Ünlülerden Korkunç Habere Tepki – Hollywood Life


Teksas Okulu Çekimi


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Dario Lopez-Mills/AP/Shutterstock

Neden bu sürekli oluyor? Bir kez daha kendimizi silah şiddeti nedeniyle anlamsızca ölen gençlerin yasını tutarken buluyoruz. Uvalde Memorial Hastanesi temsilcilerine göre, 24 Mayıs’ta Teksas, Uvalde’deki Robb İlköğretim Okulu’na ‘aktif bir tetikçi’ girdi ve en az 14 çocuk ve bir öğretmeni öldürdü. ABC Haberleri. Düzinelercesi daha yaralandı ve ölüm sayısı tehlikeli bir şekilde yükselmeye yakın görünüyor. Haberi duyan ünlüler, sosyal medyadan sadece üzüntülerini değil, okullarında gençlerin saldırıya uğradığı ve öldürüldüğü haberine duydukları öfkeyi de paylaştı.

Lebron James

Lebron James Twitter’da iki tweet ile olaya kamuoyu önünde tepki gösteren ilk ünlülerden biriydi. Düşüncelerimi ve dualarımı Uvalde, Teksas’taki Robb İlköğretim Okulu’nda kaybeden ve yaralanan sevdiklerimin aileleriyle paylaşıyorum! Yeterince adam gibi!!! Bunlar çocuklar ve onları okulda zarara uğratmaya devam ediyoruz. Cidden ‘OKULDA’ gibi, en güvenli olduğu varsayılıyor!” İlk tweetini okudu.

Hüzünlü surat emojileriyle ikinci bir tweet’te “Sadece değişim olmalı!, OLMALIDIR!!” yazdı. “Bugünlerde okullarda çocuklarla birlikte olan herkese cennete dua ediyorum.”

Josh Gad

Josh Gad ayrıca “millet” ve çocuklar için endişelerini dile getirdi. “Bir ulus olarak, mahkemelerde kavga eden ünlüleri, sınıflarda ölen çocuklardan daha fazla önemsiyoruz” diye yazdı. “Hayattan yana olduğunu iddia eden herkese, bu ülkede her lanet olası haftada, senin değer verdiğin askeri sınıf silahlarla ölen çocuklara merhametin nerede?”

Ayrıca Teksas Valisi Greg Abbott’un tweet’ine de yanıt verdi: “UTANDIM: CALIFORNIA’nın arkasında yeni silah alımları için 2 numaralı texas ulusu. Hadi Teksaslıların hızını artıralım. @NRA.”

Josh’un yanıtı “14 çocuk” şeklindeydi.

Chris Evans

Chris Evans‘ tweeti kısa ama tutkuluydu. “Yeterince kahretsin!!!!” yazıyordu.

Chris Evans
Chris Evans’ın Teksas ilkokulunun vurulmasıyla ilgili tweet’i. (Twitter’ın izniyle)

Kylie jenner

Kylie jenner çekim hakkında bir mesaj paylaşmak için Instagram hikayesine gitti. Rahatsız emoji yüzleriyle “başka bir okul çekimi” yazdı. “yıkıcı. bu aileler için kalbimi kırıyor.”

Ana Navarro

Ana Navarro hayal kırıklığını birden fazla tweet ile dile getirdi. “İsa Mesih. Amerika’da bir toplu katliam daha. Bu sefer bir ilkokulda” diye ilk tweetine başladı. “Nihayet yeterince dememiz ve silah reformunun önünde duranları dışarı atmamız için kaç Amerikalı, kaç küçük çocuğun ölmesi gerekiyor?”

İkinci tweet’inde, “Silah lobisi tarafından rehin tutulan omurgasız korkaklardan biriyseniz ve mantıklı bir silah reformunun önünde bir engeliniz varsa, hemen şimdi kapayın çenenizi” yazıyordu.

Maria Shriver

Maria Shriver yazdı, “Şaşkın. Kalbi kırık. Bu omuz hepimizi korkutuyor” tweet’inde.

Bette Midler

Bette Midler ayrıca değişiklik talep eden uzun bir tweet attı. “ALLAH ADINA NE YAPIYORUZ? BU DEĞİŞMEK ZORUNDA! ”diye yazdı. “BU MİLLET, EN KÖTÜ DÜŞÜNCELERİNİ KONTROL ETMEYEN İNSANLARLA DOLU VE BEDELİNİ DAİMA MASUM ÖDEYENLERLE DOLU! FETUSLARI SADECE OKULDA ÖLMEK İÇİN KURTARMAYIN, çünkü SİLAHLARINIZI HAYATTAN DAHA ÇOK SEVİYORSUNUZ! UTANÇ!!!”

Hillary Clinton

Hillary Clinton Milletvekillerini tweet’inde silah şiddetini durdurmaya çağırdı. “Düşünceler ve dualar yeterli değil. Başka hiçbir şeyin olmadığı yıllardan sonra, acılı çığlıklar ülkesi oluyoruz. Amerika’da çocuklarımızı öldüren silahlı şiddet belasını durdurmak için istekli yasa koyuculara ihtiyacımız var” diye yazdı.

Kerry Washington

Kerry Washington “bir anne olarak” düşüncesini paylaştı ve trajedi ile bağlantılı insanlara dualarını gönderdi. “Bir anne olarak, bu trajik biçimde hayal bile edilemez” diye yazdı. “Okul GÜVENLİ bir yer olmalıdır. Kalbim, Teksas’taki bugünün olaylarıyla bağlantılı her aile üyesinin ve sevilen birinin acısı ve ıstırabı için kırılıyor. Dualarım seninle.”

Stephen King

Stephen King Tweet’inde silah kontrolü istedi. “SİLAH KONTROLÜ ŞİMDİ! MASUMLARIN KATKILARINI DURDURUN!” diye haykırdı.

Henry Winkler

Henry Winkler Tweet’inde, “Hepimiz haktan yanayım ama çocuklarımızın bir yarını görme hakkı var..” yazdı.

George Takei

George Takei tweetinde çekim için “hiçbir kelime” yoktu. “14 çocuk ve 1 öğretmen. Hiç bir kelime yok. Ve hiçbir önlem alınmadı” diye yazdı.

Andy Cohen

Andy Cohen tweetinde silahlar üzerindeki üreme haklarının elinden alınmasından bahsetti. ”Bu ne lanet bir ülke. Kadınların üreme haklarını alın ama herkese silah verin. Ne yanlış gidebilir” diye yazdı.

sevinç behar

sevinç behar tweetinde ülkeyi “kayıp” olarak nitelendirdi. “Dış ülke kayıp. Çocuklarımız için ağlıyorum” diye yazdı.

Amanda Gorman

Amanda Gorman tetikçiyi tweet’inde “canavar” olarak nitelendirdi. “Çocukları öldürmek için bir canavar gerekir. Ama canavarların çocukları defalarca öldürmesini izlemek ve hiçbir şey yapmamak sadece delilik değil, insanlık dışıdır” diye yazdı.

“Gerçek şu ki, silahların altında bir ulus” yazan ikinci bir tweet ekledi.

Patton Oswalt

Patton Oswalt Texas Senatörü’ne yanıt verdi ted cruz‘ın silahlı saldırıya ilişkin tweet’i, çocuklara ve ailelere dua ederek, korkunç olay sırasında “hızlı” davrandıkları için kolluk kuvvetlerine ve ilk müdahale ekiplerine teşekkür etti. “Tarihe bir canavar olarak geçmek istemiyorum. Bu başlığı HEMEN ŞİMDİ istiyorum,” diye Patton’ın yanıtı okundu.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/05/24/celebs-react-texas-elementary-school-shooting/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir