Shakira, İspanyol Vergi Dolandırıcılığı Davasına Yanıt Olarak ‘Tam Masumiyet’ İddiasında Bulundu – Hollywood Life


şakira


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: KCS Presse / MEGA

Şakira geri adım atmıyor 45 yaşındaki “Hips Don’t Lie” şarkıcısı, 25 Kasım’da İspanyol yetkililere karşılık verdi ve kendisine karşı açılan 14 milyon dolarlık vergi kaçakçılığı davasını tamamen düzmece olarak nitelendirdi. Shakira, hukuk ekibinden yaptığı açıklamada yetkilileri kendisine karşı “sağlam bir delil” bulunmamakla suçlarken masumiyetini ilan etti. Günlük posta.

Bildiride, “Shakira, her zaman kusursuz vergi davranışı sergileyen ve başka hiçbir yargı alanında vergi sorunu yaşamamış bir vergi mükellefidir.” “Kendisine yöneltilen suçlamaları destekleyecek somut kanıtlar olmadığı için, itibarını zedelemek ve onu bir uzlaşmaya varmaya zorlamak için kabul edilemez yöntemler kullanılarak suç ve medya çevrelerinde şiddetli bir şekilde zulme uğradı.”

Şakira
Shakira, İspanyol yetkililerin burada açtıkları vergi kaçakçılığı davasında hiçbir kanıtları olmadığını iddia ediyor. (KCS Pres / MEGA)

Aynı gün savunmasında yasal belgeler sunmuştur. Shakira, 2012’den 2014’e kadar ülkede tam zamanlı ikamet etmediğini, bu nedenle gelir vergisi ödemekten muaf olduğunu iddia ediyor. İspanyol yasalarına göre, bir yılda 183 gün veya daha fazla orada kalırsa vergi ödemesi gerekecek. TMZ. Yıldız, ABD’de yargıç olarak çalıştığı söz konusu dönemde ABD hükümetine 10.141.075 $ vergi ödediğini iddia etmeye devam etti. Ses.

Açıklama, pop yıldızının kendisinden bazı sözlerle devam etti. Kamuoyuna, “Vergi makamlarının suçlamalarında, benim temel haklarıma değil, herhangi bir vergi mükellefine garanti edilmesi gereken yasal kesinliğe saygı göstermemesi kabul edilemez. Benim durumumda, herhangi bir vatandaşın temel hakları olan mahremiyet hakkımı ve masumiyet karinesini ihlal ettiler.”

Shakira’nın neden davayı mahkemeye götürmeye hazır olduğunu açıklamaya devam etti. (25 Kasım 2022 itibariyle, henüz bir mahkeme tarihi belirlenmemişti.) “Shakira, İspanyol adalet sisteminin bağımsızlığına olan mutlak güvenini ve duruşmadan sonra tam masumiyetinin hakim olacağına dair kesin inancını ifade etmek istiyor. ” ifadeleri okundu.

Shakira’nın önündeki tek şey hukuk dramı değil. Yıldız ayrıca uzun süredir partnerinden ayrılmasının sonuçlarıyla da uğraşıyor. Gerard pique. Eylül kapak hikayesinde son mücadeleleri hakkındaki sessizliğini bozuyor. elle dergisi, şarkıcı bunu “hayatımın en karanlık saati” olarak nitelendirdi.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/11/25/shakira-responds-14m-spanish-tax-fraud-case-full-innocence/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir