Stanford Basketbol Yıldızı Haley Jones Akıl Sağlığına Nasıl Öncelik Veriyor?


Getty Images ile C. Morgan Engel/NCAA Fotoğrafları

Jones, “Baskı her zaman orada”, hayatlarının bir gerçeğidir. Ama “genç sporculara ve aynı zamanda kendime söylemeye çalıştığım şey, bunu hissetmenin sorun olmadığıdır. Ama aynı zamanda bunaltıcı olmasına izin vermek istemezsiniz çünkü hangi sporu yaparsanız yapın, bu bir şeydir.” yapmayı sevdiğin şey. Ve bu muhtemelen yıllardır yaptığın bir şey.”

Bu yüzden Final Four maçı gibi bir zorlukla karşı karşıya kaldığında kendine şunu hatırlatıyor: “‘Haley, bu basketbol. Ailen koçluk yaparken, evin etrafında top sürerken spor salonunda top sürmeyle büyüdün… Bu senin sevdiğin bir şey. Bu senin kaçışın, mutlu yerin olması gereken bir şeyken, neden bu tutkunu bir stres topuna ve bir baskı topuna dönüştürüyorsun? Sağ?'”

İnsanlar, özellikle sosyal medyada senin hakkında ne istediklerini söyleyecekler, ama “Ben @troll1234’ün ‘Ah, mutfağa geç’ yorumunu dinlemiyorum,” diye espri yaptı Jones. “Annemi tribünlerde görmeye gittiğimde söyleyeceklerini dinliyorum. Babamın, arkadaşlarımın oyunum ve kendimi nasıl orada bıraktığım hakkında söylediklerini dinliyorum.”

Yine, gürültüyü bastırmak her zaman kolay değildir, ancak, “Ne yaptığınıza ve neler yapabileceğinize güvenin ve şunu unutmayın, Neden buradasın? Basketbolu seviyorsun, ne istersen onu seviyorsun” diye tavsiyede bulundu. Yani sadece git yap.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1332066/stanford-basketball-star-haley-jones-has-advice-about-prioritizing-mental-health-that-you-ll-want-to-hear?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir