Resimleri Gör – Hollywood Life


Buckingham Sarayı


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Jack Dredd/Shutterstock

İşaretlere inanıyorsanız, o zaman bu her şeyi söylüyor. Açıklamanın ardından yas tutanlar Buckingham Sarayı çevresinde toplanırken Kraliçe ikinci Elizabeth’Saat 96’yı geçerken, evin üzerinde gün gibi açık çift gökkuşakları belirdi. Kraliçenin geç aşkıyla yeniden bir araya geldiğinin bir işareti olup olmadığı Prens Philip Bir kez daha, ya da bize huzur içinde olduğunu söyleme şekliyle, çarpıcı görüntü büyük kalabalıkta bir sakinlik duygusu yarattı. İngiltere 10 günlük yas dönemine girmeye hazırlanırken, yerel halk, Kraliçelerini anmak için çiçekler, işaretler ve biblolarla saraya geldi.

Resimleri Gör – Hollywood Life
Kraliçe’nin ölümünden sonra Buckingham Sarayı üzerinde çifte gökkuşağı belirir. (NEIL HALL/EPA-EFE/Shutterstock)

8 Eylül’de yerel saatle 18:30 sularında Buckingham Sarayı’ndan yapılan resmi açıklamada, saray Kraliçe II. Elizabeth’in 96 yaşında vefat ettiğini duyurdu. Açıklamada, “Kraliçe bu öğleden sonra Belmoral’da huzur içinde öldü” denildi. “Kral ve Kraliçe Eşi bu akşam Balmoral’da kalacak ve yarın Londra’ya dönecek.” Kraliyet muhabiri Ömer Scobie “Galler Prensi de dahil olmak üzere Kraliyet Ailesi’nin kıdemli üyelerinin hepsi konutta toplandı.” Harry Los Angeles’tan yola çıkarken Prens William’ın da büyükannesinin yanında olduğu bildirildi.

Resimleri Gör – Hollywood Life
Kraliçe ikinci Elizabeth. (Dominic Lipinski/WPA Havuzu/Shutterstock)

Harry ve karısı, Meghan Marklehükümdarın yasını tutmak için hızlı davrandılar, Archewell Harry’nin Büyükannesi için bir anıt ile web sitesi. Doğum ve ölüm yıllarıyla birlikte “Majesteleri Kraliçe II. Elizabeth’in Sevgiyle Anısına” yazıyordu. Kraliçenin oğlu, Prens CharlesŞimdi onun yerine Kral olarak geçecek olan , kısa bir süre sonra uzun bir açıklama yaptı. “Sevgili Annem Majesteleri Kraliçe’nin ölümü, benim ve ailemin tüm üyeleri için en büyük üzüntü anıdır” dedi. “Sevilen bir Hükümdar ve çok sevilen bir Annenin vefatının derin yasını tutuyoruz. Onun kaybının tüm ülkede, Diyarlarda ve İngiliz Milletler Topluluğu’nda ve dünyanın her yerindeki sayısız insan tarafından derinden hissedileceğini biliyorum. Bu yas ve değişim döneminde, ailem ve ben, Kraliçe’nin bu kadar geniş çapta tutulduğu saygı ve derin sevgi hakkındaki bilgimiz sayesinde teselli ve destek olacağız.”

Resimleri Gör – Hollywood Life
Yas tutanlar Buckingham Sarayı’nın önünde toplanıyor. (Jack Dredd/Shutterstock)

Kraliçe Elizabeth’in ölümü, Buckingham Sarayı’nın “doktorlarının [were] 8 Eylül sabahı Majestelerinin sağlığı için endişelendi. Ailesi, ölmeden saatler önce yanına koştu.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/queen-elizabeth-buckingham-palace-tribute-4837060/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir