Neden Bazı Olaplex Kullanıcıları Ürünlerin Saçlara Zarar Verdiğini İddia Ediyor?


Kurul onaylı dermatolog Doktor Sheila Farhang ile özel bir röportajda kabul edildi! Saç dökülmesinin çok karmaşık bir sorun olduğuna dair haberler – tipik olarak saç ürünlerinden kaynaklanmayan bir sorun.

“Saç dökülmesi çok duygusal bir durum, bu yüzden insanlar bunun hakkında konuşuyor ve hızlı bir şekilde cevap bulmak istiyor” dedi. “Ne yazık ki, bu nedenle, pek çok saç ürünü şirketinin neden olmadığı bir şey için suçlandığını gördüm.”

Peki, saç hasarına tam olarak ne sebep olabilir? Peki, güzellik rutininizin diğer yönleri olabilir.

Farhang, “Saç hasarına ve kırılmasına, profesyonelce yapılanlar gibi güçlü kimyasallar neden olabilir – ağartmayı düşünün,” dedi Dr. Farhang, “ve ayrıca aşırı şekillendirme ve ısıtma.”

Tucson, Arizona ve Beverly Hills, California merkezli dermatolog ayrıca stres, hormonlar ve besin eksiklikleri gibi sağlık faktörlerinin saç kırılmasında rol oynayabileceğini kaydetti.

Saç bakım ürünlerinde hangi bileşenlerden uzak durmanız gerektiğini merak ediyorsanız, “Sülfatlar (SLS), yüksek alkol veya ağartıcı içerikli ürünler saçınızı potansiyel olarak aşırı kurutabilir ve zaten ince telli saçlarınız varsa muhtemelen kırılmasına neden olabilir” dedi. saç.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1362352/some-olaplex-users-claim-the-products-caused-hair-damagebut-here-s-what-a-dermatologist-has-to-say?cmpid=rss-syndicate-genericrss-us-top_stories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir