Şarkıcı Yaklaşan Albüm ve Yeni Müzikle Konuşuyor – Hollywood Life


Sam James konuştuğunda hareket ediyordu HollywoodLife. Sembolikti – az önce “Going Through It” adlı bir şarkı çıkarmıştı. para çantası yo ve Kapak Yok – kariyerinin bir sonraki aşamasına geçtiğinden beri. Aynı zamanda sembolikti çünkü o, ayaklarının altındaki çimenlerin büyümesine izin verecek kadar uzun süre hareketsiz kalmayan bir adam. Görüntülü görüşme sırasında, “Bütün pandemiyi orduyu çevrimiçi kurmak için harcadım” diyor. “Bir sürü kapak ve insanların ilgilendiği pek çok şey yayınlamak.” Yeni şarkının insanlarda derinden yankı uyandırdığını ve en çok sevginin “bu projede ilk günden beri benimle olan gerçekten sadık insanlardan” geldiğini söylüyor.

Sam bir dakikadır müzik oyununun içinde. Vaktini doğduğu yer olan Central Massachusetts, Nashville ve Los Angeles arasında geçirerek, sahne arkasında söz yazarı olarak çalıştı, ortak şarkılar yazdı. BeBe Rexha (“İğrenç”) ve Dolly Parton (“İnanç”), birkaç isim. Solo sanatçı olarak dikkatleri üzerine çekti, Universal Music Group ile anlaştı ve “Going Through It”i bıraktı.

Slogan, “bekleyenlerin başına iyi şeyler gelir”, öyleyse başarı Sam’i neden şimdi buldu? İzleyicilerin kulağını çeken onun hakkında ne var? “Dürüst olmak gerekirse, kendi sesimi ve kendi sesimi bulmaya çalışarak uzun yıllar geçirdim, kim olduğum gibi” diye açıklıyor. HollywoodLife. “Sanırım on yılımı barlarda dört saatlik cover konserler vererek geçirdim. Ve bunları yaptığınızda, yaptığınız gibi her sanatçıya dönüşüyor ve yol boyunca kendinizden küçük parçalar kaybediyorsunuz.”

Bu yüzden kendime karşı özgün ve özgün olmam uzun zaman aldı. Sanırım bunu yapmaya başladığımda, gerçekten tıkladı. Sonra insanlar takip etmeye başladı. İnsanlar yeniden paylaşmaya ve yeniden yayınlamaya başladı ve ardından oradan sarmal bir şekilde yayıldı. Ama gerçekten ne olduğunu düşünüyorum – bazı insanlar bunu çok genç anlıyor. Biliyorsunuz, bu 16 yaşındaki yıldızlardan bazılarını görüyorsunuz – ben de bir yazarım, bu yüzden bu insanlarla çok çalışıyorum – ve onlarda var. Kim olduklarına çok güveniyorlar. Kim olduğumu bulmam uzun zaman aldı.

“Bir süredir bu yolculukta olmak kesinlikle sizi kalıba sokuyor ve hazırlıyor. Klişe ama artık herkes kullanıyor — “10.000 saat” [to become a master at anything.] Şimdi, sanırım muhtemelen yaklaşık 40.000 koydum.”

Şarkıcı Yaklaşan Albüm ve Yeni Müzikle Konuşuyor – Hollywood Life
(Harry Klumpenaar)

“O şeylerden biri, sanırım, bu benim kim olduğumun ve hikayemin bir parçası. İnsanlara bunu söylemekten korkmuyorum. Ve, eğer bir şey olursa, insanların bilmesini istiyorum – bilirsiniz, birkaç kez, şarkılar çıktığından beri, bilirsiniz, son birkaç hafta içinde mesajlar aldım. ‘Vay canına, gerçekten hayalinin peşinden gittin ve onu olması gereken yere götürdün ve kendinden vazgeçmedin.’ Ve bence bu hayatta önemli. İnsanların hikayemi görmesini ve sorun olmadığını bilmesini istiyorum. Herkes hedefe aynı anda veya aynı şekilde varamayacak. Hiç kimsenin hikayesi aynı değildir, ancak bir rotada kalır ve ilerlemeye devam ederseniz.”

Biz konuşurken Sam’in pipoda biraz müziği vardı ve bu onun yaratıcı sesinin birçok yönünü göstermeye söz verdi. “Hepsi hip hop tabanlı değil” diye paylaşıyor. “Hepsinde tonlarca hip hop etkisi var ama bu süreçte birçok sanatçıdan etkilendim. Sanırım bu benim bütün bunları bir araya getirmem.”

Karışımda herhangi bir sürpriz içerik var mı, birçoğunun Sam James’i dinlerken veya ona bakarken beklemediği etkiler var mı? “Babam bir müzik şefi, bu yüzden evde sürekli müzik vardı ve bu beni çok şekillendirdi. Bir sürü REM Tons of REM vardı ve hala en sevdiğim gruplardan biri. Birçok Bob Dylan ve Neil Genç, Paul Simon, James Taylor. Ben Boston’lıyım, bu yüzden James Taylor’ı dinlemiyorsan – hadi, git buradan. Evet. Ama ilerlerken, benim için büyük bir etki olduğunu söyleyebilirim. Makineye karşı öfke

“Çok fazla etkim oldu. gerçekten çok ağırdım nas ve Jay z. Ve sonra atacaktım Alanis Morrissette. CD değiştiricim, eğer onları hatırlarsanız, saçma sapan bir sürü çılgın şey arz ediyordu. İçinde olduğum bir süre vardı Charlie Parker. Gerçekten gençken saksafon çalardım ve Charlie Parker’ı anma grubundaydım.”

Son olarak, albüm geniş ve uyumlu. “Lirik olarak, tüm albüm –” diyor James. “Rekoru neredeyse bitirdik ve bu sadece benim hikayem. Başıma gelen gerçek şeyler. Ve hayatımın son on yılı hakkında bir sürü yansıma. Yol boyunca kaybettiğim birçok arkadaşım ve bu yolda kazandığım, aşık olduğum, aşık olduğum ve aşık olduğum arkadaşlarımın üzerine. Ve projeyi herkesle paylaşmaktan heyecan duyuyorum.”

Yolculuğunun alışılmadık doğasına rağmen, Sam şunları söylüyor: Hollywood bu noktada başına her şey geldiği için minnettar olduğunu. “Bekarların kral olduğu bir dünyada yaşıyoruz, ne demek istediğimi anlıyor musun? Ve insanlar müziği hızlı bir şekilde yayınlıyorlar, bu benim için harika çünkü hep böyle yapmak istemişimdir. Ama biz her zaman endüstrinin içindeydik, bu kutuda yıllardır ‘bir albüm çıkarmalısın ve bu bir çalışma olmalı’ diyorduk. Bu albümü baştan sona dinlediğinizde kendinizi farklı türlerde gibi hissetmiyorsunuz. Hepsi bir bütün halinde birleşiyor.”

“Stüdyoya girdiğimde kendimi bir kutuya koymuyorum” diye ekliyor. “Farklı zamanlarda farklı şeyler hissediyorsunuz. Bazı günler kendi odamda olacağım John Mayer [mood] Sanki o boğucu lirik ve ve melodiyi vermek istiyorum. Ve bazen – ‘Gidiyor’ adlı başka bir kaydımız var, bu şimdi çıktı. Daha sinirli. O kayıt, tünelin sonundaki ışığı bulmak, kendine inanmak ve bir mücadeleden geçmekle ilgili, biliyor musun? Yıllar ve yıllar boyunca her zaman işim kolay olmadı ve tüm bunların yarattığı kaygının o duygularına geri döndüm.”

“Bence bu albüm, mesajı tek vücut olacak” diyor. “Bu kaydın mesajı şu olacak: – Hayatım boyunca gerçekten belirli anıları belirledim ve hepsi aynı anda. Bu kesinlikle bir konsept albüm değil, ama bazı şeyler açısından, hayatımda paylaşmak istediğim çok şey olduğunu hissettiğim birkaç seçkin yılı gösteriyor.”
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/06/03/sam-james-interview-singer/

Yorum yapın

SMM Panel