Prens Harry’nin İçişleri Bakanlığı’na Karşı Güvenlik Konulu Davası İlerletildi


Harry’nin avukatının yaptığı açıklamada, “Duke, kendisine Haziran ayında uygulanan güvenlik düzenlemeleri göz önüne alındığında, İngiltere’deyken kendini güvende hissetmiyor. 2021 ve geri dönmeye karar verirse uygulanmaya devam edecek.Ailesini ve arkadaşlarını görmek için geri gelmek ve kalbine çok yakın olan hayır kurumlarını desteklemeye devam etmek istediğini söylemeye gerek yok.Bu her zaman böyle olacak. onun evi ol.”

Günler önce, bir mahkeme dosyası, Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı’nın Harry’nin meydan okumasına karşı çıkmayı planladığını belirterek, Harry’nin “İçişleri Bakanlığı’na ve konularda uzman ve demokratik olarak sorumlu, karar verici olarak RAVEC’e saygı göstermek için gerekli önlemleri almadığını ileri sürdü. koruyucu güvenlik ve ilgili risk değerlendirmesi.”

Dosyaya göre İçişleri Bakanlığı, Harry’nin polis güvenliği için özel olarak ödeme yapma teklifinin “ilgisiz” olduğunu ve “polis tarafından sağlanan kişisel koruyucu güvenliğin özel olarak finanse edilmediğini” de sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz Ocak ayında yayınlanan açıklamada, Harry’nin yasal temsilcisi, dükün “doğuştan, ömür boyu bir güvenlik riski devraldığını” ve son yıllarda “ailesinin iyi belgelenmiş neo-Nazi ve aşırılıkçı tehditlere maruz kaldığını” söyledi.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1339094/prince-harry-s-case-against-u-k-home-office-over-police-protection-moving-forward?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir