Mike Pence, Capitol Riot Sırasında Trump’ın Tweetine Röportajda Tepki Verdi – Hollywood Life


mike peni


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Aimee Dilger/SOPA Images/Shutterstock

Eski Başkan Yardımcısı Mike Pence Cumhurbaşkanı’nın söylediklerini duyunca “kızdığını” itiraf etti. Donald Trump 6 Ocak saldırısı sırasında mafya Kongre Binası’na saldırırken onun hakkında tweet attı. Pence, ABC ile yapacağı röportajın ön izlemesinde Trump’ın o zamanki tweet’ini kınadı. David Muir, 14 Kasım Pazartesi günü yayınlandı.

Pence tepkisini paylaşmadan önce Muir, Trump’ın eski Başkan Yardımcısı’na attığı tweet’i okudu. Saldırılar sırasında dönemin başkanı, “Mike Pence yapılması gerekeni yapacak cesarete sahip değildi” diye yazmıştı. Pence, Trump’ın seçimi yasadışı bir şekilde bozma talebine karşı çıkarak kızına söylediklerini açıklamadan önce uzun bir ara verdi. “Beni kızdırdı ama yakınımda duran kızıma döndüm ve ‘Kanunları çiğnemek cesaret gerektirmez’ dedim. Hukuka uymak cesaret ister” dedi. “Başkanın sözleri pervasızdı. Sorunun bir parçası olmaya karar verdiği açık.”

Röportajın başka bir noktasında, gece haber spikeri, Pence’in aralarında savunma bakanı, başsavcı vekili ve Capitol polis şefi de dahil olmak üzere konuştuğu birçok kişiyi listeledi ve o sırada Trump’ın ne yaptığını sordu. Pence’e, Trump’ın onları izlemesi hakkında ne düşündüğünü sorduğunda, eski Başkan Yardımcısı, kelimeleri kaybetmiş gibi görünüyordu. “David, Capitol’deydim. Beyaz Saray’da değildim” dedi. “Başkanın o gün ne yaptığını açıklayamam. Capitol’de bir isyanın çıktığı bir yükleme iskelesindeydim.

Mike Pence, Capitol Riot Sırasında Trump'ın Tweetine Röportajda Tepki Verdi – Hollywood Life
Pence, Kongre Binası’na saldırı sırasında Trump’ın tweet’ine “kızdığını” söyledi. (Aimee Dilger/SOPA Images/Shutterstock)

Muir ayrıca Pence’e Trump’ın neden kendisinin arama yapmadığını sordu ve Pence, yalnızca eski başkanın cevap verebileceğini söyledi. “Bu onun için iyi bir soru olurdu,” diye yanıtladı.

6 Ocak saldırısından bu yana, Trump’ı mahkemeye çağıran Temsilciler Meclisi Seçim Komitesi tarafından yapılan ayaklanma sırasında Trump’ın destekçilerinin Pence’i nasıl bir tehlikeye soktuğuna dair pek çok bilgi yayınlandı. İsyancılar binayı basıp Pence’in asılması çağrısında bulunurken, eski başkan yardımcısının güvenlik ekibi onu binadan tahliye etmeye çalışıyordu. Saldırı devam ederken, güvenlik ekibinin, en kötüsü olma ihtimaline karşı “aile üyeleriyle vedalaşmak için aradıkları” ortaya çıktı.

Mike Pence, Capitol Riot Sırasında Trump'ın Tweetine Röportajda Tepki Verdi – Hollywood Life
Muir, Trump’ın saldırı sırasında neden savunma başkanlarını aramadığını sordu. (Mark Reinstein/Shutterstock)

Duruşmalardan birinde, Rep. Pete Aguilar isyancıların Pence’in 40 fit yakınına geldiğini ve eski avukatının ortaya çıktığını ortaya çıkardı. Greg Yakup ne kadar tehlikede olduklarını öğrenince şok oldu. “Biz taşınırken binadaki isyancıların sesini duyabiliyorum ama bu kadar yakın olduklarının farkında olduğumu sanmıyorum” dedi.

Pence’in Muir ile yaptığı röportaj 14 Kasım Pazartesi günü 22:00 EST’de ABC’de yayınlanacak.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/11/14/mike-pence-reaction-trump-tweet-capitol-riot-interview/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir