Simone Biles, Başkanlık Özgürlük Madalyasını Aldı – Hollywood Life


Simone biles, joe biden


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: Shutterstock

Simone Biles az önce bir madalya daha kazandı! 25 yaşındaki jimnastikçi, 7 Temmuz Perşembe günü Cumhurbaşkanlığı Özgürlük Madalyası’nın takdim edildiği özel bir törenle onurlandırıldı. Joe Biden Simone’un pek çok atletik başarısının yanı sıra olağanüstü karakterini de ödül töreninde yaptığı konuşmada kutladı.

Biden, Simone’un pek çok Amerikalı için ne kadar ilham verici olduğunu vurguladı ve onu neşelendiren tüm hayranlarına neyi temsil ettiğini gösterdi. Başkan, “Tarihteki en madalyalı Amerikan jimnastikçisi, herkesin kamera karşısına geçtiği her şeyi sadece izlemek için durduran” dedi. “Onun rekabet ettiğini gördüğümüzde, eşsiz güç ve kararlılık, zarafetin kalıcı olduğunu görüyoruz. Bir öncü ve rol model. Podyumda durduğunda ne olduğunu görüyoruz: mutlak cesaret, kişisel acıyı daha büyük bir amaca dönüştürdü, ayağa kalkıp kendileri için konuşamayanlar için konuşmak. ”

Simone Biles, Başkanlık Özgürlük Madalyasını Aldı – Hollywood Life
Biden, Simone’a madalyayı takdim ettikten sonra onunla el sıkışıyor. (Deklanşör)

Biden, all-star bir sporcu olmasının yanı sıra, Simone’un ödülü en genç Özgürlük Madalyası alan kişi olarak alarak yeni bir rekor kırdığını da ortaya koydu. “Bugün 32 olimpiyat ve dünya şampiyonluğu madalyasını 32 madalya sayısına ekledi – yer bulabilecek miyiz bilmiyorum. 25 yaşında, Özgürlük Madalyası alan en genç insan.

Simone Biles, Başkanlık Özgürlük Madalyasını Aldı – Hollywood Life
Biden, Simone’a madalyayı verdi. (Deklanşör)

Jimnastikçi 2021’de önemli bir yıl geçirdi. Tokyo’daki Yaz Olimpiyatları’nda yarışırken eve denge aleti için bronz madalya aldı. ABD Takımı genel olarak gümüş madalya kazandı. Simone’un dördü altın olmak üzere toplam yedi Olimpiyat madalyası var.

Simone, Perşembe günü ödüle layık görülen 17 kişiden biriydi. ABC Haberleri. Diğer alıcılar arasında futbol yıldızı da vardı Megan Rapinoe, aktör Denzel Washington, sivil haklar avukatı Fred Gri, Öğrenci Şiddetsiz Koordinasyon Komitesi kurucusu Diana Nash, La Raza CEO’su ve Başkanı eski Ulusal Konseyi Raúl Yzaguirre, Khizr Khan (Oğlu Irak’ta öldürülen bir ABD Ordusu Yüzbaşısıydı), General Wilma Vaught, rahip baba Alexander Karloutsos, hemşire Sandra Lindsay (COVID aşısını alan ilk kişi kimdi), eski Kongre Üyesi Gabby Giffords, ve geç Senatör John McCain, kim ölümünden sonra onur aldı. McCain’in dul eşi Cindy ödülü kocası adına kabul etti.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/07/07/simone-biles-presidential-medal-of-freedom/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir