yanağa, klasik düet cover’larından oluşan bir albüm. Dinamik ikili ikinci ortak albümlerini yayınladı Satılık Aşk 2021’de.

Yeterince etkileyici değilmiş gibi, Tony adanmış bir hayır işi mirası bıraktı. Tony, Juvenile Diabetes Research Foundation ve American Cancer Society’ye sık sık bağışçıydı. Tutkulu bir çevresel ve sosyal aktivistti, Dr. Martin Luther King Jr. Selma’da. Eşi Susan ile birlikte Exploring The Arts ve Frank Sinatra School of the Arts’ı kurdu. Bu inanılmaz adam, müziği ve daha fazlası için çok özlenecek.

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2023/07/21/tony-bennett-dead/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir