Star Wars Kreatif Direktörü Obi-Wan Sorularını Cevaplıyor


E! Haberler: bu Yıldız Savaşları hayranlar zaten kim olduğunu biliyor. Ama dışarıdaki tüm bu yeni başlayanlar için, kendinizi tanıtma nezaketini gösterir misiniz? Ve bize biraz ne yaptığınızdan bahsedin Obi-Wan Kenobi?

Doug Chiang: Lucasfilm’in Başkan Yardımcısı ve İcra Direktörü ve yapım tasarımcısı ve ortak yapımcısıyım. Obi-Wan Kenobi. Açık Obi-Wan Kenobi, esasen görünüşü, karakterleri, ortamları, tüm setleri ve gezegenleri tasarlamakla görevlendirildim. Aslında oldukça şaşırtıcı bir çabaydı çünkü Obi-Wan Kenobi prequels ile orijinal üçleme arasında köprü kuruyor. Tatooine’in estetiğini prequellerde gördüğümüz yerden orijinal üçlemede gördüğümüz yere harmanlamak gerçekten harika bir fırsattı. Belli ki yaklaşık 20 yıllık bir süre vardı. Gezegen nasıl evrimleşti ve onu nasıl farklılaştırıyoruz? Obi-Wan Kenobi?

E!: böyle bir şey var Yıldız Savaşları Fragmanda genç Luke Skywalker’ın Anakin’e çok benzediği bir hayran geek-out anı.

DC: En büyük zorluklarımızdan biri elbette genç bir Luke Skywalker’ı nasıl canlandıracağımızdı. Beru Teyze ve Owen Amca ile birlikte çiftlik neye benziyordu? Tatooine’de çok fazla değişiklik olmadığı için gerçekten ilginçti. Oldukça zamansız bir ortam. Zorluğumuz, orijinal üçlemenin hayranlarına hala çok tanıdık gelecek bir güncelleme ile yeni bir şey getirmek için onu yapmaktı. Bence Luke, karakterine ve ‘Genç bir Luke çiftlikte ne yapardı?’ tasarımına bu nostaljiyi aşılamaya çalıştığımız gerçekten eğlenceli bir örnekti.

E!: Onlar için bağımsız bir dizi yapacaklarını öğrendiğinde Obi-Wan Kenobiilk tepkiniz ne oldu?

DC: Gerçekten heyecanlandım. Obi-Wan Kenobi en sevdiğim karakterlerden biri ve aslında onun karakteri hakkında daha fazla şey öğrenmek ve prequel ile orijinal üçleme arasında neler olduğunu öğrenmek her zaman gerçekten merak ettiğim bir şeydi. Obi-Wan Kenobi çok sevecen çünkü George Lucas’ın kalan son karakterlerinden biri. Karakter gelişimine çok saygılı olduğumuzdan emin olmak için çok koruyucu davrandık. Bu ne olurdu? Onun gelişimi ne olurdu? Bu süreçte motivasyonu neydi? Açıkçası onu gördüğümüzde Yeni bir umuto tamamen farklı bir insan ve biz gerçekten ‘Tamam, o 20 yılda ne oldu?’


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1332431/star-wars-creative-director-doug-chiang-answers-all-our-obi-wan-kenobi-questions?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel