Priscilla Chan Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey – Hollywood Life


Mark Zuckerberg, Priscilla Chan


Galeriyi görüntüle

Görüntü Kredisi: Jeff Chiu/AP/Shutterstock

Mark Zuckerberg, 38, en etkili ve tartışmalı milyarderlerden biridir ve en çok Facebook’un kurucusu olarak bilinir. Bilgilerin paylaşılması ve insanların bağlantıda kalması konusunda devrim niteliğinde olsa da, 10 yılı aşkın bir süredir evli. Teknoloji devi eski sevgilisiyle evlendi Priscilla Chan, 38, 2012’de ve çift, üç çocukla bugüne kadar birlikte. Priscilla, Mart 2023’te çiftin üçüncü kızını doğurdu. Uzun süreli aşklarının ortasında, çift ayrıca çeşitli projelerde ve hayırsever çabalarda birlikte çalıştı. Priscilla ve onun Mark ile olan ilişkisi hakkında daha fazlasını buradan öğrenin!

Priscilla Chan Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey – Hollywood Life
Mark ve Priscilla 2016’daki bir konuşma için prova yapıyor. (Jeff Chiu/AP/Shutterstock)

Mark ve Priscilla nasıl tanıştı?

Mark gibi Priscilla da Harvard Üniversitesi’nde öğrenciydi. Mark’ın aksine, Priscilla Biyoloji Lisans Derecesi ile mezun olurken, Facebook’un kurucusu ikinci sınıftan sonra web sitesinde çalışmak için okulu bıraktı. Priscilla, bir Boston banliyösü olan Quincy, Massachusetts’te Çinli göçmen ebeveynler tarafından büyütüldü. 2003’te Harvard’da başladı. Priscilla, 2010 yılında Mark’ın kardeşliği Alpha Epsilon Pi tarafından düzenlenen bir partide banyo için sıradayken ikilinin tanıştığını açıkladı. New Yorklu. “O, biraz dışarıda olan bu inek adamdı” dedi. “‘Pound bira nokta H’yi içerir’ yazan bira bardakları olduğunu hatırlıyorum. C++ için bir etikettir. Üniversite mizahı gibi ama ahmakça, bilgisayar bilimi çekiciliğiyle.”

Mark, 2017 Harvard mezuniyet konuşmasında, eski web sitesi Facemash için skandalın ortasında ona çıkma teklif ettiğini açıkladı (ki bu, Harun Sorkin-film için kaleme alınmış senaryo Sosyal ağ), okuldan atılmayı beklediğinde. “Herkes kovulacağımı düşündü. Ailem toplanmama yardım etmeye geldi. Arkadaşlarım bana bir veda partisi verdi” dedi. Vox. “Tüm zamanların romantik sözlerinden biri olması gereken bir sözle, ‘Üç gün içinde okuldan atılacağım, bu yüzden hemen bir randevuya çıkmamız gerekiyor’ dedim.”

Priscilla, 2007’de Harvard’dan mezun olduktan sonra, Mark ile Palo Alto, California’ya taşındı. Çift, ilişkilerinin ayrıntılarını çoğunlukla gizli tutarken, Mark bunu ifşa etti. New Yorklu çiftin art arda izlediği Batı kanadı (Aaron Sorkin tarafından yazılan TV dizisi) birlikte İspanya’da tatil yaparken.

Chan-Zuckerberg Girişimi’nin kurucularındandır.

Priscilla ve Mark hayır kurumunu 2015 yılında birlikte kurdular ve Priscilla eş CEO olarak görev yapıyor. Kuruluş, bilim, eğitim, topluluk ve adalet ve fırsat ortaklarını geliştirmeye odaklanıyor. web sitesi. Organizasyon, teknoloji ve bilimin geçmişini hayırsever çabalarla birleştiriyor. CZI’nin web sitesi, “Adil bir geleceğe doğru ilerleme hızını artırmaya yardımcı olmak için teknolojiyi hibe verme, etki yatırımı ve işbirliği ile bir araya getiriyoruz” diyor.

Mark ile 2012 yılında evlendi.

Mark ve Priscilla, 19 Mayıs 2012’de düğümü bağladılar. Çiftin düğünü, Facebook’un halka arzından sonraki gündü. Priscilla tarafından tasarlanan bir elbise giydi. Claire Pettibone, Bir röportajda elbisenin 4.700 dolara mal olduğunu kim ortaya çıkardı? New York Times. Düğünde sürpriz bir performans da sergilendi. Billie Joe Armstrong Green Day’den.

Priscilla Chan Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey – Hollywood Life
Mark ve Priscilla, 2019’da çığır açan ödül törenine birlikte katıldılar. (Christopher Victorio/imageSPACE/Shutterstock)

Mark & ​​Priscilla’nın birlikte 3 kızı var

Mark, Priscilla’nın çiftin ilk kızını doğurduğunu duyurdu maksimum (takma isim “maks.“) Kasım 2015’te Facebook gönderisi. “Kızımız Max’i bu dünyaya kabul ettiğimiz için çok mutluyuz. Herkes mutlu ve sağlıklı. Hamileliğimiz boyunca tüm sevginiz ve desteğiniz için teşekkür ederiz. Küçük ailemizde çok fazla neşe var” diye yazdı.

Priscilla, çiftin ikinci kızını doğurdu Ağustos, 4, Ağustos 2017’de. August’un annesi ve babası ona bir mektup yazdı. Facebook gönderisi doğumunu ilan ediyor. Ebeveyn, çocukluğundan zevk alması için onu cesaretlendirdi. “Yalnızca bir kez çocuk olunur, bu yüzden gelecek hakkında çok fazla endişelenerek harcamayın. Bunun için bize sahipsiniz ve dünyanın sizin ve sizin neslinizdeki tüm çocuklar için daha iyi bir yer olduğundan emin olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız” diye yazdılar.

Priscilla ve Mark’ın üçüncü kızı, Aurelia Chan ZuckerbergMart 2023’te doğdu. Mark özel haberi şu adreste paylaştı: instagram yeni doğan kızlarının ilk fotoğraflarıyla. “Dünyaya hoş geldin Aurelia Chan Zuckerberg! Sen çok küçük bir nimetsin, ”diye yazdı Mark altyazısında.

o bir doktordu

Priscilla, Harvard’dan mezun olduktan sonra 2008’den 2012’ye kadar San Francisco’daki California Üniversitesi’nde tıp fakültesine gitti. 2015’te Mark, San Francisco General Hospital’da tıbbi ihtisasını bitirmesini kutladı. Facebook’taaracılığıyla CNN. “Kurtardığın tüm hayatlar ve dokunduğun aileler için seninle gurur duyuyorum. Topluluğumuz için bir armağansın ve bir sonraki bölümde eğitim, sağlık ve yetersiz hizmet alanlarla ilgili tüm işlerinde daha da büyük bir etki yarattığını görmek için sabırsızlanıyorum” diye yazdı. O Facebook kimliği ayrıca UCSF Benioff Çocuk Hastanesinde asistan doktor olduğunu da listeledi.

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/mark-zuckerberg-wife-4531430/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir