Onur Ayı İçin Disney+’ta Yayınlanan LGBTQ+ Filmleri ve Şovları – Hollywood Life


disney


Galeriyi görüntüle

Görüntü Kredisi: STR/NurPhoto/Shutterstock

  • Son yıllarda birçok Disney filmi ve şovunda LGBTQ+ topluluğunun üyeleri olan karakterler yer aldı.
  • Pixar ve Marvel’da da çok sayıda LGBTQ+ karakteri ve olay örgüsü yer aldı.
  • Haziran, LGBTQ+ topluluğunu kutlayan Onur Ayı’dır.

Onur ayı geldi! Filmlerdeki, özellikle Disney filmlerindeki LGBTQ+ karakterlerinin geçmişi zaman zaman tartışmalara yol açsa da, her zamankinden daha fazla temsilin olduğu bir zamanda yaşıyoruz! Disney’in geçmişindeki birçok karakter gey olarak kodlanırken, daha birçok yeni film ve TV şovunda açıkça LGBTQ+ topluluğunun üyeleri olan karakterler yer aldı.

HollywoodYaşamı üzerinde yayınlanan en iyi filmlerden bazılarını seçti Disney+ Onur Ayı’nı kutlamak için.

Sevgiler, Victor

Onur Ayı İçin Disney+'ta Yayınlanan LGBTQ+ Filmleri ve Şovları – Hollywood Life
“Love, Victor” cinselliği, aile hayatı ve okuluyla mücadele eden bir gencin hayatını anlatıyor. (Everett Koleksiyonu)

2018 filminden esinlenildi Sevgiler, Simon, seri Sevgiler, Victor samimi bir gençlik dramasında gençlik yıllarını ve cinsel yönelimle boğuşmayı keşfediyor. Gösteri Victor Salazar’ı takip ediyor (Michael Cimino) yeni bir okulda gey olduğunu ortaya çıkarmak ve ergenlik çağında ilerlemek için mücadele eden bir genç. İlk sezonun ardından Victor’un okuldan çıktıktan sonra ailesiyle ve okulda karşılaştığı sorunlara odaklanıyor. Başlangıçta Hulu’da yayınlanan şov, üçüncü sezonu için aynı anda Disney+’ta yayınlandı.

Lise Müzikali: Müzikal: Dizi

Onur Ayı İçin Disney+'ta Yayınlanan LGBTQ+ Filmleri ve Şovları – Hollywood Life
“HSMTMTS” birden çok gey karakter içerir. (Everett Koleksiyonu)

Lise Müzikali: Müzikal: Dizi orijinal DCOM üçlemesinde büyüyen tonlarca hayrana nostalji yaşatacağından ve daha genç, yeni hayranları gruba dahil edeceğinden emin olabilirsiniz. Ayrıca Carlos’un (oynadığı Frankie Rodriguez), Sev (Joe Serafini) ve Maddox (saylor bella curda) ve biseksüel karakterler Ashlyn (Julia Lester) ve Büyük Kırmızı (Larry Saperstein).

Frankie, 2019’da yaptığı bir röportajda dizinin mecazlara girmeden eşcinsel karakterlere odaklanmasından ne kadar mutlu olduğunu anlattı. Eşcinsel Zamanlar. “Ve sevdiğim şey karakterin odak noktası olmaması, anlıyor musun? Bence karakterin açıkça eşcinsel olmasına izin vererek, ‘Tamam, o açıkça eşcinsel ama hayalleri neler? Hedefleri nelerdir? Oraya varmak için ne yapacak?’ Cinselliğinden çok hayata dair özlemleriyle ilgili hale geldi” dedi.

Loki

Onur Ayı İçin Disney+'ta Yayınlanan LGBTQ+ Filmleri ve Şovları – Hollywood Life
Loki’nin Disney+ serisinde biseksüel olduğu ortaya çıktı. (Everett Koleksiyonu)

Tom Hiddleston 2011’de Loki olarak çıkış yaptığından beri Marvel Sinematik Evreninin en sevilen karakterlerinden biri olmuştur. Thor. Onun yer alıp almadığı Yenilmezler, Thor: Ragnarok, hatta onun kısa görünüşü bile Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı, Loki düzenli olarak gösteriyi çalıyor. 2021’de olsa da parlama anını yakaladı. Loki. MCU, yıllar boyunca LGBTQ+ karakterlerinden nasibini alırken, Loki ilk biseksüel başrol. Şovdaki bir satırda onayladı.

Loki müdür Kate Herron daha sonra biseksüel olduğunu da doğrulamak için Twitter’a gitti. “Loki’nin biseksüel olduğunu kabul etmek benim ve amacım için çok önemliydi,” diye yazdı. Bugün Amerika.

ileri

Onur Ayı İçin Disney+'ta Yayınlanan LGBTQ+ Filmleri ve Şovları – Hollywood Life
‘Onward’, Disney’in gey bir karakterin yer aldığı ilk filmlerinden biriydi. (Everett Koleksiyonu)

Pixar’ın ileri 2020’den, Disney’in son zamanların en iç açıcı filmlerinden biri. Film, iki erkek kardeş elfin (seslendiren) hikayesini anlatıyor. tom hollanda Ve Chris Pratt) vefat eden babasına kavuşmak için bir sihir bulmaya çalışanlar. Çift, yolculukta ilerlerken çeşitli türlerde belalarla karşılaşır; Lena Waithe-lezbiyen olan bir tepegöz olan Spectre adlı seslendirme karakteri. Karakterin cinselliğinden sadece geçerken bahsediliyor ama bu Disney için heyecan verici bir an. Lena aynı zamanda bir lezbiyen ve Spectre, Disney’in ilk açık eşcinsel karakteri olarak lanse edildi.

Ne yazık ki, Spectre’nin eşcinsel olduğunun ortaya çıktığı sahne bazı tartışmalara yol açtı. Film, karakter nedeniyle bazı Orta Doğu pazarlarında yasaklandı. Filmin gösterimine izin verilmeyen ülkeler arasında Kuveyt, Suudi Arabistan, Umman ve Katar yer alıyor. Son teslim tarihi.

Gururlu Aile: Daha Yüksek ve Daha Gururlu

Onur Ayı İçin Disney+'ta Yayınlanan LGBTQ+ Filmleri ve Şovları – Hollywood Life
‘The Proud Family’ yeniden başlatmasında eşcinsel bir karakter ve çift yer alıyor. (Everett Koleksiyonu)

Disney+’ta yeniden başlayacak birçok Disney Channel programından biri Gururlu Aile: Daha Yüksek ve Daha Gururlu. Gösterinin adı göz önüne alındığında, aynı zamanda Onur Ayı için uygun bir seçim! Dizinin yeniden canlanmasında Michael karakteri (seslendiren EJ Johnson), açıkça eşcinsel ve cinsiyete uygun olmayan. Gösteride ayrıca ırklararası eşcinsel çift Barry ve Randall Leibowitz-Jenkins (seslendiren zachary quinto Ve Billy Porter, sırasıyla).

Yeniden başlatma, LGBTQ + karakterlerinin yer alacağını ortaya çıkardığında, GLAAD Disney’i dahil ettikleri için övdü. “Böylesine geniş çapta sevilen bir dizide tekrar eden queer karakterlere ve özellikle tekrar eden siyah queer karakterlere sahip olmak, LGBTQ kişilerin ve renkli LGBTQ insanların her yerde kabulünü hızlandırmak için çok önemli bir başarıdır” dediler. ifade.

Cruella

Onur Ayı İçin Disney+'ta Yayınlanan LGBTQ+ Filmleri ve Şovları – Hollywood Life
‘Cruella’, bir Disney canlı aksiyon filmindeki ilk gey karakteri konu alıyor. (Everett Koleksiyonu)

Disney’in en ünlü kötü adamlarından birinin canlı aksiyon yan ürünüyle, Cruella ayrıca Artie (John McCrea), başına Gurur. İlham alan David Bowie Ve Marc Bolan (her ikisi de cinsiyet rollerine meydan okumaktan korkmayan geç dönem rockçılar), Artie, Cruella’nın ekibinin üyelerinden biriydi ve başına göre filmde büyük bir varlığa sahipti. Ekran Rantı.

Film, klişeleştirme ve Artie’nin cinselliğinin ne olduğunu doğrudan söylememe nedeniyle bazı eleştiriler alırken, John, rekoru doğrudan karaktere ayarlamak için bir noktaya değindi. “Onun eşcinsel olduğunu söylemenin önemli olduğunu düşünüyorum çünkü açıkçası, o zamanlar pek çok insan böyle giyinmişti ve bu ille de tuhaf değildi, ama kafamda o her zaman öyleydi” dedi. Eşcinsel Zamanlar. “Bazen LGBTQ+ karakterlerinin sebepsiz yere orada olmalarından veya şaka konusu olmalarından endişe ediliyor. Ama gerçekten o dünyaya mükemmel bir şekilde uyduğunu düşünüyor.”

Garip dünya

Onur Ayı İçin Disney+'ta Yayınlanan LGBTQ+ Filmleri ve Şovları – Hollywood Life
‘Garip Dünya’ eşcinsel bir kahramanı konu alıyor. (Everett Koleksiyonu)

Disney’in 2022 bilimkurgu animasyon filmi Garip dünya Ethan Clade’le (seslendiren) eşcinsel bir başrol oyuncusunun yer aldığı ilk animasyon filmlerinden biridir. Jaboukie Young-Beyaz). Disney’in diğer eşcinsel karakterlerinden bazıları, queer kodlu karakterler veya kötü temsil örnekleri nedeniyle eleştirilirken, Garip dünya başına Ethan’ın hikayesinin tasviri için çok övgü aldı ezilebilir.

Işık yılı

Onur Ayı İçin Disney+'ta Yayınlanan LGBTQ+ Filmleri ve Şovları – Hollywood Life
“Lightyear”, bir Disney filmindeki ilk eşcinsel öpücüğü konu alıyor. (Everett Koleksiyonu)

Disney’in bir LGBTQ+ baş karakteri içeren en yeni filmlerinden biri, 2022 animasyon aksiyon filmiydi. Işık yılı. Film, Florida’nın öğretmenlerin sınıfta cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğini tartışmasını yasaklayan “Eşcinsel Deme” yasasının hemen ardından geldi. Filmde Izzy (seslendiren) arasında bir öpücük vardır. Keke Palmer) ile eşi Kiko’nun kesildiği ancak mevzuat gereği tekrar takıldığı bildirildi. Çeşitlilik.

Chris Evans, Buzz Lightyear’ı seslendiren, sahneyi filmde tutma kararını bir röportajda kutladı. Çeşitlilik. “Amaç, norm olduğu bir noktaya gelebilmemiz ve bunun bazı keşfedilmemiş sular olmak zorunda olmaması, sonunda bu tam da böyle olması” dedi. “Bu kapsamlı temsil, film yapma şeklimizdir.”

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/lgbtq-movies-shows-disney-plus-5109939/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir