Otomatik taslak

Bilgisayarınızda bir PDF kitabı okumak istiyorsanız, aşağıdaki basit adımları takip edebilirsiniz:
Sayfa Çevirme Gerçek Bir Litabı Simüle Eder
Bir PDF dosyasını çevirmek, dijital bir kitap oluşturmanın oldukça etkili bir yolu olabilir ve baskıya hazır bir sürümü kolayca sayfa çeviren bir kitaba dönüştürebilirsiniz. Sayfa çevirme yazılımı, basılı kitabınızı bilgisayarda, mobil cihazda ve hatta tablette görüntülenebilen dijital bir yayına dönüştürmenize yardımcı olur. Mevcut birçok farklı seçenek var ve en iyi yanı, hepsinin ücretsiz olmasıdır.
PDF eklentisinin kullanımı ücretsizdir, ancak premium sürüm, güvenlik ve tam ekran modu gibi daha gelişmiş özellikler sunar. Bu eklenti ayrıca sayfalar arasında sürekli kaydırma ve PDF güvenliği sunar. Ancak, programın ücretsiz sürümü içeriği güvenli hale getiremez ve bu da okumayı güvensiz hale getirebilir. Ekranın sol alt köşesinde, kullanıcının sayfaları çevirmesine izin veren küçük düğmeler vardır. Bu yazılımın kullanımı ücretsizdir, ancak içeriğinizin gizliliğini koruma konusunda ciddiyseniz ücretli sürüme geçmeniz gerekir.
Kitapta Gezinme
Çok sayfalı bir PDF okuyorsanız, kitapta gezinme kafa karıştırıcı olabilir. Bir araç çubuğu, ok tuşları, kaydırma çubukları ve diğer özellikleri kullanabilirsiniz. Geleneksel navigasyon size bir sayfa ve ileri ve geri hareket etmek için ok tuşlarını gösterirken, karşılıklı mod iki sayfa gösterir ve yatay hareket için bir kaydırma çubuğuna sahiptir. Yine de farklı modları karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz. Bir araç çubuğu kullanıyorsanız, muhtemelen kendinizi onu daha sık kullanırken bulacaksınız.
Bir PDF kitabında gezinmeyi iyileştirmenin başka bir yolu, içerik boyunca gezinilebilir düğmeler eklemektir. Tetik alanını bir hedef eyleme bağlayarak gezinme düğmeleri yapabilirsiniz. Bu, özellikle dinamik e-Kitaplar için kullanışlıdır. Yazar için sezgisel görünse de, gezinilebilir PDF düğmeleri oluştururken gizli bir açıklama önemlidir. Gezinme denetimlerini yerleştirdikten sonra, kullanımlarının kolay olduğundan emin olmak için bunları test edebilirsiniz.
Pdf Kitap Yazdırma
Bir PDF kitabı yazdırmanız gerekiyorsa, iki seçeneğiniz vardır: her iki sayfayı aynı anda yazdıran bir yazıcı kullanın veya çift yönlü bir yazıcı seçin. Dubleks yazıcılar, sayfaları manuel olarak çevirmenizi sağlar. Kitabınızın sayfa numaralandırmasını değiştirmeniz gerekirse, sayfaları manuel olarak çevirmeniz gerekecektir. Alternatif olarak, Microsoft Word’de bir PDF düzenleyici kullanabilirsiniz. Ancak basılı kitaplarda sayfa numaralandırmasını değiştiremezsiniz.
Daha önce, bir PDF kitabı basmak zordu. Makalenizi fiziksel bir baskı şirketine göndermeniz gerekiyordu. Ancak online kitap basım hizmetleri sayesinde artık zor bir süreç değil. Hatta kısa sürede kitap bile basabilirsiniz. Baskıya hazır PDF’deki talimatları izlemeniz yeterlidir. Bitirdiğiniz çalışmanızı gönderdikten sonra, yayıncı onu gönderdiğiniz formatta yazdıracaktır.
Bir PDF kitabı yazdırmadan önce, kullanmak istediğiniz yazı tipini seçmelisiniz. Belgenizdeki resimler için 300 dpi’yi seçin. Resimlerinizin çözünürlüğünün de 300 dpi olduğundan emin olun. Daha düşük çözünürlüklü görüntüler yazıcılar için yeterince yüksek olmayabilir ve düşük baskı kalitesine razı olmanız gerekir. Aynı şey yazı tiplerinin boyutu ve kalitesi için de geçerlidir. Kararınızı verdikten sonra, bunları PDF dosyasına yerleştirdiğinizden emin olun.
Ardından, sayfanın düzenini seçin. Sayfaları tam olarak yazdırabilirken, diğer sayfa boyutlarını da seçebilirsiniz. Yaygın kitap boyutları 6 x 9 ve 5 1/2 x 8 1/2’dir. Sayfa numaraları sol tarafta olmalıdır. Rakamları boş bırakmak, baskı projenizi profesyonellikten uzak hale getirecektir. Ayrıca, sayfa numaralarının sayfalarda düzgün bir şekilde ortalandığından emin olun. Bu, istenmeyen hataları önleyecektir.
Bir Pdf Kitabini Bir Epub Veya Mobi Dosyasina Dışa Aktarma
PDF kitabınızı bir ePub veya MOBI dosyasına dönüştürmek için öncelikle bu cihazların desteklediği farklı dosya formatlarını bilmeniz gerekir. Bu biçimlerden birkaçı AZW3, PML ve PRC’yi içerir. PRC desteği olanlar kitaplarını bu formatlara dönüştürmek için calibre’yi kullanabilirler. Bir PRC dosyasının bir TextRead başlığına sahip olduğunu da bilmelisiniz. MOBIBook, Kindle tarafından da desteklenmektedir.

İstediğiniz formatı seçtikten sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz. İlk önce, dönüştürülen dosyaları yerleştirdiğiniz bir klasörü açın. Tüm dosyaları seçin ve “Tamam” a dokunun. Tüm dosyalar DRM’sizse, Calibre’yi kullanarak bunları kolayca PDF’ye dönüştürebilirsiniz. Calibre, Windows, Mac OS X ve Linux sistemlerine kurulabilir.
ePub ve MOBI dosyalarının yeniden akıtılabilir metni, temel özelliklerinden biridir. E-kitaplar için tercih edilen dosya biçimidir ve PDF kitabınızı bir ePub veya MOBI dosyasına dönüştürmek için Google Dokümanlar’ı bile kullanabilirsiniz. pdf kitap indir bu süreç düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir. PDF dosyanızda çok fazla içerik varsa, ücretsiz bir masaüstü uygulaması kullanarak bunu ePub veya MOBI dosyası olarak dışa aktarabilirsiniz.
Kitabınızı bir ePub veya MoBI dosyasına aktarırken, meta veri ToC’sini belgenin sonunda bırakmak önemlidir. Aksi takdirde, MOBI dosyaları Kindle cihazlarıyla iyi çalışmayabilir. Bir ToC, Kindles tarafından Sayfa Çevirme özelliği de dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılır. Bu nedenle, onu dışarıda bırakmak en iyi seçenek değildir.
Bir pdf kitabını bir ePUB veya MOBI dosyasına dönüştürmek için önce metin için doğru stili seçin. Örneğin, ePub dosyasında özel biçimlendirme kullanırsanız, bu bir ePub dosyasına iyi çevrilmeyebilir. Ancak, kitabınızı Kindle platformunda yayınlamak istiyorsanız, ePub’ı MOBI dosyasına dönüştürmeniz gerekir.

Kaynak : https://www.pdfindir.net/

Yorum yapın

SMM Panel