Shakira İspanya’da İkinci Vergi Dolandırıcılığı Soruşturmasıyla Karşı Karşıya – Hollywood Life


şakira


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Stephen Lovekin/Shutterstock

Şakira 20 Temmuz itibarıyla İspanya’da ikinci bir davada vergi kaçakçılığından soruşturma altında. Reuters. Soruşturma, 46 yaşındaki Shakira’nın da, 2012’den 2014’e kadar olan iki yıllık bir döneme ait 14,5 milyon avro (yaklaşık 14 milyon ABD doları) vergi borcu olduğu iddiasıyla ilgili soruşturma kapsamında geliyor.

İkinci soruşturmayla ilgili çok fazla ayrıntı mevcut değil, ancak soruşturma Barselona yakınlarındaki bir Esplugues de Llobregat mahkemesinde yapılıyor. Savcıların, tam adı “Dişi Kurt” tetikçisi için sekiz yıl hapis cezası istediği bildiriliyor. Shakira Isabel Mebarak.

Shakira İspanya'da İkinci Vergi Dolandırıcılığı Soruşturmasıyla Karşı Karşıya - Hollywood Life
Shakira, 2018’de vergi kaçırdığı iddiasıyla başka bir soruşturma altında. (Stephen Lovekin/Shutterstock)

Shakira’nın avukatlar, soruşturmayla ilgili kendilerine bir tebligat gelmediğini, bunu haberlerden öğrendiklerini söylediler. Şarkıcının Miami’deki evinde bilgilendirilmesi gerektiğini söylediler. Açıklamada, “Şarkıcının hukuk ekibi, kendisine resmi ve yasal olarak kurulmuş kanallar aracılığıyla bildirim ulaşana kadar herhangi bir yorumda bulunmayacaktır” denildi. Reuters. Shakira, daha önce birçok kez belirttiği gibi, her zaman yasalara uygun ve en iyi vergi uzmanlarının tavsiyeleri doğrultusunda hareket ettiğini iddia ediyor. Artık Miami’deki sanat hayatına odaklanmış durumda ve sakin ve vergi işlerinin olumlu bir şekilde çözüleceğinden emin.”

“Hips Don’t Lie” pop yıldızı ilk vergi kaçakçılığı soruşturması, Eylül 2022’de yargıç tarafından yargılanmak üzere onaylandı. Shakira suçlu bulunursa bu suçlamalardan dolayı sekiz yıl hapis cezasına çarptırılabilir. Duruşmanın Kasım ayında Barselona’da başlaması planlanıyor. marka.

Şarkıcı, soruşturma boyunca masumiyetini korudu. Avukatları, “Shakira, her zaman kusursuz vergi davranışı sergileyen ve başka hiçbir yargı alanında vergi sorunu yaşamamış bir vergi mükellefidir” dedi. Günlük posta Kasım 2022 tarihli bir açıklamada. “Kendisine yöneltilen suçlamaları destekleyecek somut bir kanıt olmadığı için, itibarını zedelemek ve onu bir uzlaşmaya varmaya zorlamak için kabul edilemez yöntemler kullanılarak suç ve medya çevrelerinde şiddetli bir şekilde zulme uğradı.”

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2023/07/20/shakira-second-tax-fraud-investigation-spain/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir