Olimpiyat Antrenörü Baygın Yüzücüyü Kurtarmanın “Kabusu”nu Hatırladı


Altın değerinde bir kurtarma.

Olympian’ı takip etmek Anita Alvarez‘ Budapeşte’deki havuzda korkutan bayılma olayı, artistik yüzücüyü kurtarmak için dramatik bir şekilde atlayan Team USA antrenörü, deneyimi “zor bir kabus” olarak nitelendirdi.

Andrea Fuentes39, anlattı İnsanlar 22 Haziran’da 2022 Dünya Su Sporları Şampiyonası sırasında sporcunun havuzun dibine battığını gördüğünde, “tek amacı onu düzeltmekti.”

Alvarez’in ayaklarının normalden biraz daha solgun olduğunu fark ederek, “Onun sadece büyük bir çaba sarf ettiğini düşündüm ve onunla gurur duydum çünkü bu dünya şampiyonu, bu final,” diye hatırladı. Bu yüzden, elinden geldiğince sınırını zorluyor gibiydim.”

Fuentes, 26 yaşındaki rutininin bitiminden sonra bir nefes almaya gelene kadar bir şeylerin ciddi şekilde yanlış olduğunu anladı.

“İyi olmadığını anladım çünkü bizim sporumuzda, bitirdiğinizde nefes almak gerçekten önemli” diye açıkladı. “Yani aşağı iner inmez, bayıldığını hemen anladım.”

“Onu çok iyi tanıyorum, onu her gün saatlerce görüyorum” diye ekledi.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1336126/olympic-swim-coach-recalls-nightmare-of-saving-anita-alvarez-after-she-passed-out?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir