The Last of Us’ın Prömiyerinin Video Oyunundan Ne Farkı Var?


Yan komşular

Oyunda Joel ve Sarah, Coopers’ın bitişiğinde yaşıyor. Zavallı, talihsiz Jimmy Cooper, Joel ve Sarah’nın yollarının kesiştiği ilk enfekte kişi olur ve Joel, evlerine girdikten sonra onu vurarak öldürür.

Dizide Joel ve Sarah, Adler’lerin bitişiğinde yaşıyor ve oğlum, onları biraz daha yakından tanıyabilir miyiz? Sarah’nın, yetişkin komşusu Connie ve hasta, yaşlı annesi de dahil olmak üzere Adler’lerle vakit geçirmek için sık sık yan kapıya gittiği ortaya çıktı. Sarah’nın okuldan sonra onları ziyaret ettiğini görüyoruz, bu yeterince masum bir şekilde gidiyor, ta ki yaşlı kadın, Sarah eve getirmek için bir film seçerken onun arkasından mutasyona uğramaya başlayana kadar.

Ertesi sabah, Adler’lerin korkmuş köpeği, aile odasının penceresine atlayarak Sarah’nın dikkatini çeker, Sarah’yı ürkütür ve onu dışarı çıkmaya zorlar. Oraya vardığında, yan tarafta bir çarpma sesi duyar ve endişeyle Adler’in evine girer. İçeri girer girmez, ağzından gizemli bir mantar çıkan kendi kızı Connie’nin boynunda ziyafet çeken yaşlı kadını bulmadan önce biraz kan kayıyor.

Bizi bu konuda uyardılar.

Robert’ın ilginç vakası

Kötü şöhretli ve güvenilmez bir silah tüccarı olan Robert’ı, Robin Atkin Downes oyunda. Joel ve Tess’e silah satması gerekiyordu. Annie Wersching– ama onları başka bir yere boşalttığı ortaya çıktı. Bu, tabii ki, Joel ve Tess’in pek hoşuna gitmez, bu yüzden 5. Bölge’deki eski deposunda onunla yüzleşirler.

Robert oradayken onlara silahları Ateşböcekleri milis grubuna sattığını söyler. Kızgın olan Tess, onu kafasından vurur ve öldürür.

Oysa dizide, Tess (Torv) ile ilk tanıştığımızda, o zaten Robert’ın birkaç adamı tarafından dövülmüş olan Robert’la uğraşıyordur. Ancak Tess, silahlar yerine Robert’ın onlara sattığı kamyon aküsünü istiyor. Yine de Tess, Joel’e söylemek yerine, Robert “eve gitmesine ve yüzümün ağrısı geçene kadar içmesine” izin verirse her şey hakkında sessiz kalacağını söylüyor.

İşte o zaman içinde bulundukları oda patlar ve Tess’in kaçmasına izin verir.

Joel ve Tess, Robert’ı yakalamaya, pili almaya ve Joel’in erkek kardeşi Tommy’ye (Luna) giden yolu bulmaya ant içerler. Ancak Robert’ı bulduklarında, enfekte olmuş bir üye tarafından yapılan bariz bir saldırının ardından çoktan ölmüş olur. Ayrıca artık çalışmayan pilin yanında yatıyor.

En azından Tess’in elleri temiz.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1361445/how-the-premiere-of-hbo-s-lessigreaterthe-last-of-uslessigreater-differed-from-the-video-game?cmpid=rss-syndicate-genericrss-us-top_stories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir