Tüm Listeyi Gör – Hollywood Life


austin uşak


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: Everett Koleksiyonu

Elvis Presley bir ikon, bu yüzden hikayesinin beyaz perdede defalarca anlatılmış olması şaşırtıcı değil. gibi ünlü aktörler austin uşak ve Kurt Russell Filmlerde hayatının çeşitli aşamalarında “Rock and Roll Kralı”nı canlandırdı. Elvis’in öleli neredeyse 45 yıl oldu ve büyüleyici hayatı ve kariyeri eğlence endüstrisinde hâlâ onurlandırılıyor. Hayranlar, bunca yıl sonra hala ikonun hikayesine doyamıyorlar. Aşağıda, HollywoodYaşam son kırk yılda filmlerde Elvis’i oynayan tüm film yıldızlarını topladı.

austin uşak

austin uşak
Austin Butler ‘Elvis’te (Fotoğraf: Everett Koleksiyonu)

Austin Butler, Elvis’i oynuyor Baz Luhrmann2022 biyografisi Elvis. Austin rolü kazandı Temmuz 2019’da aktörler gibi Ansel Elgort, Miles Teller, Aaron Taylor-Johnson, ve Harry Stilleri. Austin en iyi oynadığı için biliniyordu Bir Zamanlar Hollywood’da. Elvis Şarkıcının bir roll and roll süperstarı olduğu çocukluk yıllarının yanı sıra menajeri Albay Tom Parker ile oynadığı karmaşık ilişkisini anlatıyor. Tom Hanks.

Michael Shannon

Michael Shannon
Michael Shannon ‘Elvis & Nixon’da (Fotoğraf: Everett Koleksiyonu)

Michael Shannon 2016 komedi filminde Elvis’i canlandırdı Elvis ve Nixonyöneten Liza Johnson. Kevin Spacey Başkan olarak rol aldı Richard Nixon. Film, 1970 yılında Elvis ve Nixon’ın Beyaz Saray’da uyuşturucu kültürü ve hippi hareketi gibi konuları tartıştıkları toplantıyı araştırdı.

Jack Beyaz

Jack Beyaz
Jack White ‘Walk Hard’da (Fotoğraf: Everett Collection)

beyaz çizgili gitarist Jack Beyaz 2007 hiciv filmi için Elvis’e dönüştü Sert Yürü: Dewey Cox Hikayesi. Film, aşağıdakiler de dahil olmak üzere farklı biyografik filmlerin parodisini yaptı: Çizgide yürümekhangi Elvis’i içeriyor. Sert Yürü yanı sıra Elvis’i taklit ediyor Beatles kim tarafından oynanır Paul Rudd, Jack Siyah, Justin Uzunve Jason Schwartzman.

Tyler Hilton

Tyler Hilton
Tyler Hilton ‘Walk the Line’da (Fotoğraf: Everett Collection)

Bir Ağaç Tepesi şap Tyler Hilton Elvis’i canlandırdı Johnny Nakit biyografik Çizgide yürümek2005 yılında çıktı. Joaquin Phoenix’in ülke efsanesini oynarken Reese Witherspoon karısını oynadı Haziran Carter ve En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü’nü kazandı.

Bruce Campbell

Bruce Campbell
Bruce Campbell ‘Bubba Ho-Tep’te (Fotoğraf: Everett Koleksiyonu)

Evil Dead aktör Bruce Campbell The King of Rock and Roll rolünü üstlendi. Bubba Ho-Tepyönettiği 2002 komedi korku filmi Don Coscarelli. Filmde Bruce’un Elvis’i bir huzurevinde ikamet etmektedir.

harvey keitel

harvey keitel
‘Finding Garceland’da’ Harvey Keitel (Fotoğraf: Everett Koleksiyonu)

harvey keitel 1998 filminde rol aldı Graceland’i bulmak Elvis olduğunu iddia eden bir adam olarak, iddiaya göre ölümünü sahneledikten yıllar sonra. Jonathon Schaech, Bridget Fonda, Gretchen Molve John Alyward filmde de rol aldı.

Val Kilmer

Val Kilmer
Val Kilmer ‘True Romance’ (Fotoğraf: Everett Collection)

Val Kilmer Elvis’in bir görünümünü canlandırdı Quentin Tarantino1993 romantik suç filmi gerçek romantizmbir çift yeni evliyi takip eden (oynadığı Hıristiyan Slater ve Patricia Arquette) Mafyadan kaçarken.

Michael St.Gerard

Michael St.Gerard
‘Dixie’nin Kalbi’nde Michael St. Gerard (Fotoğraf: Everett Koleksiyonu)

Michael St.Gerard 1989’da vizyona giren iki filmde Elvis’i canlandırdı. Dixie’nin Kalbi, bir Alabama kolejinde üç kız öğrenci yurdu kızını takip ediyor. Daha sonra dizide rol aldı. Jerry Lee Lewis biyografik Büyük Ateş Topları! ile birlikte Dennis Quaid. Michael ayrıca 1990 TV dizisinde rol aldı. ElvisABC’de on bölüm için yayınlanan.

David Keith

David Keith
David Keith ‘Heartbreak Hotel’de (Fotoğraf: Everett Koleksiyonu)

kalp kırıklığı otelyönettiği 1988 komedi filmi Chris Columbusyıldızlı David Keith Elvis olarak. Elvis’in bu kurgusal versiyonu, bir araba kazasında hastaneye kaldırılan bekar bir annenin oğlu tarafından kaçırılır. Film 1972 yılında geçiyor.

Kurt Russell

Kurt Russell
Kurt Russell ‘Elvis’te (Fotoğraf: Everett Koleksiyonu)

Kurt Russell, 1979 filminde Elvis’i canlandırdı. Elvis. Kurt, performansıyla Mini Dizi veya Filmde En İyi Başrol Erkek Oyuncu dalında Primetime Emmy Ödülü’ne aday gösterildi. Proje, Elvis’in 42 yaşında kalp krizinden ölmesinden sadece iki yıl sonra ortaya çıktı.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/actors-who-have-played-elvis-movies-4773630/

Yorum yapın

SMM Panel