Simone Biles ve Daha Fazlası, Larry Nassar Davası Üzerine FBI’dan 1 Milyar Dolar İstiyor


ABD Olimpiyat takımı jimnastikçileri dahil 90 kadından oluşan bir grup Simone Biles, Ali Raisman ve McKayla Maroney– FBI’dan 1 milyar dolardan fazla tazminat talep ediyorlar.

Kadınlar, büronun eski ABD Olimpiyat takımı doktoruna yönelik cinsel istismar soruşturmasını yanlış ele aldığını iddia ediyor Larry Nassar. Davacıların hukuk ekibi tarafından yapılan bir basın açıklamasına göre, kadınlar, Nassar’ın davranışlarını 2015 yılında Büro’ya bildirmelerine rağmen hala tacize uğradıklarını iddia ederek 8 Haziran’da FBI’a karşı federal toplu idari dava açtılar. Cinsel istismar hakkında konuşmaya istekli olan jimnastikçilerle görüşmemeyi seçerek ve şikayetleri Nassar’ın serbest bırakılma başına “kızları taciz etmeye” devam ettiği Michigan Eyalet Üniversitesi’ne iletmeyerek “görevlerini büyük ölçüde ihmal etti”.

Kadınlar ayrıca FBI’ın “çocuk istismarını ilgili eyalet ve federal kurumlara bildirme yükümlülüğünü ve Kongre’ye, medyaya ve FBI karargahına Nassar şikayetini soruşturmadaki titizlik göstermedikleri konusunda yalan söyleme yükümlülüğünü” göz ardı ettiğini iddia ediyorlar. FBI’ın iddia edilen ihmali nedeniyle kadınlar, Nassar’ın “yırtıcı davranışlarını sürdürdüğünü” ve Temmuz 2015 ile Eylül 2016 arasında “yaklaşık 90 genç kadın ve çocuğa” cinsel saldırıda bulunduğunu söylüyor.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1333850/simone-biles-aly-raisman-more-seeking-1-billion-from-fbi-over-mishandling-of-larry-nassar-case?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel