Ünlüler Roe V. Wade Taslak Sızıntısı Arasında Kürtaj Haklarını Konuştu – Hollywood Life


Amy Schumer
Resim Kredisi: Shutterstock

Ülke çapında büyük protestolar, Yüksek Mahkeme’nin, kürtajı ülke çapında yasallaştıran 1973 tarihli Roe v. Wade kararının bozulmasına işaret eden görüş taslağına karşı ulusal bir tepkiyle gerçekleşti. Sızıntının ardından çok sayıda ünlü de protestoyu paylaşarak, ülke halkını gelecek karara karşı öfke duymaya ve kadınların toprak hukukunu seçme hakkını korumak için çalışmaya çağırdı.

Olivia Rodrigo

Olivia Rodrigo
Olivia Rodrigo (Shutterstock).

“Vücudumuz asla politikacıların elinde olmamalı” Olivia Rodrigo geçenlerde bir konserde binlerce hayrana söyledi.

19 yaşındaki çocuk, “Umarım bizden önce pek çok insanın elde etmek için çok uğraştığı bir hak olan güvenli kürtaj hakkımızı korumak için sesimizi yükseltebiliriz” diye devam etti.

phoebe köprücüler

phoebe köprücüler
Phoebe Bridgers (Shutterstock).

Müzisyen phoebe köprücüler kısa süre önce kürtajla ilgili kendi kişisel deneyimini paylaştı ve kadın hakları için mücadelenin önemi hakkında yorum yapmak için sosyal medyaya gitti.

“Geçen yılın ekim ayında turdayken kürtaj oldum” dedi. “Bana kürtaj hapı verdikleri Planlı Ebeveynlik’e gittim. Kolaydı. Herkes bu tür bir erişimi hak ediyor.”

Susan Sarandon

Susan Sarandon
Susan Sarandon (Shutterstock).

Susan Sarandon Taslak sızıntısı üzerine hemen Twitter’a gitti, karara karşı konuştu ve seçmenleri demokrat partinin karara direnmeye çalışmak için ne kadar güce sahip olduğunu görmeye çağırdı.

Demlerin evi var. Demokratların Senatosu var. Demokratlar Beyaz Saray’a sahip. Filibuster’ı ortadan kaldırabilir ve kodlayabilirler #RoeVWade ŞU ANDA! Belki de bazılarınız, oyları kötüleyen klavye aktivistleri dışarı çıkmalı ve enerjinizi onları gerçekten sorumlu tutmak için kullanmalısınız” dedi. tweetlendi.

Jameela Cemil

Jameela Cemil
Jameela Jamil (Shutterstock).

2021’de aktör ve aktivist Jameela Cemil hayranlarına sosyal medyada kürtaj yaptırmanın hayatını kurtardığını söyledi. “Zihinsel/fiziksel/duygusal ve finansal olarak dengesizdim ve en önemlisi ÇOCUK İSTEMİYORDUM. O kadarı yeterli olacaktır. Hayatım, doğmamış bir insandan daha önemli” dedi. dedim Instagram’da.

Jameela devam etti: “Bir dakika bile pişmanlık duymadım. Sadece kürtajı erişilebilir ve güvenli hale getiren bir ülkede yaşadığım için derin bir rahatlama ve minnet duydum. Orada olduğum için kimse beni kötü hissettirmedi. Bana sadece SAĞLIK verdiler. Çünkü kürtaj budur. Yasaklamak kürtajı durdurmaz. SADECE GÜVENLİ kürtajı durduracaktır. Özellikle dezavantajlı kişiler için.”

Cynthia Nixon

Cynthia Nixon
Cynthia Nixon (Shutterstock).

Seks ve Şehir döndü Ve Aynen Böyle yıldız ve eski New York vali adayı Cynthia Nixon kürtaj hakları konusundaki düşünceleri konusunda her zaman açık olmuştur ve annesinin 1960’larda yasadışı olarak kürtaj yaptırmaya zorlandığını ortaya çıkarmıştır.

2018’de, “Kürtaj hakları ve üreme hakları benim için çok kişisel bir konu” dedi. İnsanlar. “Annem yasal olmadan önce burada, New York Eyaletinde kürtaj yaptırdı. Yeterince büyüdüğümde, bana bundan bahsettiğinden emin oldu.”

Aktör, “Onun hakkında konuşmak çok zordu” diye ekledi. “Pek fazla ayrıntı vermedi ama kürtaj yaptırdığını, yasadışı olduğunu ve çok korkunç bir deneyim olduğunu söylemesi çok önemliydi. Üreme özgürlüğünün ne kadar önemli olduğunu tam olarak değerlendirebilmem için tarihini bildiğimden emin olmamı istemişti.”

Billie Eilish

Billie Eilish
Billie Eilish (Shutterstock).

“Bu çok inanılmaz. Beni kırmızı yapıyor. Kulaklarımdan buhar çıkıyor”, şarkıcı Billie Eilish söylenmiş Çeşitlilik kürtaj hakları konusunda.

“Kadınlar söylemeli, yapmalı, hissetmeli ve tam olarak istedikleri gibi olmalıdır. Onlara hayatlarını nasıl yaşayacaklarını, nasıl s**t yapacaklarını söyleyen başka kimse olmamalı” diye ekledi. “Bu beni o kadar kızdırıyor ki, bunun hakkında konuşmaya başlarsam durmayacağım. Erkekler kadınların seçimlerini yapmamalı – tüm söyleyeceğim bu.”

Alyssa Milano

Alyssa Milano
Alyssa Milano (Shutterstock).

“Kadınların korunmasını anayasaya koymalıyız” Alyssa Milano Haberin ardından tweet attı. “Git eracoalition.org Arşivcinin halihazırda onaylanmış olan Eşit Haklar Değişikliğini yazdırmasını sağlama görevimizde bize katılmak. Bekleyemeyiz.”

Ayrıca konuyla ilgili daha fazla ünlünün konuşmasını istedi. “Üreme Adaleti adına sesinizi kullanmaktan çok korkan ünlüleri ve etkileyicileri görüyorum. Bedensel özerklik hakkımız elimizden alınırken, sizi diyetler, makyaj ve yeni filmleriniz hakkında konuşurken görüyorum. Sana ihtiyacımız var. Nişanlanmak.”

Mark Ruffalo

Mark Ruffalo
Mark Ruffalo (Shutterstock).

Politikada ve aktivizmde tutarlı bir ses aktördür Mark Ruffalo. bu Zodyak yıldız hemen sosyal medyaya düştü Taslağın ardından gelecek kararı protesto etmek için sızdı. “Eyalet sınırlarında zorla doğum ve yasadışı kürtajlar geri ve acımasızdır” dedim en 13 Devam ediyor 30 yıldız.

“YSK, BÖLÜM OLDU. Alito ve onun ilk RW’sine teşekkürler [right-wing] Mahkemenin tarafsızlığına zehirli olan radikaller” diye ekledi.

Ashley Nicole Siyah

Ashley Nicole Siyah
Ashley Nicole Black (Shutterstock).

“Mahkeme tarafından kürtaj hakları için oy verebileceğimiz söylendiğinde, oy haklarını yok eden özel bir tokat var” tweetlendi oyuncu ve komedyen Ashley Nicole Siyah.

Chris Evans

Chris Evans
Chris Evans (Shutterstock).

Kadın haklarını savunan bir başka erkek Kaptan Amerika yıldız Chris Evans kim 2019’da tweet attı, “Bu kesinlikle inanılmaz. Roe v Wade için endişelenmiyorsanız, dikkat etmiyorsunuz demektir. Oylama işte bu yüzden önemli!!”

Halsey

Halsey
Halsey (Shutterstock).

ABD Yüksek Mahkemesi’nin sızdırılan belgesinin ardından Twitter’a düşen müzisyen Halsey dedim: “Roe V Wade’in devrilmesi, bedensel özerklik ve üreme sağlığı bakımına ilişkin temel haklarımızda feci bir değişime işaret edecek.”

“Biz seçmeniyiz ve bununla mücadele etme hakkımız ve sorumluluğumuz var” diye devam ettiler.

Lady Gaga

Lady Gaga
Lady Gaga (Shutterstock).

Müzisyen, “Alabama’da kürtajın yasaklanması bir rezalet ve daha da iğrenç, tecavüze uğramış veya ensest yaşayanları, rıza dışı ya da rıza dışı olanları dışlıyor.” Lady Gaga tweetlendi 2019’da Alabama’nın kısıtlayıcı bir kürtaj yasasını geçirmesine yanıt olarak.

“Yani bu ameliyatları yapan doktorlar için çoğu tecavüzcüden daha yüksek bir ceza var mı? Bu bir alay konusu ve bu sistemin elinde acı çeken tüm bu kadınlar ve genç kızlar için dua ediyorum” dedi.

Amy Schumer

Oyuncu ve komedyen Amy Schumer seçim mitinglerinin müdavimi oldu ve bu konuda kadın haklarını her zaman nasıl savunacağını gösterdi. “Vücudumuzu yasaklıyor” diye yazdı. İleti Instagram’da, o başka bir dedim: “Kürtaj sağlık hizmetidir.”

“Yargıtay yanlış yöne gidiyor” dedim ABD’de kürtaj haklarının iptal edilebileceğini öne süren sızdırılmış bir belge ışığında seçim yanlısı bir mitingde. “Kadınlar daha fazla hak, kürtaja daha fazla erişim, daha fazla özgürlük istiyor, daha az değil.”

Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence Kadınların haklarını savunmak için seçim yanlısı bir mitingde BFF Amy’ye katıldı. “Kadınlar bedenlerini kontrol etmezlerse özgür olamazlar!” o yazdı son mitingde bir afişte.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/celebrities-speak-out-about-abortion-rights-4735594/

Yorum yapın