“O Plastik Bir Bebek” – Hollywood Life


"O Plastik Bir Bebek" - Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

Görüntü Kredisi: Tim Regas / SplashNews.com

hakkında tartışma Barbie’nin genç kızların vücut imajı üzerindeki etkisi yıllardır araştırılmakta ve tartışılmaktadır. İster yaklaşan Barbie Görülmeye devam eden film adresleri. 21 Temmuz çıkış tarihinden önce, Margot Robbie – ünvanlı oyuncağı kim canlandırıyor – onunla konuşurken karakterin genel seksiliğine ağırlık verdi moda Abby Aguirre plastik oyuncağı hayata geçirmekle ilgili. “’Tamam, o bir oyuncak bebek’ gibiyim. O plastik bir oyuncak bebek.’ Organları yok. Organları yoksa üreme organları da yok” diyor 32 yaşındaki Margot. “Üreme organları olmasa cinsel istek duyar mı?”

Hayır, yapabileceğini sanmıyorum, diye devam etti Robbie. “Cinselleştirildi. Ama asla seksi olmamalı. İnsanlar seksi ona yansıtabilir. Evet, kısa etek giyebilir ama çünkü eğlenceli ve pembe. Kıçını görmeni istediği için değil.

"O Plastik Bir Bebek" - Hollywood Life
(Tim Regas / SplashNews.com)

Margot ayrıca yönetmenin nasıl olduğunu da açıkladı. Greta Gerwig Margot’nun Barbie’nin kafasına girmesine yardım etti – bebeğin içinde hiçbir şey olmadığına işaret ederek. “’Greta, tüm bu karakter yolculuğuna çıkmam gerekiyor’ gibiydim. Ve Greta, ‘Ah, senin için gerçekten iyi bir podcast’im var’ gibiydi.” Greta, Margot’a bir bölüm verdi. Bu Amerikan Hayatı iç gözlem yapmayan bir kadın hakkında. “Kafanın içinde her zaman nasıl bir ses olduğunu biliyor musun?” Robbie diyor. “Bu kadının kafasında o ses yok.”

ile görüşme sırasında rağbet, Margot, çocukken bir Barbie bebeğine sahip olduğundan bile emin olmadığını açıkladı. “Yaptığımı sanmıyorum,” dedi. “Kuzenimin bir sürü Barbie’si olduğunu biliyorum ve onun evine giderdim.” Çocukluğunu çoğunlukla kuzeniyle kamyonlarla oynayarak ve kaleler inşa ederek geçirdi. Yani, yaklaşan rol Barbie film onun için bir yapılacaklar listesi öğesi değil.

Robbie, “Barbie oynamak istediğimden ya da Barbie olmayı hayal ettiğimden ya da buna benzer bir şey yapmadım” dedi. “Bu kulağa aptalca gelecek ama projeyi geliştirdikten yıllar sonrasına kadar Barbie oynamayı gerçekten düşünmemiştim.”

"O Plastik Bir Bebek" - Hollywood Life
(Ethan James Yeşil)

2018’de Margot, Mattel’in CEO’su ile bir araya geldi. Ynon Kriez(kocasıyla birlikte yürüttüğü) prodüksiyon şirketi LuckyChap hakkında, Tom Ackerleyve arkadaşı, Josey McNamara) bir Barbie filmi yapmak hakkında. Robbie, “Elbette bu markanın sahip olduğu 60 yıllık mirası onurlandırmak isteriz” diyor. “Ama kabul etmemiz gereken çok sayıda insan var. değil Barbie hayranları. Ve aslında, sadece Barbie’ye kayıtsız kalmıyorlar. Onlar aktif olarak nefret Barbie. Ve gerçek olsun sorun Barbie ile. Bunu kabul etmenin bir yolunu bulmalıyız.”

Greta, kendisinin ve ortağının yaptığı anlaşma kapsamında projeye katıldı. Nuh Baumbach, senaryoyu yazabilir. Margot ve LuckyChap, Gerwig ve Baumbach’a yaratıcılık özgürlüğü verecek bir anlaşma yapmayı başardı. Margot ve Tom okudu Barbie senaryoyu aynı anda bitirdi. Yüzlerinde “saf panik” ile birbirlerine bakmalarına neden olan bir şakaya ulaştılar.

“Biz gibiydik Kutsal kahrolası bok, ” dedi Robbie. “Sanırım Tom’a söylediğim ilk şey şuydu: Bu çok dahice. Bu filmi hiçbir zaman yapamayacak olmamız çok yazık.’” Ancak her şeye rağmen film çekildi ve 21 Temmuz’da sinemalarda.

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2023/05/24/margot-robbie-barbie-sexualized-movie-interview/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir