Rioter, Trump Daha Erken Tweet Gönderirse Capitol’ü Basmayacağını Kabul Ediyor – Hollywood Life


stephen ayres


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: J Scott Applewhite/AP/Shutterstock

Stephen Ayres, 6 Ocak’ta Capitol’ü basan isyancılardan biri, eski Cumhurbaşkanı olsaydı binayı ihlal etmemiş olabileceğini söyledi. Donald Trump mesajını saldırı günü erken saatlerde durdurmak için tweet atmıştı. Ayres, binaya yönelik saldırıya yol açan mitinge neden katılmayı seçtiğini 12 Temmuz Salı günü Meclis Seçim Komitesi önünde ifade etti. Sonunda neden ayrıldığı sorulduğunda, Trump’ın insanlara durmalarını söyleyen video mesajının, toplanıp eve gitmek istiyor. Ayres, o zamanki cumhurbaşkanı bunu daha önce yapmış olsaydı, saldırının önlenebileceğini öne sürdü.

Ayres, Trump isyancılara daha erken ayrılma talimatı vermiş olsaydı, muhtemelen daha erken geri döneceğini açıkladı. “Başkan Trump tweetini attığında, tam anlamıyla çıktıktan hemen sonra ayrıldık” dedi. “Bana göre, bunu günün erken saatlerinde yapsaydı [at] 1:30. Bunun içinde olmazdık. Belki de bu kadar kötü bir durumda olmazdık.”

Eski Yemin Bekçileri sözcüsü Jason Van Tatenhove bizzat tanıklık etti. Van Tatenhove, Capitol isyanından önce örgütten ayrılmış ve grup hakkında arka plan bilgisi vermişti.

Rioter, Trump Daha Erken Tweet Gönderirse Capitol'ü Basmayacağını Kabul Ediyor – Hollywood Life
Ayres, eski Oath Keepers sözcüsü Jason Van Tatenhove ile birlikte ifade verdi. (Deklanşör)

Duruşma, şok edici bir ifadenin ardından geldi. Cassidy Hutchinson, o zamanki Beyaz Saray Genelkurmay Başkanı’nın eski yardımcısı Meadows’u işaretleyin. Hutchinson, miting ve ardından 6 Ocak’ta Capitol’ün işgali boyunca Beyaz Saray personelinin Trump’a yakın çevresinden birçok ayrıntıyı açıkladı. konuşması için elipse girmeden önce. Ayrıca güvenlik ekibi onu isyancılarla birlikte Capitol’e götürmeyince direksiyona yöneldi. “Başkan, ‘Ben F-ing başkanıyım’ etkisi yapan bir şey söyledi. Beni şimdi Capitol’e götürün,” dedi ifadesinde.

Rioter, Trump Daha Erken Tweet Gönderirse Capitol'ü Basmayacağını Kabul Ediyor – Hollywood Life
Ayres, Trump’ın miting çağrılarını okuduktan sonra Washington’a gitmekten bahsetti. (Mark Humphrey/AP/Shutterstock)

Daha önceki oturumlar, Trump’ın 2020 seçimlerinin sonuçlarını bozmaya çalışmaları için yerel politikacılara ve Adalet Bakanlığı yetkililerine baskı yapması da dahil olmak üzere, oturumlar başlamadan önce bilinen ayrıntılara daha fazla ışık tuttu. Duruşmalar ayrıca, eski Başsavcı da dahil olmak üzere, Trump’ın seçim sahtekarlığı iddialarını geri çektiklerini söyleyen eski Trump çalışanlarının üyelerine de yer verdi. William Barr, Trump’a defalarca seçim sahtekarlığı iddialarının “tamamen saçmalık” olduğunu düşündüğünü söylediğini söyledi.

Duruşmalar ayrıca, Trump’ın seçmen sahtekarlığı ve “çalınmış bir seçim” hakkındaki yalanlarının, bir Georgia seçim çalışanı ve o zamandan beri çok sayıda ölüm tehdidi aldıklarını açıklayan annesi de dahil olmak üzere birçok insan üzerinde nasıl bir etkiye sahip olduğuna ışık tuttu. seçim. Bir Capitol polis memuru, seçimle ilgili yalanlar nedeniyle 6 Ocak’ta binayı işgal etmeye çalışan isyancılara karşı savaşan grafik sahnesini de hatırladı.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/07/12/january-6-rioter-not-storm-capitol-trump-tweet/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir