Trump, Adalet Bakanlığından Seçimlerin Yolsuz Olduğunu Söylemesini İstedi – Hollywood Life


donald trump


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: Shutterstock

Adalet Bakanlığı yetkilileri, eski Cumhurbaşkanının Donald Trump Bakanlığa, 6 Ocak’ta Capitol’e 23 Haziran Perşembe günü yapılan saldırıyla ilgili Meclis Seçim Komitesi’nin duruşması sırasında 2020 seçimlerinde önemli bir yolsuzluk olduğunu söylemesi için baskı yapmaya çalıştı. Duruşmanın odak noktası, Trump’ın Adalet Bakanlığı’nı iddialarını destekleyecek hiçbir kanıt olmamasına rağmen 2020 seçimlerinin sonuçlarını iptal etti.

Eski Başsavcı Vekili Richard Donoghue Trump ve eski Başsavcı Vekili ile yaptığı gece geç saatlerde yaptığı konuşmanın ayrıntılarını açıkladı Jeffrey Rosen, burada not aldığını çünkü cumhurbaşkanı seçmen sahtekarlığı hakkında daha önce duymadığı bir iddiada bulunduğunu söyledi. Ayrıca Trump’a Adalet Bakanlığı’nın “sınırlı bir rolü” olduğunu ve eyaletler için “kalite kontrol” görevi yapmadığını söylediğini söyledi. Donoghue, oyunculuk AG’nin Trump’a söylediğini kaydetti, “[the] Adalet Bakanlığı seçimin sonucunu değiştiremez ve değiştiremez.”

Donoghue, Trump’ın kendisine Adalet Bakanlığı’nın seçimlerin yozlaşmış olduğunu söylemesini istediğini ve bunun bir yalan olduğunu söyleyerek yanıt verdiğini söyledi. “Çok hızlı yanıt verdi ve esasen, ‘Senden yapmanı istediğim şey bu değil. Sizden sadece yozlaşmış olduğunu söylemenizi ve gerisini bana ve Cumhuriyetçi kongre üyelerine bırakmanızı istiyorum,” diye açıkladı Donoghue. Temsilci Adam Kinzinger (R-IL), vekili AG’nin yazdığı ve Trump’ın kendisine “yasadışı, yozlaşmış” bir seçim olduğunu söylemesini söylediğini belirten başka bir not okudu.

Kinzinger, 2020 seçimlerinde yolsuzluk olup olmadığını bir kez daha sordu ve Donoghue, seçimi Trump’ın lehine çevirmek için kesinlikle yeterli yolsuzluk vakası olmadığını açıkladı. “İzole edilmiş dolandırıcılık örnekleri vardı. Hiçbiri, herhangi bir eyalette seçimin sonucunu sorgulamaya yaklaşmadı” dedi.

Trump, Adalet Bakanlığından Seçimlerin Yolsuz Olduğunu Söylemesini İstedi – Hollywood Life
Seçim Komitesi’nin son duruşmasında üç eski Adalet Bakanlığı lideri ifade verdi. (Deklanşör)

Daha önceki komite oturumlarında, eski Başsavcının klipleri Bill Barr’ın Tanıklığı gösterildi, burada ayrıca Trump’a defalarca sahtekarlık kanıtı olmadığını söylediğini söyledi. “Cumhurbaşkanına, seçimin sonucunu etkileyecek bir sahtekarlık kanıtı görmediğimi belirsiz bir şekilde söyledim. Ve açıkçası, bir buçuk yıl sonra bu konuda fikrimi değiştirecek hiçbir şey görmedim” dedi.

Duruşma, eski Georgia seçim çalışanının Salı günü verdiği duygusal bir ifadenin ardından geldi. Wandrea yosunu Trump, kendisi ve annesinin seçimde hile yapmak için çalıştığına dair iddialarda bulunduktan sonra ölüm tehditleri aldığına dair ifade verdi. Moss’un ifadesinden başka, annesiyle birlikte bir ifade Yakut Freeman iddiaların onu ne kadar incitici olduğunu açıkladığı yerde oynandı. “Kendimi güvende hissettiğim hiçbir yer yok. Hiçbir yere,” dedi.

6 Ocak’ta Capitol’e yapılan saldırıyı soruşturan duruşmalarda birçok kamu görevlisi ifade vermeye çağrıldı. Salı günkü duruşmanın başlarında, Arizona Meclis Sözcüsü paslı okçular, Gürcistan Dışişleri Bakanı Brad Raffensperger, ve GA Dışişleri Bakanı Operasyon Direktörü Gabriel Sterling hepsi Salı günü ifade verdi ve Trump’ın 2020 seçimlerinin sonuçlarını bozmaya çalışması için kendisini destekleyecek seçmenleri göndermeleri için onlara uyguladığı baskı hakkında konuşmak için ifade verdi.

Üçüncü duruşma eski Başkan Yardımcısına odaklandı Mike Pence ve 6 Ocak saldırısının sabahı da dahil olmak üzere seçim sonuçlarını lehine çevirmek için Trump’ın kendisine uyguladığı baskı. Duruşma sırasında, binayı işgal eden isyancıların Pence’e ne kadar yaklaştığı ortaya çıktı ve eski avukatı, eski başkan yardımcısının 40 metre yakınında olduklarını öğrenince şok oldu. “Biz taşınırken binadaki isyancıların gürültüsünü duyabiliyorum, ancak bu kadar yakın olduklarının farkında değildim” dedi.

Komite, soruşturmaya yardımcı olabilecek daha fazla bilgi sağlamak için daha fazla politikacının görüşmeler için oturmasını istedi. Komite Georgia Cumhuriyetçi Kongre üyesini istedi Barry Yüksek Süt 5 Ocak’ta daha sonra 6 Ocak mitingine katılan bir grup kişiye verdiği bir tur hakkında daha fazla bilgi vermek için.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/06/23/trump-justice-department-election-corrupt-hearing/

Yorum yapın

SMM Panel