Taraji P. Henson, BET Ödülleri’nde Kürtaj Fonu Taahhüdü İçin Lizzo’yu Övdü


24 Haziran’da Lizzo, taahhüdünü ilan et Yüksek Mahkeme, bir kişinin Amerika Birleşik Devletleri’nde kürtaj yaptırmaya yönelik anayasal hakkını belirleyen dönüm noktası niteliğindeki karar olan Roe V. Wade’i bozduktan sonra bağış yapmak için.

“Planned Parenthood and Abortion Rights’a yapacağım yaklaşan turdan 500 bin dolar taahhüt ediyorum. Live Nation eşleşmeyi kabul etti – 1 MİLYON dolar yapmak için” diye yazdı. “En önemli şey aksiyon ve yüksek seslerdir.”

Lizzo, Planned Parenthood’a, Ulusal Kürtaj Fonları Ağı’na ve benzer misyonlara sahip diğer kuruluşlara “bu yasaktan en çok zarar gören insanlara hizmet sunmaya devam etmek için finansmana ihtiyaç duyacakları” için bağışta bulunacağını paylaştı.

“Siyahi kadınlar ve beyaz olmayan kadınların aile planlaması kaynaklarına tarihsel olarak orantısız bir şekilde daha az erişimi oldu” diye ekledi, “Bu büyük bir kayıp ama yeni değil.”

Lizzo, gönderisini hayranlarını “bağışta bulunmaya, Bedenimdeki Yasaklanma kampanyasını imzalamaya ve gönüllü olmak için kaydolmaya” teşvik ederek sonlandırdı.
Kaynak : https://www.eonline.com/news/1335854/taraji-p-henson-praises-lizzo-for-1-million-planned-parenthood-pledge-at-2022-bet-awards?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir