Papa Francis, Solunum Yolu Enfeksiyonu İle Hastaneye Kaldırıldı


Papa Francis son zamanlarda bazı sağlık sorunları için bakım alıyor.

Vatikan Basın Ofisi Müdürü, 86 yaşındaki kişinin son birkaç gündür nefes almada zorluk yaşadıktan sonra solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle hastaneye kaldırıldığını söyledi. Matteo Bruni söylenmiş NBC Haberleri çeviri yoluyla.

Güncelleme, Francis (doğmuş Jorge Mario Bergoglio), solunum durumunu ortaya çıkaran tıbbi muayeneler için 29 Mart’ta Roma’daki bir tıp merkezi olan Policlinico A. Gemelli’yi ziyaret etti. Bruni yaptığı açıklamada, ziyaretin “birkaç gün hastanede uygun tıbbi tedavi gerektirecek bir solunum yolu enfeksiyonunu (Covid 19 enfeksiyonu hariç) vurguladığını” kaydetti.

İyileşmesinin ortasında, Francis aldığı destek için minnettar olmaya devam ediyor.

Açıklamada, “Papa Francis, gelen birçok mesajdan etkilendi ve yakınlığı ve duaları için minnettarlığını ifade etti.”

Francis – geç başarılı olan Papa Benedict XVI 2013’te – NBC’ye göre 31 Mart’a kadar tüm izleyicileri iptal etti. Ancak Vatikan, Papa’nın 2 Nisan’da Palm Pazar günü başlaması planlanan Vatikan’ın Kutsal Haftası için yapılacak etkinliklere katılacak kadar iyileşip iyileşmeyeceğini açıklamadı.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1369788/pope-francis-hospitalized-with-respiratory-infection?cmpid=rss-syndicate-genericrss-us-top_stories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir