Ünlüler Roe V Wade Devrildikten Sonra 4 Temmuz’u ‘İptal Et’ – Hollywood Life


Ünlüler Roe V Wade Devrildikten Sonra 4 Temmuz'u 'İptal Et' – Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: MediaPunch/Shutterstock

kim Kardashian ve kız kardeşi Kourtney Yüksek Mahkemenin Roe V. Wade’i devirmesini protesto etmek için 4 Temmuz tatilini kutlamak için bir dizi ünlüye katıldı. Gerçek yıldız kardeşler, kullanıcıdan Instagram Hikayelerine bir meme göndererek Bağımsızlık Günü’nü başlattı @bitton “Bağımsızlık sıkıntısı nedeniyle 4 Temmuz iptal edildi. Saygılarımla, Kadınlar”, 1973 tarihli dönüm noktası kararına yanıt olarak, ülke çapında anayasal kürtaj hakkının ortadan kaldırılmasına ve ortadan kaldırılmasına yanıt verdi.

Katy Perry“Firework” şarkısı 4 Temmuz marşı haline gelen , ardından tweet atarak “’Bebeğim sen bir havai fişeksin’ 10 numara ama ABD’deki kadınların gerçek bir maytaptan daha az hakkı var.” Oscar kazananı Jessica Chastain Instagram’da kuşu çevirdiği muhteşem bir fotoğrafla ve “Benden ve üreme haklarımdan Mutlu ‘Bağımsızlık’ Günü” yazısıyla bunu basitleştirdi.

ne zaman yargıç Clarence Thomas, Samuel Alito, Brett Kavanaugh, Neil Gorsuch ve Amy Coney Barrett 24 Haziran’da kürtaj için federal korumayı sona erdiren çoğunluk görüşüne imza atan Lizzo, şu anki turundan Planlı Ebeveynlik ve diğer kürtaj hakları gruplarına gitmek için 500 bin dolar sözü verdi. 4 Temmuz’da, “About Damn Time” şarkıcısı, şekillendirici şirketi Yitty’nin hafta sonu elde ettiği net gelirin %100’ünü bir kürtaj hakları yardım kuruluşuna bağışlayacağını duyurdu.

En İyi Şef ev sahibi Padma Lakshmi Instagram’da gösterdiği “Ayrı Kilise ve Devlet” yazan bir pasta pişirerek markasını sürdürdü. Altyazıda, “Korkarım bu dördüncüyü kutlayacak pek bir şey yok. Umalım ki herkes bugün güvenli ve barış içinde kalabilsin ve ulusumuz yakında bu uçurumdan uzaklaşsın. Ne olursa olsun, tüm insanların, en azından kendi kişi ve bedenlerinin aynı haklara sahip olduğu, kendi seçimlerini yapma ve sevdiklerini sevme ve barış içinde yaşama mahremiyetine sahip olduğu gün için savaşmaya devam edeceğiz.”

Ünlüler uzun süre katıldı armatür listesi Yargıtay kararı açıklandığında tepkilerini dile getirenler. Halle Berry, Taylor Swift, Sophie Turner, Sarah Michelle Gellar, Pedro Pascal, Andy Cohen ve daha fazlası, devletlere kendi kürtaj yasalarını yapma hakkı veren karara tepki göstermek için sosyal medyaya gitti.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/07/04/celebrities-cancel-4th-july-roe-v-wade/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir