Transgender ‘Jeopardy!’ Hakkında 5 Şey Şampiyon – Hollywood Life


Amy Schneider


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: Jeopardy Productions, Inc.

  • Amy Schneider 40 oyun ve yaklaşık 1.4 milyon dolar kazandı. Tehlike!
  • ‘Jeopardy’de yarışmaya hazır! Mayıs 2023’te GOAT unvanı için Masters.
  • Amy transseksüel.
  • Mayıs 2022’de evlendi.

Amy Schneider kıçını tekmeledi Tehlike!ve hakimiyeti Şampiyonlar Turnuvası. 43 yaşındaki oyuncu şimdi yarışmaya hazırlanıyor Tehlike! Ustalar dahil olmak üzere diğer beş şampiyona karşı Matt Amodio, Mattea Roach, Andrew O, Sam Buttrey Ve James Holzhauer8 Mayıs’ta başlıyor. Oyun bölümleri ABC’de yayınlanacak ve dört hafta boyunca devam edecek ve kazanan 24 Mayıs’ta açıklanacak. Kazanan, devasa bir 500.000$ kazanacak.

ile manşetlere çıkmadan önce Tehlike! Ustalar haberler, Amy yenildi Tyler Rhode Ve Maureen O’Neil içinde Şampiyonlar Turnuvası 9 Kasım 2022’de yarı final, maçı 19.664 $ ile bitirdi. Üç oyun kazanan ilk yarışmacının 250.000 $’lık büyük ödülü kazandığı Kasım ayında başlayan finallerdeki yerini sağlamlaştırdı. Turnuvadaki 6. Oyunun sonunda birinciliği ve 250.000 $’lık büyük ödülü kazandı.

Amy Schneider
Amy Schneider “Jeopardy!” Konusunda (Fotoğraf: Jeopardy Productions, Inc.)

Amy söyledi Bugün Amerika o nasıl hazırlandı Şampiyonlar Turnuvası. “Çoğunlukla, ilk çalıştırmamdan önce yaptığım şeylerin aynısıydı, sadece eski oyunları gözden geçiriyor ve bilmediğim şeyleri arıyordum” dedi. “Son Tehlikeyi yazmak için pratik yaptım! cevaplar, çünkü onu yazma eylemi beni şaşırtmıştı. Sadece gerçekleşebilecek tüm senaryoları görselleştiriyordum.

Amy Schneider hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için hazırlanmaya devam edin.

Ami evli.

Aslen Ohio’lu olan ancak Oakland, CA’ya taşınan Amy, kız arkadaşıyla evlendi. Genevieve Mayıs 2022’de büyük haberi duyurmak için Eylül ayına kadar bekledi. O paylaştı Instagram fotoğrafları onun ve yeni eşinin özel günlerinde şöyle yazıyor: “Genevieve ve ben, 9 Mayıs Pazartesi günü Alameda İlçe Kaydedici’de küçük, özel bir törenle evlendiğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Gelecek yaz geleneksel bir düğün ve resepsiyon düzenlemeye devam edeceğiz, ancak bu yıl hayatlarımız onu planlamak için çok meşguldü ve birbirimize olan sevgimizi ve bağlılığımızı ilan etmek için o kadar uzun süre bekleyemedik. Desteğiniz için herkese teşekkürler!”

O bir mühendislik yöneticisi.

Amy’nin şu anki mesleği bir mühendislik yöneticisidir. Ona göre, Mayıs 2021’den beri San Francisco Körfez Bölgesi’ndeki Fieldwire’da çalışıyor. LinkedIn sayfası. Bundan önce Amy, Aralık 2019’dan Mayıs 2021’e kadar SoftBank Robotics America’da mühendislik müdürü olarak çalıştı. Ayrıca daha önce mühendislik lideri ve yazılım geliştirici olarak çalıştı. LinkedIn’e göre üniversite için Dayton Üniversitesi’ne gitti ve bilgisayar bilimi okudu.

Amy Schneider
Amy Schneider (Fotoğraf: Jeopardy Productions, Inc.)

O bir trans kadın.

Amy, televizyondaki görünüşü boyunca bir trans kadın olduğu konusunda açıktı. Tehlike!. Ancak, bir twitter dizisi Kasım 2021’in sonunda Amy, şovdaki görevinin “trans olmakla ilgili çok fazla” olmasını nasıl istemediğini açıkladı. Gerçek şu ki, aslında trans olmayı o kadar sık ​​düşünmüyorum ve bu nedenle ulusal televizyonda göründüğümde kimliğimin bu kısmını doğru bir şekilde temsil etmek istedim: önemli ama aynı zamanda nispeten önemsiz. Ama aynı zamanda utanç verici bir sırmış gibi görünmesini de istemedim. İnsanların bunu okuyana kadar trans olduğumu bilmediklerini bilmek sevindirici olsa da, insanların bu yönümü bilmelerini istiyorum. Bence trans olmak gerçekten harika!”

O soyuldu.

Amy, 4 Ocak 2022’deki 25. maçından önce Twitter’da soyulduğunu açıkladı. “Herkese selam! Yani, ilk önce: Ben iyiyim, ”diye tweet attı, eklemeden önce, “Ama dün soyuldum, kimliğimi, kredi kartlarımı ve telefonumu kaybettim. O zaman dün gece gerçekten uyuyamadım ve bütün gün her şeyi değiştirmeye çalışarak kendimi sürükledim. Amy daha sonra soygun nedeniyle oyun başlığını muhtemelen Tehlike! o günkü bölüm Amy, “Ve kazanmaya devam edersem, kendimi toparlamam biraz zaman alabilir,” dedi. “Sabrınız için teşekkürler!”

Amy Schneider’ın Tehlikedeki Kazançları

Amy, Kasım 2021 ile Ocak 2022 arasında 40 oyun kazandı ve turnuvalar da dahil olmak üzere toplam kazanç sıralamasında 1.632.800$ kazanan dördüncü sırada yer alıyor. O da yaptı Tehlike! Tarih birden fazla şekilde. Yeni başlayanlar için, yarışmaya ulaşan ilk transseksüel yarışmacıydı. Şampiyonlar TurnuvasıMatt Amodio gibi önceki şampiyonlar, jonathan balıkçı, Ve Brian Chang Aynı zamanda en çok kazanan noktaları aşan ilk kadın ve şovun en çok kazanan trans yarışmacısı.

Amy, bilgi yarışmasında 1 milyon doları aşan dördüncü yarışmacı oldu ve ilk maçını 17 Kasım 2021’de kazandı. Rhone Talsmam. Eski yarışmacıyı kırdı Julia Collins28 Aralık’ta 21. maçını kazandıktan sonra bir kadın için arka arkaya en çok galibiyet rekoru. (Julia daha önce 2014’te 20 galibiyetle rekor kırmıştı.)

Amy, “En büyük umutlarımda, Julia’nın galibiyet serisine denk gelmeyi asla hayal etmemiştim,” dedi. Twitter’da yazdı, tarihi zaferinin ardından. “Nasıl hissettiğimi söylemek zor: gururlu, sersemlemiş, mutlu, uyuşmuş, tüm bu şeyler” diye ekledi.

Mayim Bialikkim paylaştı Tehlike! eski şampiyonla ev sahipliği görevleri Ken Jenningsile ÖZEL bir röportajda Amy’nin hakimiyeti hakkında konuştu HollywoodYaşamı Şubat 2022’de. “Koşusu birçok yönden tarihiydi,” Bana Kat deyin yıldız dedi. “Biliyor musun, o gerçekten çok güçlü bir figür. Ve bence bunu belirtmenin de çok önemli olduğunu düşünüyorum. tehlikeya partizan olmayan, politik olmayan bir yer. Orası, insanların muazzam zekaya sahip insanlar tarafından eğlenmek için ayar yapmak istedikleri bir yer. Ve Amy bunu yaptı.. Temsil, yaşadığımız kültürde önemlidir” diye ekledi.

Amy’nin Ocak 2022’de 1 milyon doları geçtiği tarihi anı takiben, Nick AdamsGLAAD’ın Transgender Temsilciliği Direktörü söyledi HollywoodYaşamı“Amy Schneider’ın inanılmaz koşusu Tehlike! ülkenin her yerindeki ailelerin onu kelime bulmacalarında harika olan, çeşitli konularda derinlemesine bilgi sahibi ve aynı zamanda transseksüel bir kadın olarak tanımasına olanak tanır. Amy, tarih yazan görünümlerini ve yeni platformunu transgender sorunları hakkında farkındalık yaratmak ve kişisel öyküsünden de biraz paylaşmak için kullanıyor.”

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/who-is-amy-schneider-jeopardy-4614165/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir