Prens Philip’in Vasiyeti Neden Özel Kalacak?


Prens Philip‘in vasiyeti uzun bir süre kamuoyuna açıklanmayacak.

Nisan ayında vefatından sonra, İngiltere Yüksek Mahkemesi, Prens Philip’in içeriğinin en az 90 yıl boyunca gizli kalmasına karar verdi. Bu kararın ardından, Gardiyan kararın kabul edildiği Temmuz 2021’deki duruşmada medya mensuplarının bulunmadığı gerçeğine yasal olarak itiraz etti. BBC haberleri. Çıkış, “dış inceleme eksikliği” olduğunu iddia etmesine rağmen, yargıçlar şimdi reddetti Gardiyan‘ın iddiası.

Neden? Niye? Yargıçlar, Sör Geoffrey Vos, Bayan Victoria Keskin ve Bayan Adalet Kral, 29 Temmuz’da, kararın özel olarak alınması için “istisnai” koşullar olduğuna karar verdi. Karar, bir “medya fırtınası” yaşanması riskini doğuracağı için basına duruşma hakkında bilgi verme zorunluluğunun bulunmadığına karar verdi.

Kararda, “Bu koşullar, söylediğimiz gibi istisnai” dedi. “Kraliyet Ailesi’nin varlıklarının nasıl dağıtıldığını bilmenin özel bir kamu yararı olduğundan emin değiliz.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1340104/why-prince-philip-s-will-is-going-to-stay-private?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir