Oscar Ödüllü 88 Yaşında Ölen Hakkında 5 Şey – Hollywood Life


Oscar Ödüllü 88 Yaşında Ölen Hakkında 5 Şey – Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Chris Pizzello/AP/Shutterstock

Hollywood ne yazık ki bir büyüklerinden birini daha kaybetti. Louise Fletcher, 24 Eylül Cumartesi günü 88 yaşında Fransa’nın Montdurausse kentindeki evinde öldü. Aktris Tinseltown’da nadirdi ve kariyerine bir aile kurmak için ara verdikten sonra hayatında çok daha sonra ün kazandı. 1975’ler için ekrana döndüğünde Biri Guguk Kuşunun Yuvasının Üzerinden Uçtu – 40’lı yaşlarının başında ve pek az tanınan bir olaydı, ancak: Louise, Jack Nicholson’ın Randle McMurphy’sinin hayatını zihinsel bir cehenneme çeviren aşağılık Hemşire Ratched rolündeki inanılmaz dönüşüyle ​​En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını aldı. kurum.

Oscar Ödüllü 88 Yaşında Ölen Hakkında 5 Şey – Hollywood Life
Louise Fletcher 24 Eylül 2022’de 88 yaşında öldü. (Chris Pizzello/AP/Shutterstock)

Aşağıda, geç aktris hakkında her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin!

1. Louise işe nereden başladı?

22 Temmuz 1934’te Birmingham, Alabama’da doğan Louise, North Carolina Eyalet Üniversitesi’nde drama okumaya devam edecekti. Daha sonra oyunculuk kariyerine başlamak için Los Angeles’a taşındı, gündüzleri resepsiyonist olarak çalıştı ve geceleri televizyonda küçük roller üstlenene kadar zanaatını inceledi. Nepal Rupisi.

2. Ailesi sağırdı.

Oscar Ödüllü 88 Yaşında Ölen Hakkında 5 Şey – Hollywood Life
Louise Fletcher, Hollywood’da hayatına geç başladı. (Alex Berliner/BEI/Shutterstock)

Louise’in annesi sağır doğdu ve vaiz babası 4 yaşında yıldırım çarpması sonucu işitme duyusunu kaybetti. Louise 1982’de “Bu, sizin dilinizi konuşmayan göçmen ebeveynlere sahip olmak gibiydi” dedi.

3. Louise’in Nurse Ratched rolünü ilk başta kim geri çevirdi?

1974’te Oregon’da bir psikiyatri hastanesi olan Oregon Eyalet Hastanesi’nde kuruldu ve çekildi, Biri Guguk Kuşunun Yuvasının Üzerinden Uçtu tarafından yönetildi Milos Forman ve dayalı Ken Kesey’nin Aynı adlı 1962 romanı. 1934’lerden Bir Gecede Oldu’ndan bu yana en iyi film, en iyi yönetmen, en iyi erkek oyuncu, en iyi kadın oyuncu ve en iyi senaryo ödüllerini kazanan ilk film olmaya devam edecekti. Bunu yapmak için son film oldu Kuzuların Sessizliği 1991 yılında.

Milos, Louise’in çalışmasını bir yıl önce yönetmende görmüştü. Robert Altman’ın Bizim gibi Hırsızlar ve Hemşire Ratched rolü için iyi olacağını düşündü. Louise için şanslı, çünkü rol o günün bazı büyük isim yıldızlarına teklif edilmişti. Anne Bancroft, Ellen Burstyn ve Angela Lansbury, çıkış başına.

2004 yılındaki bir röportajda, “Son oyuncu bendim” diye hatırlıyor. Nepal Rupisi. “Çekimlerin yarısına gelene kadar, rolün ekranda bu kadar korkunç görünmek istemeyen diğer aktrislere teklif edildiğini fark ettim.”

Oscar Ödüllü 88 Yaşında Ölen Hakkında 5 Şey – Hollywood Life
Louise Fletcher, 1975’te “One Flew Over the Cuckoo’s Nest” ile En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. (United Artists/Fantasy Films/Kobal/Shutterstock)

4. Louise Oscar konuşması sırasında kime teşekkür etti?

Oscar’ı kabul etmek için sahneye çıktıktan sonra, Louise sağır ebeveynlerine işaret dili kullanarak hitap etti: “Bana bir hayal kurmayı öğrettiğiniz için size teşekkür etmek istiyorum. Rüyamın gerçekleştiğini görüyorsunuz” dedi.

5. Louise Ailesini Yetiştirirken 11 Yıl Boyunca Rol Yapmadı

1960’ların başında Jerry Bick ile evlendikten ve iki oğlu ağırladıktan sonra, John ve Andrew, yapımcı ile Louise, çocukları büyütmek için oyunculuk kariyerinden uzaklaşmaya karar verdi. Geçici kalış 11 yıl sürdü. 2004 röportajında, “Çalışmayı bırakma kararı aldım, ancak bunu bir seçim olarak görmedim” dedi. Nepal Rupisi. “Evde kalmaya mecbur hissettim.”


Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/who-is-louise-fletcher-4851451/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir