Milli Eğitim Bakanı Özer’den uzaktan eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Özer uzakta eğitim ile ilgili yaptığı açıklamada; “Uzak eğitim ne değin nitelikli olursa olsun yüz yüze eğitimin yerine ikame edilebilecek bir eğitim yaklaşımı olamaz.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Özer'den uzaktan eğitim açıklaması

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022 yılı eğitim bütçesiyle ilgili kayda değer açıklamalarda bulundu. Özer, “Eğitim bütçemiz, 274 milyar 384 milyon 474 bin TL olarak belirlenmiştir. Bu sayı 2022 yılı merkezi yönetim bütçesinin yüzde 15,7’sini oluşturmaktadır” dedi. Özer, “Uzaktan eğitim ne dek kaliteli olursa olsun yüz yüze eğitimin yerine ikame edilebilecek bir eğitim yaklaşımı olamaz.” diye konuştu.

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer eğitim bütçesi ve uzakta eğitim ile ilgili manâlı açıklamalarda bulundu.

Özer’in açıklamalarından öne çıkanlar:

-“Eğitim bütçemiz, 274 milyar 384 milyon 474 bin TL olarak belirlenmiştir. Bu rakam 2022 yılı merkezi yönetim bütçesinin yüzde 15,7’sini oluşturmaktadır.

-Uzak eğitim ne kadar nitelikli olursa olsun yüz yüze eğitimin yerine ikame edilebilecek bir eğitim yaklaşımı olamaz.

– Afiyet Bakanlığı Bilim Kurulunun da onayladığı kurallara harfiyen uyarak yüz yüze eğitime devam etme kararlılığı içerisindeyiz. 289 okulumuzda ikili eğitime geçildi. İstisnai durumlarda gerekli önlemleri almaya devam edeceğiz oysa kural olarak eğitimi kesintisiz bir şekilde sürdürme kararlılığı içerisindeyiz.”

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir