Prens William, Resmen Kral Olarak İlan Edilen Baba Charles’ı Destekliyor


bir an oldu Kral Charles III asla unutmayacak.

Majesteleri, 10 Eylül’de Londra’daki St. James Sarayı’nda ilk kez televizyonda yayınlanan Katılım Konseyi’nde resmen kral ilan edildi. Kraliyet ailesinin birkaç üyesi de katıldı. Prens William ve Kraliçe Eşi Camilla.

Charles, annesinin ölümünden hemen sonra tahta geçerken kraliçe ikinci Elizabeth 8 Eylül’de, bu toplantıya kadar açıklama yapılmayacak.

Göre kraliyet ailesinin resmi web sitesikonsey “Privy Danışmanlar, Büyük Devlet Memurları, Lord Mayor ve Londra Şehri Yüksek Şerifleri, Diyar Yüksek Komiserleri, bazı kıdemli memurlar ve katılmaya davet edilen bazı diğerleri” tarafından oluşturulur.

Toplantı iki bölüme ayrılmıştır. Birinci bölüm Charles olmadan gerçekleşir ve Kraliyet Danışma Meclisi’nin Kraliçe II. Elizabeth’in ölümünü resmen ilan etmesini ve yeni Hükümdar’ın ardıllığını ilan etmesini içerir. Buckingham Sarayı’nın bir basın açıklamasında belirttiği gibi, “Bildiri düzenlemeleri de dahil olmak üzere çeşitli nihai Emirler” de onaylandı.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1345668/prince-william-supports-dad-charles-as-he-s-formally-proclaimed-king?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir