Muhafazakar Komplocular Üzerine 5 Şey – Hollywood Life


Alex Jones


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: AP

Alex Jones tartışmalı rantlarıyla tanınıyor – ve şimdi ona mal olacaklar. Ultra muhafazakar radyo programı sunucusu ve bilinen komplo teorisyeni, 2012 Sandy Hook okulunda vurularak öldürülen 6 yaşındaki bir çocuğun ebeveynlerine 4 milyon doların üzerinde tazminat ödemesi emredildi. Standa göre, New York Postasıev sahibi, korkunç okul saldırısının daha ağır silah kontrol önlemlerini teşvik etmenin bir yolu olarak sahnelendiğini pervasızca iddia etmenin “kesinlikle sorumsuz” olduğunu itiraf etti.

2020’de, koronavirüs pandemisi sırasında gıda kıtlığı hakkında bir tirad yaptı ve kendi ailesini beslemek için komşularını yiyeceğini iddia etti. 46 yaşındaki kişinin InfoWars çevrimiçi şovu sırasında yamyamlığa yönelmesiyle ilgili atıp tutmasının videosu 1 Mayıs’ta viral hale geldikten sonra, ABD’de en çok konuşulan Twitter konusu oldu.

“Komşumu tartmayı sevdiğimi mi sanıyorsun, onu zincirle nasıl yukarı çekeceğim? Kıçını kesmek mi? Yaparım. Çocuklarım aç kalmıyor, ”dedi Jones son bir InfoWars’ta. “Kabul edeceğim. Komşularımı yiyeceğim… Dürüst olacağım. Kelimenin tam anlamıyla şimdi komşularıma bakıyorum ve ‘Onları asmaya, bağırsaklarını çıkarmaya, derilerini soymaya ve doğramaya hazır mıyım?’ ve biliyor musun, ben hazırım. Komşularımı yiyeceğim… Kıçını yiyeceğim, yiyeceğim” diye ekledi. Alex hakkında bilmemiz gereken beş şey var.

1. Alex, aşırı sağ komplo odaklı InfoWars web sitesinin kurucusudur. Web sitesini 1999’da kurdu. Site, Alex’in rantlarına, radyo programına ve çoğu zaman aşırı komplo haberlerine adanmıştır. Buna, 20 çocuğun ölümüne neden olan 2012 Sandy Hook okul katliamının bir aldatmaca olduğu yönündeki yüksek sesle ve uzun iddiaları da dahildir. 1995’teki ölümcül Oklahoma City Federal Binası bombalamasının hükümet tarafından üretilen terörizm olduğunu ve New York ve Washington DC’deki 9/11 terörist saldırılarına ABD’nin neden olduğunu iddia etti. George W. Bush Yönetim. “Size sonucu söyleyeceğim,” dedi o sırada, “bunun hükümet tarafından düzenlenen kontrollü bir bombalama olma ihtimali yüzde 98.”

2. Alex neredeyse tüm sosyal medya platformlarında yasaklanmıştır. Alex’in iğneleyici konuşması onu Twitter, YouTube, Facebook ve daha pek çok yerden yasakladı. 6 Eylül 2018’de Twitter, “Bugün kalıcı olarak askıya aldık. @realalexjones ve @bilgi savaşları Twitter ve Periscope’tan. Bu eylemi, hesapların geçmişteki ihlallerine ek olarak, taciz edici davranış politikamızı ihlal eden yeni Tweetler ve videolar hakkındaki yeni bildirimlere dayanarak gerçekleştirdik.” Facebook 2019’da Alex’in yasaklandığını duyurduğunda, diğer aşırı muhafazakarlarla birlikte Milo Yiannopoulos ve Laura Loomer, şirket yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İdeolojiden bağımsız olarak şiddet ve nefreti teşvik eden veya bu faaliyetlerde bulunan kişi veya kuruluşları her zaman yasakladık. Potansiyel ihlalcileri değerlendirme süreci kapsamlıdır ve bizi bu hesapları bugün kaldırma kararımıza götüren de budur.”

3. Alex, LGBTQ karşıtı olduğunu kanıtladı. 2010’da Pentagon’un bir “eşcinsel bombası” geliştirdiğini iddia etti. 2010’da, “Şu anda bu kadar çok gey insanın olmasının nedeni, bunun bir kimyasal savaş operasyonu olması ve elimde, insanların çocuk sahibi olmaması için eşcinselliği kimyasallarla teşvik edeceklerini söyledikleri hükümet belgelerine sahibim” dedi. yayın başına NBC Haberleri. 2017’de, bunu destekleyecek hiçbir kanıtı olmamasına rağmen, “Amerika Birleşik Devletleri’nin çoğu bölgesindeki kurbağaların çoğunluğu artık eşcinsel” olduğunu açıkladı. Ayrıca Orlando, Florida’daki 2016 Pulse gece kulübü katliamının LGBTQ topluluğunun hatası olduğunu söyledi. 2018’de Pentagon’un “silahlı parfümler“erkekleri diğer erkeklere çekecek ve çocuk sahibi olmamak için bunu yapmanı istiyorlar.” Sosyal medya platformlarından yasaklanmasına yardımcı olan başka LGBTQ karşıtı konuşmalar yaptı.

4. Alex, eski First Lady Michelle Obama’nın bir “erkek” olduğunu iddia etti. 2014 yılında yayınladı bir video InfoWars’a “Michelle Obama erkek mi?” Daha sonra Michelle’e transseksüel bulamacı “travesti” adını verdi. Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra da durmadı. 2017’de, “Obama yönetiminin ilk günlerinden beri, tüm vatandaşlar Michelle Obama’nın videolarını ve fotoğraflarını inceledi ve onun bir erkek olduğunu söyledi. Ancak internetten yükleyebildiğiniz kadar hızlı sansürlenen yeni şok görüntüleri ortaya çıktı.” Daha sonra pantolonu ve eteklerindeki pilelerin fotoğraflarını ve videolarını gösterdi ve büyük bir “penis” taslağı gördüğünü iddia etti.

5. Alex, ömür boyu süren bir Teksaslı. Dallas’ta doğdu ve Austin’de büyüdü. Onun adını taşıyan radyo programı ve InfoWars, Austin’in kenar mahallelerinden geliyor, ancak tam olarak nerede olduğunu açıklamayacak.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/who-is-alex-jones-conservative-conspiracist-4040145/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir