Şarkıcı Ölene Kadar Şarkı Söyledi – Hollywood Life


Şarkıcı Ölene Kadar Şarkı Söyledi - Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

Tony Bennett 21 Temmuz Cuma günü, doğum gününe birkaç hafta kala 96 yaşında vefat etti. Dünya, “I Left My Heart In San Francisco”, “Blue Velvet” ve diğer sayısız klasik şarkının arkasındaki sesin susturulduğunu öğrendikten kısa bir süre sonra, ekibi onun son günleriyle ilgili bazı ayrıntıları paylaştı. “Tony bugün aramızdan ayrıldı ama geçen gün hâlâ piyanosunun başında şarkı söylüyordu.” @ItsTonyBennett hesabı Tony’nin erken kariyerine ait bir hatıra fotoğrafı paylaşırken yayınlandı. Ekip, “Son şarkısı, ilk 1 numaralı hiti olan ‘Senin yüzünden’ idi” diye ekledi. “Tony, senin sayende şarkıların sonsuza dek kalbimizde.”

Şarkıcı Ölene Kadar Şarkı Söyledi - Hollywood Life

“Senin yüzünden”, 1940 yılında Arthur Hammerstein ve Dudley Wilkinson tarafından yazılmıştır. Larry Clinton ve Orkestrası, Tony, 1951’de şarkıya bir göz attı ve onu ilk profesyonel single’ı yaptı. Şarkı listelerde 1 numaraya ulaştı. Reklam panosu Listelerde ve en üst konumda on hafta geçirdi. “Cold, Cold Heart”, “Rags to Riches” ve “Stranger in Paradise” ile tekrar zirveye çıkacaktı. Ayrıca albümlerle başarı yakalayan uzun bir kariyerin tadını çıkaracaktı. Düetler, Düetler II, Viva Düetlerve albümleri ile Lady Gaga Yanak yanağa Ve Satılık Aşk.

Birçok yıldız, ölüm haberinin ardından hemen Tony’nin yasını tuttu. “Aynı zamanda tanıdığım en iyi insanlardan biriydi” dedi Billy Joel. “Onun müziği beni her zaman evimde ve güvende hissettirdi” dedi Kelsea Balerini. “O yeri doldurulamaz. Onu sevdim ve hayran kaldım” dedi. elton john.

Şarkıcı Ölene Kadar Şarkı Söyledi - Hollywood Life
(Larry Marano/Shutterstock)

“İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra askerden ayrıldığımda American Theatre Wing’de iyi öğretmenlerim vardı” dedi. Reklam panosu 2016’da. “Bana nasıl hayatta kalacağımı söylediler ve kendime nasıl bakacağımı, kendim olmayı ve başka şarkıcıları taklit etmemeyi öğrettiler. Her zaman kendim olmam konusunda ısrar ettiler ve bunu yıllar boyunca sürdürdüm. Her şeyin gençliğe dayandığı bir çağda, genç, orta yaşlı ve benim gibi yaşlı herkesle iletişim kurabilmem gerçeğini seviyorum. Ben çok memnunum.”

2016’da Tony, Alzheimer hastalığıyla halka açıldı. Ne zaman karısı, Susan Kargaile konuştu AARP Dergisi durumu hakkında, nasıl olduğunu hatırladı Sean Connery 90 yaşında ölmeden önce bunama nedeniyle iletişim kurma yeteneğini kaybetmişti. “Bunu Tony ile umuyorum” dedi. “Umarım bir gece uyuyacak ve o kadar olacak. Daha kötüye gitmemesini umuyor ve dua ediyorum ki bu gerçekten çılgınca kötü. … Onunla ilgili özlediğim çok şey var. Çünkü o artık eski Tony değil. Ama şarkı söylediğinde eski Tony oluyor.”

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2023/07/21/tony-bennett-last-song-death/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir