Sarah Paulson’ın Karakterlerine Bir Bakış – Hollywood Life


sarah paulson


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: FX Ağları

  • Sarah Paulson, Netflix’in çeşitli gerilim dizilerinde yer aldığı bilinen bir aktris. cırcırlı birçok mevsime Amerikan korku hikayesi.
  • Olarak AHS 11. sezonunun prömiyeri olan Sarah, şimdi yaklaşık 100 bölümde yer aldı.
  • Şovun yaratıcısı Ryan Murphy’nin favorisi olmasına rağmen, Sarah 11. Sezonda görünmüyor.

2011 den beri Amerikan korku hikayesi her yerde izleyicileri büyüledi. Aktris Sarah Paulson47, sevilen korku dizisinin yaklaşık 100 bölümünde yer aldı. Billie Dean Howard’dan birçok sevilen karakteri oynayan şovda sık sık yıldız oldu. otelin Sally McKenna. Aşağıda, Sarah’ın geçirdiği süre boyunca kapsadığı her karaktere daha yakından bir bakış verilmiştir. AHS.

Billie dean
Sarah Paulson, Billie Dean Howard rolünde. (FX Ağları)

Billie Dean Howard – 1. Sezon: ‘Cinayet Evi’

1. Sezonda AHS: Cinayet EviSarah, Billie Dean Howard rolünü üstlendi. Billie, hayaletlerle iletişim kurabilen bir medyumdu ve Jessica Lange’nin karakter, Konstanz. Bu rolde Sarah’nın görünümü sarı saçlardan, turuncu akrilikten tırnaklardan ve boynundaki incilerden oluşuyordu. Bu sezon boyunca Billie, evin kendisi cehenneme açılan kapı üzerine inşa edildiği için Michael’ın dünyanın sonunu getireceğini tahmin ediyor.

Lana Winters – 2. Sezon: ‘Sığınma’

AMERİKAN HORROR HİKÂYESİ: İLtica, Sarah Paulson 'The Name Game'de (Sezon 2, Bölüm 10, 2 Ocak 2013'te yayınlandı), 2011-, ph: Prashant Gupta/©FX Networks/nezaket Everett Collection
Sarah Paulson 2. Sezonda Lana Winters rolünde (©FX Networks)

Sarah, Lana Winters rolünü üstlendi. AHS: İltica, 2012’de gösterime girdi. Bu kez olağanüstü aktris, Briarcliff Malikanesi’ndeki gerçekleri ve dehşetleri ortaya çıkarmaya çalışan adanmış bir gazeteciyi canlandırdı. Görünüşü, etkileyici bir kırmızı rujla sarışından cesur bir kızıllığa dönüştü. Bu ürkütücü mevsimde, Lana kendini akıl hastanesine kabul edilmiş bir hasta olarak bulur ve acı verici “elektro şok ve dönüşüm terapisine” maruz kalır. elek.

Cordelia Goode – 3. Sezon: ‘Coven’

meclis
Sarah Paulson, ‘AHS: Coven’da Cordelia Goode olarak. (FX Ağları)

3. Sezona geçerken, AHS: MeclisSarah’nın aktrislerin yanında Cordelia Goode oynadığını görüyoruz. Emma roberts, Taissa Farmigave bir kez daha Jessica Lange. Cordelia, Bayan Robichaux’un Akademisi’nin müdiresidir ve meclisini son derece korur. Bir noktada, müdire, kendi annesinin Yüce olması için başarılı olmak için kendini gözünden bıçaklar. Bu aynı zamanda sevilen dizideki en klasik sezonlardan biri olarak bilinir.

Bette ve Dot Tattler – 4. Sezon: ‘Freakshow’

ucube gösterisi
Sarah Paulson, ‘AHS: Freakshow’da Bette ve Dot Tattler rolünde. (FX Ağları)

Ekim 2014’e kadar Sarah, yapışık ikizler Bette ve Dot Tattler’ın ikili rolünü üstlendi. AHS: Freakshow. Dot, kız kardeşinin kıskançlığının kurbanı olurken, Bette daha yumuşak ve daha ağırbaşlı ikiz olarak kabul edilir. Dot bir şarkıcıdır ve Bette bunu öğrendiğinde çok üzülür ve kardeşine karşı gelmeye başlar. Bette, kavga ederken kendi annesini de bıçaklayarak öldürdü. Bu sezondaki diğer yıldızlar şunlardır: Evan Peters, Angela Bassett, Michael Chiklisve Denis O’Hare.

Sally McKenna – 5. Sezon: ‘Otel’

AMERICAN HORROR STORY: HOTEL, Sarah Paulson 'Checking In'de (5. Sezon, 1. Bölüm, 7 Ekim 2015'te yayınlandı).  ph: Suzanne Tenner/©FX/Everett Collection'ın izniyle
Sarah Paulson, ‘AHS: Hotel’de Sally McKenna rolünde. (FX Ağları)

5. sezon, AHS: Otelana karakterin şarkıcı tarafından canlandırılan Kontes olduğu en yıldızlarla dolu sezonlardan biridir. Lady Gaga. Bu terk edilmiş ve kan dolu otelde Sarah, uyuşturucu sorunu yaşayan bir hayalet olan Sally McKenna karakterini oynuyor. Sally, sürekli gözyaşlarından dolayı her zaman dağınık göz makyajı ile görülebilen Hotel Cortez’in kalıcı bir sakinidir. Sarah’ın karakteri sevgiye ve ilgiye susamıştır ve onu elde etmek için her yolu deneyecektir.

Shelby Miller ve Audrey Tindall – 6. Sezon: ‘Roanoke’

ah sarah
Sarah Paulson, 6. Sezonda Audrey Tindall ve Shelby Miller’ı canlandırıyor (FX Networks)

AHS: Roanoke Kuzey Carolina, Roanoke’de bir koloninin ortadan kaybolmasının gerçek olaylarına dayanmaktadır. Sarah’ın altıncı sezonu için AHS iki karakteri canlandırdı: Shelby Miller ve Audrey Tindall. İkincisi, Rory Monahan’a (Evan Peters) aşık olan bir İngiliz aktris, ancak Audrey, koloni hakkında bir belgeselde Shelby’yi canlandırıyor. Shelby, Roanoke’de meydana gelen doğaüstü olaylara inanıyordu, ancak Audrey son derece şüpheciydi ve aynı şekilde hissetmiyordu.

Ally Mayfair-Richards ve Susan Atkins – 7. Sezon: ‘Kült’

sarah tarikatı
Sarah Paulson, ‘AHS: Cult’un 7. Sezonunda. (FX Ağları)

2017’ye kadar, gösteri yaratıcısı, Ryan Murphy, Sarah için mükemmel bir rol daha bulmuştu. İçinde AHS: Kült Ivy ile evli bir anne ve eş olan Ally Mayfair-Richards rolünü oynuyor (Alison hapı). Ally’nin birçok fobisi, sonunda onun en iyisini elde ederek, oğulları Oz’u kendine saklamak için Ivy’yi öldürmesine neden olur. Buna ek olarak, Ally ilacını almayı bırakır ve “kültün içine sızmak” için FBI ile birlikte çalışmaya başlar. Ekranlı.

Wilhemina Venable – 8. Sezon: ‘Kıyamet’

sara 8
Sarah Paulson, Wilhemina Venable rolünde. (FX Ağları)

Sarah bir kez daha sevilmeyen bir karaktere bürünür. AHS: Kıyamet. Bu sefer Outpost 3 yöneticisi Wilhemina Venable. Sarah’nın karakteri koyu makyaj, koyu kızıl saç ve Viktorya tarzı kıyafetler giyiyor. Dahası, Wilhemina insan temasına tahammül edemeyen ve başkaları için empatiden yoksun biri. Sık sık karakolun kurallarını çiğniyor ve sakinlerin sefaletini sağlıyor.

Tüberküloz Karen & First Lady Mamie Eisenhower – 10. Sezon: ‘Çifte Özellik’

AMERİKAN KORKU HİKAYESİ: ÇİFT ÖZELLİK, Sarah Paulson, Mamie Eisenhower rolünde, (10. Sezon, ilk gösterim 25 Ağustos 2021'de yapıldı).  fotoğraf: ©FX / nezaket Everett Collection
Sarah Paulson, Sezon 10’da Mamie Eisenhower rolünde. (FX Networks)

Sarah, başlıklı 9. Sezonu atladı. AHŞ: 1984. Ama tabii ki Ryan, 10. sezon için geri dönüş yaptı. AHS: Çift Özellik. Emmy ödüllü oyuncunun dizideki en son sezonunda iki rol oynuyor (sık sık yaptığı gibi). AHS): Tüberküloz Karen ve eski First Lady Mamie Eisenhower. Özellikle, Sezon 10 iki bölüme ayrıldı: Kırmızı gelgit ve Ölüm Vadisi. İlk bölümde Sarah, Provincetown’da ilham almaya susamış bir sanatçı olan Karen’ı oynuyor. Karen ayrıca bağımlılıktan ve barınmamaktan muzdariptir.

İçinde Ölüm VadisiSarah, Başkanlık döneminde first lady olan gerçek hayattaki kişi Mamie Eisenhower’ın zorlu rolünü üstleniyor. Dwight D. Eisenhower‘ yönetimi. Sezonun bu bölümü, başkanın “bir uzaylı ırkı” ile yaptığı anlaşmaya odaklanıyor. çarpıştırıcı.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/sarah-paulson-american-horror-story-characters-4874292/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir