Şarkıcı Suçlu Bulunursa 8 Yıl Savunmasını Reddeder ve Yüzler – Hollywood Life


Şarkıcı Suçlu Bulunursa 8 Yıl Savunmasını Reddeder ve Yüzler – Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: John Nacion/NurPhoto/Shutterstock

Bir savunma anlaşmasını kabul etmek yerine, Şakira gününü mahkemede görecek. İspanya’daki savcılar 45 yaşındaki Shakira’yı 2012-2014 yılları arasında ülkede yaşarken hükümeti 14,5 milyon avro (15 milyon dolar) vergi dolandırmakla suçladı. Reuters. Bu haftanın başlarında, savcılıktan gelen bir uzlaşma teklifini reddetmişti. O iddia ediyor, başına Reuterso sırada İspanya’da yaşamadığını söyledi.

Reuters’e göre belge, Shakira’nın “normalde 2012 ve 2014 yılları arasında İspanya’da ikamet ettiğini ve Mayıs 2012’de Barselona’da kendisi ve ortağı için bir aile evi haline gelen bir ev satın aldığını iddia ediyor. [Gerard Piqué] ve oğulları [Milan Piqué] 2013 yılında İspanya’da doğdu. Shakira (tam adı Shakira Isabel Mebarak Ripoll) resmi ikametgahını bu süre zarfında Bahamalar’da listelemişti. İlan panosu. Savcılar, suçlu bulunursa sekiz yıl hapis cezası ve 23 milyon Euro’dan (23,5 milyon dolar) fazla para cezası talep ediyor. Henüz bir deneme tarihi belirlenmedi.

Şarkıcı Suçlu Bulunursa 8 Yıl Savunmasını Reddeder ve Yüzler – Hollywood Life
John Nacion/NurPhoto/Shutterstock

Şarkıcının bir temsilcisi Shakira’nın “masumiyetinden tamamen emin” olduğunu söyledi. Reutersve davayı “haklarının tamamen ihlali” olarak değerlendiriyor. Halkla ilişkiler firması Llorente y Cuenca yaptığı açıklamada, “Masumiyetine güveniyor ve konuyu yasanın eline bırakmayı seçiyor” dedi. İlan panosu. Shakira, İspanyol vergi dairesinin borçlu olduğunu söylediği 17,2 milyon avroyu başlangıçta ödediğini ve vergi dairesine ödenmemiş borcu olmadığını iddia ediyor.

SShakira’nın durumu, İspanya’daki birçok futbol yıldızının geçmişte karşılaştığını yansıtıyor. Lionel MessiFC Barcelona için oynarken, 2007 ve 2009 yılları arasında İspanya’yı dolandırmaktan suçlu bulunduktan sonra 21 ay hapis cezasına çarptırıldı. BBC. Ancak Messi’nin hiçbir zaman bir gün hapis yatması beklenmiyordu çünkü İspanyol yargı sistemine göre iki yılın altındaki hapis cezaları denetimli serbestlik altında verilebiliyor.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/07/29/shakira-tax-trial/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir