TikTok’un Her Yerinde Etkisizleştirme Trendinin İronisi


İronik değil mi?

Ve hayır, bundan bahsetmiyoruz Alanis Morissette‘in 1996 hiti değil, daha ziyade TikTok’un viral etkileme eğilimi. Peki bu tam olarak ne anlama geliyor? Kullanıcılar artık beğendikleri ürünleri tavsiye etmek yerine beğendiklerini paylaşıyorlar. sevilmeyen.

İçinde bulunduğu eğilimi inkar etmek mümkün değil. başlık etiketi 200’den fazla var milyon görünümler, içerik oluşturucular için alışılmadık bir yaklaşımdır. Marka ortaklıklarını kaybetme veya bölücü olarak görülme korkusuyla genellikle olumsuz yorumlar yapmaktan kaçınırlar.

Bu eğilim, sosyal medya yıldızlarının takipçilerine daha yakın ve dürüst görünmesini sağlarken, aynı zamanda ironi ile dolu. Çünkü nasıl paketlenirse paketlenir, sarılır ve güzel bir fiyonk şeklinde bağlanırsa bağlansın, özünde etkiden arındırma hala etkiliyor.

Ayrıca, hayranı olmadıkları ürünler hakkında gönderi paylaşan kişiler, “Benim için işe yaramayan, sizin için işe yarayabilir” gibi bir ortak sorumluluk reddi beyanıyla gelir.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1365889/the-irony-of-the-deinfluencing-trend-all-over-tiktok?cmpid=rss-syndicate-genericrss-us-top_stories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir