Phoebe Bridgers Geçen Yıl Kürtaj Olduğunu Paylaştı


phoebe köprücüler kürtaj hikayesini anlatıyor.

3 Mayıs’ta “Kyoto” şarkıcısı, geçen yıl ikinci stüdyo albümünü desteklemek için Reunion Turu sırasında kürtaj istediğini paylaştı. Cezalandırıcı. Açıkça açıklama, Anayasa’nın bireyin fetüsün yaşayabilirliğinden önce kürtaj hakkını koruduğunu öne süren dönüm noktası niteliğindeki Roe v. Wade davasının olası devrilmesine ilişkin Yüksek Mahkeme’nin görüş taslağının internete sızdırılmasından sadece bir gün sonra geldi.

Bridgers, “Geçen yılın Ekim ayında turdayken kürtaj oldum” Twitter’da yazdı“bana kürtaj hapı verdikleri” Planlı Ebeveynlik merkezine gittiğini açıklayarak.

Süreci “kolay” olarak nitelendirerek devam etti, “Herkes bu tür bir erişimi hak ediyor.”

Müzisyen, takipçilerini The Cut tarafından yayınlanan ve ülke çapında bağış kabul eden kürtaj hakları örgütlerini listeleyen bir makaleye yönlendirerek tweetini sonlandırdı. “İşte şu anda bağışta bulunabileceğiniz yerlerin büyük bir listesi” diye ekledi.
Kaynak : https://www.eonline.com/news/1329563/phoebe-bridgers-shares-she-had-an-abortion-last-year?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın