TikTok’un Kalamin Losyonu Hack’i Neden Primer İçin Harika Bir Alternatif Değil?


Dermatoloğa göre, hasarlı bir cilt bariyeri kuru yamalar, lekeli cilt, hassas cilt, çatlaklar veya hızlı yaşlanma ile sonuçlanabilir.

“Şimdi kalamin losyonu ile hemen gerçekleşmeyebilir,” dedi, “ama haftada birkaç kereden fazla kullanırsanız, sonuçta cilt bariyerine zarar verir.”

Hassas cilt, egzama ve rozaseaya sahip insanlar, “özellikle kalamin losyonunun zararlı etkilerine karşı savunmasız” dedi.

Bowe’a göre daha iyi bir cilt için daha güvenli bir alternatif, “cilt dokusunu eşitlemek ve gözeneklerin görünümünü en aza indirmek” için peeling serumları ve retinoidleri rejiminize dahil etmektir.

Bunları her gün kullanmanızı önermiyor, ancak “Cilt Bisikleti olarak adlandırdığım akşam cilt bakım rutininizi değiştirirseniz, aslında cilt bakım ürünlerinizden daha fazlasını elde edebilir ve cildinizdeki gerçek değişiklikleri görebilirsiniz.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1339924/why-tiktok-s-viral-calamine-lotion-hack-isn-t-a-great-alternative-for-primer?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir