Natalee Holloway Şüpheli Joran van der Sloot ABD’ye İade Edildi


Paul van der Sloot, Şubat 2010’da kalp krizinden aniden öldü ve oğlunu başıboş bıraktı. Holloway ailesinin avukatı John Kelly’ye göre, umutsuz bir Joran, Kelly’nin söylediği gibi, o Mart ayında ona bir e-posta gönderdi. tarih çizgisi“‘İtiraf etmek istiyorum. Babam artık öldü. Saklayacak hiçbir şeyim yok. Natalee’nin ailesine yardım etmek istiyorum, ama bunun bedeli, bilirsin, çeyrek milyon dolar… Sana ne olduğunu anlatacağım. Natalee, şimdi nerede, böylece Beth’in onu eve getirmesine yardım edebilirsin.'”

John Kelly, Beth’in izniyle Aruba’da Joran ile bir araya geldi ve 25.000 $ ile başlama sözü verdi. Genç adam cesedin nerede olduğunu bildiğini söyledi; John, ona ödeme yapmazlarsa ne olacağını sordu. Joran’ın iddiaya göre, “‘Beth beş yıl daha bekleyebilir'” diye yanıt verdiği iddia edildi. Daha sonra aile FBI’a başvurdu ve bu, Joran’ın kendisini telgraf dolandırıcılığı yaparken yakalaması için para alacağını düşünmesini sağlayacak bir planın düzenlenmesine yardımcı oldu. en azından onu tutacak bir şey olsun.

John ve Joran tekrar buluştular ve bu sefer John ona toplam 25.000 dolar havale yaptı. Buna karşılık Joran, John’u Aruba Raket Kulübü yakınlarındaki bir eve götürdü ve burada Natalee’nin kalıntılarını ev inşa edilmeden önce o zamanlar yeni dökülmüş bir temele sakladığını iddia etti. John dedi tarih çizgisi Joran, Natalee ile sahilde olduğunu iddia etti, gitmek istedi, direndi ve sonra “kızdı ve onu gerçekten attı. Videoda arabada gerçekten bu hareketi yaptı ve onu nasıl içeri attığını bana gösterdi. öfke, çünkü o noktada gitmeyecekti ve ona göre, başının arkasından çok kanlar içinde darbe almış ve ölmüştü.”

John, Joran’ın genel hikayesine şüpheyle yaklaştığını söyledi; bu, önce Natalee’nin cesedini babasının yardımıyla sahilde sakladığı ve ardından ertesi gün onu gömdükleriydi. Ama yine de bir şeyleri gevşettiklerini umuyordu.

“11 Mayıs’ta uçağa bindiğimde [2010], Bunun bir anlaşma olduğunu sanıyordum,” dedi John. “Ve bir noktada tutuklanacaktı. Bir noktada konuşacağını ve bir noktada biraz kapatacağımızı söyledi.”

Ancak Joran’ın hikayesini tutuklayacak kadar inandırıcı bulmadıklarını söyleyen yetkililere göre, Joran’ın işaret ettiği ev 2010 yılında yapım aşamasında değildi.

John, Joran’ın teslim olacağını iddia ederek 25 Mayıs’a kadar kendisiyle iletişim halinde kaldığını söyledi. Bunun yerine Peru’ya uçtu.

Bir federal büyük jüri onu suçladı 30 Haziran 2010’da elektronik dolandırıcılık ve şantaj suçlamasıyla.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1376668/natalee-holloway-suspect-joran-van-der-sloot-extradited-to-u.s.-amid-fraud-case?cmpid=rss-syndicate-genericrss-us-top_stories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir