Tüm Cilt Tonlarını Kapsayan, Oyunu Değiştiren Güneş Koruyucuyu Görün


E!: Güneş kremi kullanmanın önemini her zaman duyuyoruz, ancak noktalar her zaman herkes için birleşmiyor. Güneş kremi kullanımı hakkında duyduğunuz en yaygın yanılgılardan bazıları nelerdir?
KB: Pek çok insanın güneş kremi sürmenin önemini kavramaması çok şaşırtıcı ve hayal kırıklığı yaratıyor. Pek çok insan güneş kremine ihtiyacı olmadığını düşünür ve “Cildim kahverengi” veya “Hiç güneşe çıkmam” der. “Araba kullanıyor musun? Buraya nasıl geldin? Araba kullanıyorsanız, pencerelerden güneş ışığı alıyorsunuz” derdim.

Güneşten saklanmak çok zor. İnsanlar güneşten saklanmanın ne kadar zor olduğunun farkında değiller. Gerçekten saklanamazsın ve bu, hüzünlü insanların bilmesi gereken bir şey. Bu efsaneler toplumda sonsuza kadar devam ettirildi. Büyürken, açık havada çok sayıda kamp ve aktivite yaptığım Brownies, Girl Scouts ve Cadet’lerdeydim. Bütün küçük beyaz kızlar güneş kremi alırdı ve kimse bana sürmezdi. Annem de hiç satın almadı. Evde hiç güneş kremi kullanmadık.

E!: Açıkçası, güneşten korunma konusundaki tavrınız değişti. Düşünme şeklinizi değiştiren belirli bir itici güç var mıydı?
KB: Evet, ağzımda hiperpigmentasyon oluşmaya başladım, bu küçük siyah benler ve ailemdeki tüm yaşlı insanlarda olduğu için bunların genetik olduğunu düşündüm. 40’lı yaşlarımın başında ortaya çıkmaya başladıklarında dermatoloğa gittim ve “Onları alacağımı biliyorum, ama çok yakında geliyorlar” diye düşündüm. Dermatolog kıkırdadı ve “Tatlım, bu genetik değil. Bu güneş hasarı.” dedi. Tamamen yere serildim.

“Bekle, ben siyahım” dedim ve bana çok şey anlattı. Güneş kremi almak için Walgreens’e gittim. Düzenli rutinimde güneş koruyucu kullanmaya başladığımda, güneş koruyucuyu ovalamaya çalışırdım ve beyaz bir döküntü bırakır veya gözlerime girerdi. Sadece bir karmaşaydı. Mineral güneş kremi keşfetmem biraz zaman aldı. Mineral beni tahriş etmedi ama cildime iyi gelen herhangi bir renk seçeneği bulamadığım için cildime iyi oturmadı. Beni ya mor ya da gri bıraktılar. Güneş kremi aradığımda ve hiçbir şey bulamayınca, bu alanda deneyimim olmadan 20 yıl inşaatta geçirdikten sonra kendiminkini yaratmaya karar verdim.

Yıllarca markalar bizi düşünmüyordu, bizim için ürün yapmıyorlardı. Şimdi herkes kervana gidiyor. Güneş kremi reklamlarında esmer ve siyahi kızları görmek çok güzel. Bu yüzden başladım, benden önce kimse yapmıyordu. Bunu yapmak zorundaydım.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1335613/unsun-cosmetics-katonya-breaux?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel