Milli Eğitim Bakanlığı bazı kadrolarda atama şartlarını değiştirdi

İl milli eğitim müdür yardımcısı ve ilçe ulusal eğitim müdürü kadrolarına tahsis şartları değişti. Bu kadrolara atanmak isteyenlerin eğitim kurumu müdürlüğü görevinde asgari 4 sene, şube müdürü kadrosunda asgari 2 yıl veya bu fıkrada sanılan devir ve kadrolarda toplam 4 yıldan eksik olmamak üzere asaleten ödev yapmış olmaları gerekecek.

Milli Eğitim Bakanlığı bazı kadrolarda atama şartlarını değiştirdi

Ulusal Eğitim Bakanlığınca il ulusal eğitim müdür yardımcısı ve ilçe milli eğitim müdürü kadrolarına devir şartlarında değişik yapıldı.

Ulusal Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değişiklik Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna kadar, il ulusal eğitim müdür yardımcısı ve ilçe ulusal eğitim müdürü kadrolarına atanacaklarda; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 68 inci maddesinin (B) bendinde öngörülen şartların yanına, eğitim kurumu müdürlüğü görevinde minimum 4 yıl, şube müdürü kadrosunda en düşük 2 sene ya da bu fıkrada sayılan devir ve kadrolarda toplam 4 yıldan az olmamak üzere asaleten atama yapmış olma şartı getirildi.

İlçe ulusal eğitim müdürü kadrosuna atanacaklarda keza öğretmenlikte adaylığı kaldırılmış olması şartının aranacağı belirtildi.

Yönetmelikteki eski madde şu şekildeydi:

“(1) İlçe milli eğitim müdürü kadrolarına; öğretmenlikte adaylığı kaldırılmış olmak kaydıyla, yazılı ya da yazılı ve sözlü sınavını kazanarak şube müdürü kadrolarına atananlardan en az iki sene şube müdürü olarak devir yapmış olanlar arasından tayin yapılır.”

AA

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir