Prens Edward Kimdir? Kraliçe Elizabeth’in Kuzeni Hakkında Bilinmesi Gerekenler – Hollywood Life


Prens Edward Kimdir? Kraliçe Elizabeth'in Kuzeni Hakkında Bilinmesi Gerekenler – Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Tim Rooke/Shutterstock

vefatından bir yıl sonra Prens Philip, Kraliçe II. Elizabeth 1 Haziran’daki Trooping The Colours törenine katıldığında yalnız değildi. Prens edwardKent Dükü, resmi selamı almak için 96 yaşındaki Kraliçe Elizabeth’e katıldı. 86 yaşındaki Prens Edward da Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin uçuşuna tanık olmak için çalışan İngiliz kraliyetlerinin geri kalanına katıldı ve hem Renklerin Birliğini hem de Kraliçe Elizabeth’in Platin Jübile’sini kutladı.

Bu, Kraliçe’nin Prens Philip olmadan Renkleri Birleştirmek için Buckingham Sarayı’nın balkonunda ilk kez görünmesi oldu. Edinburgh Dükü 2021’de 99 yaşında öldü. Ancak Kraliçe, o gün için yoldaşı sayesinde iyi bir ruh halindeydi. İşte Prens Edward hakkında bilmeniz gerekenler.

Prens Edward Kent Dükü

Prens Edward Kimdir? Kraliçe Elizabeth'in Kuzeni Hakkında Bilinmesi Gerekenler – Hollywood Life
Anthony Harvey/Shutterstock

Prens Edward Kent Dükü’dür. o oğlu Prens George — dördüncü oğlu Kral George V ve Kraliçe Mary. Prens George aynı zamanda küçük kardeşidir. Kral George VI, Kraliçe Elizabeth’in babası. Prens George evlendi Prenses Marina Yunanistan ve Danimarka 1934’te. Prens Marina’nın annesi Grandüşes’ti. Elena Vladimirovna Rusya’nın, imparatorun torunu İskender II göre, Rusya’nın İNSANLAR.

Ünvanını 7 yaşında devraldı

Prens Edward, Kent Dükü olduğunda hala bir çocuktu. Babası Prens George’un bir uçak kazasında ölmesinden sonra unvanı devraldı. Kent Dükü, içinde bulunduğu RAF S.25 Short Sunderland Mark III, İskoçya’nın en kuzeyindeki Dunbeath, Caithness yakınlarında bir yamaca çarptığında öldü. Tırmık. Prens George’un RAP havacısı için moral artırıcı bir gezi için İzlanda’ya gittiği bildirildi. Kraliçe Victoria’nın mozolesinin hemen arkasında, Frogmore Malikanesi’ndeki Kraliyet Mezarlığı’na gömüldü.

Prens Edward Hayır İşlerine Dahil Oldu

Prens Edward Kimdir? Kraliçe Elizabeth'in Kuzeni Hakkında Bilinmesi Gerekenler – Hollywood Life
(Tim Rooke/Shutterstock)

Prens Edward, 2022 Renklerin Birliği için askeri bir üniforma giydi ve bu sadece gösteri için değildi. Yirmi yılı aşkın bir süredir silahlı kuvvetlerdeydi. Askerlik sonrası kariyerinde Edward, hayır işlerine odaklandı.

“Kent Dükü, savaşta ölenleri anmaktan, İngiliz teknolojisi ve endüstrisinin gelişimini teşvik etmeye kadar çok çeşitli konuları kapsayan 140’tan fazla farklı hayır kurumu, kuruluş ve meslek kuruluşuyla ilgileniyor” diye yazıyor. resmi İngiliz kraliyet web sitesi. “Kraliyet Majesteleri, hem Birleşik Krallık’ta hem de İngiliz Milletler Topluluğu genelinde bu organizasyonları desteklemek için her yıl çok sayıda taahhütte bulunuyor.”

Sporu Seviyor

Prens Edward, Wimbledon’ın müdavimlerinden biri. İnsanlar. O da All England Lawn Tennis ve Kroket Kulübü Başkanı olarak yarım yüzyıl geçirdi. Bu rol artık Kate Middleton.

Çocuklarla Evli

Prens Edward evlendi katharine Worsleytek kızı Sir William Worsley1961’de. Çiftin yaşayan üç çocuğu var: George, St. Andrews Kontu, Leydi Helen Taylorve Lord Nichols Windsor. Çiftin ne yazık ki 1977’de ölü bir çocuğu vardı.

2022 itibariyle, 89 yaşındaki Katharine ve Edward’ın aşkı hala güçleniyor.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/who-is-prince-edward-4755030/

Yorum yapın

SMM Panel